A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Інформація до відома

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ В НАШОМУ ЖИТТІ

           Немає необхідності говорити про те, яке значення в нашому житті має фізкультура і спорт. Кожен з нас може оцінити це значення у своєму житті. Важливо не забувати, що спорт і фізкультура – здоров’я і сила нації. Любов до фізкультури та спорту повинна прищеплюватися з раннього дитинства, продовжуватися все життя.

 Гімнастика, займає 15 хвилин в день у вільний від справ час, повинна ввійти у звичку.
Кожну вільну хвилину проводите в русі. Грайте з дітьми, з тваринами, навіть під час пересування в транспорті ви можете напружувати і розслабляти м’язи. Але ми з вами не спортсмени. Так навіщо ж нам фізкультура і спорт?

Вони дозволяють легко справлятися з фізичними та моральними навантаженнями. Треновані люди швидше справляються з поставленим завданням, їм не потрібен додатковий “допінг”, щоб зробити яке-небудь завдання. Також фізкультура тренує наші м’язи, витривалість організму і систему кровообігу. А це в свою чергу впливає на імунітет, красу, молодість, і зберігає працездатність і активність на довгі роки.

Людям, які ведуть сидячий спосіб життя теж необхідно займатися фізкультурою. Так як постійне сидіння призводить до деформацій хребта, і зниження обміну речовин, що призводить до різних хвороб. Таким людям фізичні навантаження допоможуть завжди залишатися в тонусі. Тим з нас, хто дотримується активного способу життя, навпаки використовуючи в роботі тільки деякі групи м’язів, спорт допоможе збалансувати навантаження, не допустити розвитку асиметрії тіла.

Як зробити ще більш корисними в нашому житті фізкультуру і спорт? Головна умова заняття спортом повинні проходити в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці.

Будь-яка рухова активність на вулиці корисна ще тим, що мозок і кров насичується киснем, тим самим сприяючи розслабленню нервової системи, нормалізує дихання.

Бувайте на свіжому повітрі як можна частіше не менше години в день. І тоді ви забудете про зайві кілограми, стресах і навіть медицині. Адже як би не була розвинена медицина, вона не може зробити вас здоровим. Лікуючи один орган, ми, як правило, наносимо шкоду іншому.

Зберегти здоров’я, ми можемо тільки самі, і в цьому нам допоможуть заняття фізкультурою і спортом. Займайтеся спортом кожен день і ви до глибокої старості зберегти моральне, психічне і фізичне здоров’я і активність.

30.08.2018

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ-ЗАПОРУКА УСПІХУ

                Сьогодні для все більшої кількості людей актуальним стає питання підтримки здоров’я — як фізичного, так і психологічного. І це чудово, що ми намагаємося стежити за собою і любити себе. Але, як показує практика, на жаль, багато поривів сходять нанівець упродовж першого місяця. І приблизно через півроку з’являється бажання знову «почати здорове життя з понеділка».

Фахівці стверджують, що так відбувається через різку зміну режиму життя і непідготовленість до цього. Як же почати вести здоровий спосіб життя так, щоб це стало нормою назавжди і не приносило жодного дискомфорту. Для цього потрібен етап підготовки, звички і деякі правила. Отже, про все по черзі.

Спочатку Ви повинні розуміти що і для чого Ви робите, простіше кажучи, потрібно поставити перед собою мету. Візуалізувати її, аргументувати всі позитивні сторони і труднощі, які можуть виникнути. Ви повинні розуміти, що здоровий спосіб життя — це довголіття Ваше і Ваших дітей.

Складіть перелік звичок, від яких Ви хотіли б позбутися. А також придумайте заміщення для цих звичок на перший час. Щоб етап переходу не був занадто складним і не спричинив зрив, потрібно придумати для себе альтернативу.

