Інформація ДПСС

Профілактика застудних захворювань

Згідно Міжнародного класифікатора хвороб, термін «застуда» не використовується в медицині. Під цим поняттям розуміється широкий спектр інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів. Це можуть бути ларингіт, фарингіт, трахеїт, грип, ГРВІ та інші хвороби. Тепер до них додався і COVID-19.

11:19:28 18.10.2023

Африканська чума свиней (АЧС): що потрібно знати і як захистити господарство від АЧС

Африканська чума свиней (далі-АЧС) вже упродовж десяти років шкодить галузі свинарства України і сьогодні немає жодної області, де б не виникало це захворювання. Так з початку 2023 року в Україні вже зафіксовано 10 випадків АЧС.

10:56:12 21.09.2023

Обережно – гриби можуть бути небезпечними!

Не зважаючи на загрозу замінування на територіях ведення бойових дій та територіях, що перебували в окупації, заборону відвідування населенням лісів, на час дії правового режиму воєнного стану, випадки отруєння дикорослими грибами продовжують реєструватися. На початку року, такі випадки були пов’язані з вживанням грибних консервів домашнього виготовлення, наразі – з вживанням грибів цьогорічного «врожаю».

09:40:48 19.09.2023

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО СКАЗ

Ця стаття має на меті попередити людину про небезпеку контакту з безпритульними та дикими тваринами, які нерідко є носіями страшної інфекції. Що необхідно знати про сказ і як захиститися населенню від нього?

14:50:44 14.07.2023

ПРОФІЛАКТИКА ДИЗЕНТЕРІЇ

Влітку значно збільшується вірогідність виникнення серед дорослих і дітей гострих кишкових інфекцій. Одна з них – ДИЗЕНТЕРІЯ або шигельоз. Це бактеріальна інфекція, яка характеризується ураженням товстого кишечника з типовими проявами коліту та появою крові у випорожненнях.

10:28:57 29.06.2023

УВАГА БОТУЛІЗМ !!!

Внаслідок підриву Каховської ГЕС розпочався масовий мор риби на обмілілих водоймах. Мертву рибу або ту, що вмирає, не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати.

09:10:09 29.06.2023

УВАГА! ХОЛЕРА

Спотворене війною сьогодення примушує повертати свідомість у часи, коли епідемічний рівень розповсюдження особливо небезпечного інфекційного захворювання – холери на адміністративних територіях нашої країни був реальністю … Адже за даними МОЗ останній спалах холери реєструвався в Україні у 2011 році в м. Маріуполь Донецької області, коли було зафіксовано 33 випадки захворювання та 24 випадки вібріоносійства. Спорадичні та завізні випадки холери в Україні виникали у 1994, 1998, 1999, 2007 роках в Донецькій, Дніпропетровській , Запорізькій, Одеській , Сумській (завізний з Індії) областях та АР Крим.

15:17:33 22.06.2023

Порядок реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання

Порядок реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання , визначає загальні організаційні і правові вимоги  щодо реєстрації осіб органами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області  , які  спрямовані на запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони,вільні від таких регульованих шкідливих організмів на території України та виявлення, локалізацію і їх ліквідацію.

08:26:10 16.06.2023

Профілактика сальмонельозу

Сальмонельоз – інфекційне захворювання тварин, птахів та людей, яке зумовлено численними серотипами бактерій роду сальмонел і характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму. Відомо близько двох тисяч типів сальмонел, їм властива надзвичайна стійкість до факторів навколишнього середовища.

13:48:03 17.05.2023