Зміна режиму дня теж має бути поступовою і плавною. Не вганяйте свій організм у стрес, тільки тому, що сьогодні понеділок і саме сьогодні потрібно почати жити абсолютно правильно. Змінюйте час свого сну, режим харчування і роботи поступово. Саме такий плавний перехід дасть набагато більше результатів, ніж різка зміна способу життя.

Заняття спортом — невід’ємна частина ЗСЖ. Але тут теж не можна у вир з головою. Починайте з ранкової розминки, тривалістю 15 хвилин, поступово збільшуючи навантаження. Згодом Ваше тренування буде вже 60-90 хвилин. Під час кожного тренування не забувайте про кардіо навантаження.

Не забувайте відпочивати. Заняттям для відпочинку може бути чим завгодно, що допомагає Вам розслабитися — піші прогулянки, йога, масаж, плавання або просто 10 хвилин у пінній ванні.

Головна запорука успіху та фундамент для гарного самопочуття — повноцінний сон. Для дорослої людини необхідний час сну — 8-10 годин, не менше. І досипати не можна. Не вийде спати по 3-5 годин в будні і цілий день в суботу, організм все одно буде виснажуватися. Тому варто розподілити свої робочі і домашні навантаження таким чином, щоб було достатньо часу на здоровий сон.

Вчені прийшли до висновку, що формувати звички набагато легше й ефективніше в чистому приміщенні. Тому підтримуйте чистоту будинку і на робочому місці, а також не забувайте робити регулярно вологе прибирання.

Хороше самопочуття і здоров’я — це наші думки і відносини з іншими людьми. Налаштуйте себе на позитивне мислення, розробіть план свого переходу на здоровий спосіб життя і легко змінюйте звички.

Будьте здорові!

28.08.2018           

 

      «МОЛОДЬ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ»

      Молодь обирає здоров'я — саме так називається молодіжний рух, що шириться Україною серед молоді і має на меті формування свідомого ставлення до свого фізичного, психічного і соціального здоров'я. Оскільки, майбутнє кожної держави це її молодь, то можна без перебільшення стверджувати, що здорова молодь - запорука майбутнього успіху України, її благополуччя і процвітання, розвитку, становлення і утвердження у світі. Впевнені в собі, цілеспрямовані, рішучі, непохитні у своїх намірах молоді люди, мають скласти основу української держави, її цвіт. Вони, необтяжені сумнівами і пороками, зможуть приймати креативні рішення, діяти ефективно і досягати бажаного результату. ОБИРАЙ ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ !!!

         Хочеш бути силачем
         Подружись зі спортом
         Ковзанами і м’ячем
         Стадіоном, кортом !

ВУЛИЧНИЙ ВОРКАУТ  

          Street workout — ( Вуличне тренування) — це масовий рух, заснований на заняттях фізичною культурою із застосуванням тренувального обладнання в громадських об'єктах, таких як шкільні двори, парки, спортивні майданчики в міській забудові. Включає тренування на турнікубрусах, яке відбувається на свіжому повітрі.

Основним заняттям на турніку є підтягування. Людина яка займається воркаутом називається не інакше як воркаутер, термін — турнікмен, який часто вживають у засобах масової інформації не зовсім правильний.

Є ще один вид такого тренування, який називається ґетто тренування (англ.Ghetto workout), він призначений на силове навантаження, в той час як Street workout поєднує в собі техніку і силу.

       Види воркауту

Є чотири основні напрямки у яких розвивається воркаут:

  • воркаут
    • вуличний воркаут (англ. street workout)
    • ґетто воркаут (англ. ghetto workout)
  • дворова гімнастика
  • джимбарр
  • фрістайл-бар

        Складові вуличного воркауту

  • Атлетичні вправи - система вправ різного рівня складності, що сприяють підсиленню здоров'я, розвитку сили та витривалості а також формуванню атлетичної статури.
  • Калістеніка (англ. Calisthenics) – комплекс простих вправ, які виконують використовуючи виключно власну вагу тіла. Ціль цих вправ - розвинути мускулатурну силу та розвинути всебічний фітнес.
  • Паркур (англ. Parkour) – фізична дисципліна французького походження, в якій учасники біжать за маршрутом, намагаючись перейти перешкоди найбільш ефективним способом, використовуючи лише власні тіла. Для паркуру необхдні такі навички як стрибки, лазіння тощо. Заснований паркур французом Девідом Беллом.
  • Хіп-хоп музика – форма музичного вираження та артистична культура, що утворилася серед афроамериканської громади у середині 1970-их років у районі БронксНового Йорку. На зорі утворення, на хіп-хоп надзвичайно вплинув традиційний музичний стиль Джамайки. Жанр зазвичай складається з римованих виразів, що звуться “реп”, та які супроводжуються музикою.

      Street Workout в Україні

В Україні доволі давно існують спортивні майданчики на яких займались школярі, молодь і небайдужі до фізичного здоров’я люди. Вправи, які виконувалися на турніках переважно включали елементи шкільної програми (підтягування, вихід силою, підйом з переворотом, віджимання на брусах, тощо) та вільні видумані елементи. З поширенням інтернету в 2000-х рр. з’явилася можливість ділитися досвідом, демонструвати власні досягнення та знаходити однодумців у різних куточках країни та світу, що вилилося у появі одиночних та командних змагань по Street workout.

***********************************************************************************

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя. Пропонуємо Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя: правило № 1
Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.
Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої ​​їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.

Здоровий спосіб життя: правило № 2
Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно!
І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.
Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

Здоровий спосіб життя: правило № 3
Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.

Здоровий спосіб життя: правило № 4
Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.
Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

Здоровий спосіб життя: правило № 5
Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!
І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу!

Здоровий спосіб життя: правило № 6
Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!
Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».

Здоровий спосіб життя: правило № 7
Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.
Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка!
Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!

***********************************************************************************************

Цитати відомих людей про здоровий спосіб життя

«Ретельно дбай про своє здоров’я» – Марк Тулій Цицерон

«Хто розраховує забезпечити собі здоров’я, перебуваючи у ліні, той чинить так само  безглуздо, як і людина, що думає мовчанням удосконалити свій голос» – Плутарх

«Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще, що корисне для її здоров’я, ніж вона сам» – Сократ

«Здоров’я є найвищим багатством людини» – Гіппократ

«В сп’янінні всякий невільник гніву і утікач розуму» – Софокл

«Сп’яніння – добровільне божевілля» – Арістотель

«З хворобою жартує той, хто ран не відав» – Вільям Шекспір

«Дев’ять десятих нашого щастя залежать від здоров’я» – Артур Шопенгауер

«Мудрець буде швидше уникати хвороб, ніж вибиратиме засоби проти них» – Томас Мор

«Ходьба і рух сприяють грі мозку і роботі думки» – Жан Жак Руссо

«Майбутнє належить медицині запобіжній. Ця наука, йдучи рука об руку з лікувальною, приносить безперечну користь людству»- Микола Іванович Пирогов

«Треба неодмінно струшувати себе фізично, щоб бути здоровим морально». «Краса тілесних форм завжди збігається з поняттям про здорову силу, про діяльність життєвої енергії» – Лев Миколайович Толстой

«Суспільство більше всього потребує оздоровлення його духу, і це залежить менш від влади, ніж від нас» – Микола Семенович Лєсков

«Без здоров’я неможливе і щастя» – Віссаріон Григорович Белінський

«Алкоголізм робить більше спустошення, ніж три історичних батога разом узяті: голод, чума і війна» – Вільям Юарт Гладстон

«Алкоголь набагато більше заподіює горя, ніж радості, всьому людству, хоча його і вживають задля радості» – Іван Петрович Павлов

«Горілка біла, але красить ніс та чорнить репутацію» – Антон Павлович Чехов

«Наркоманія – це багаторічна насолода смертю» – Франсуа Моріак

«Починаєш палити, щоб довести, що ти чоловік. Потім намагаєшся кинути палити, щоб довести, що ти чоловік» - Жорж Симеон

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора