Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Інформація за грудень 2018 року

СЕРВІС ВІД МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ «ШЛЮБ ЗА ДОБУ»

ОФІЦІЙНО ЗАПРАЦЮВАВ У ШОСТЦІ

Фото без опису

У величній, оновленій за сприяння міської ради залі відділу державної реєстрації актів цивільного стану міста Шостка неймовірно світло від почуттів. А ще й казкові янголи додають урочистості цьому білосніжному дню, коли в Шостці відбувається перша церемонія у проекті Міністерства юстиції України «ШЛЮБ ЗА ДОБУ». Щасливі закохані Натан та Ірина не стали чекати місяць і сказали свої заповітні «Так», скориставшись зручним новим для Шостки сервісом.

Відтепер вже в чотирьох містах Сумщини: Сумах, Тростянці, Ромнах і Шостці – пари можуть обирати сучасний, позбавлений бюрократичних процедур, формат одруження.

За майже два роки дії в області проекту «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» укладено 858 шлюбів, у 2018 році сервісом скористалося 540 пар. Це близько 10 % від усіх одружень, які зареєстровані  на Сумщині.

Нагадаємо усім закоханим, що юстиція надає можливість  стати чоловіком і дружиною, не чекаючи місяць. Ви можете ще встигнути подарувати одне одному передноворічне сніжне весілля. 

Партнерами проекту «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» на Сумщині є:

комунальний заклад Сумської обласної ради – Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв:

місто Суми, вулиця Петропавлівська,49, телефон: 0542- 22-27-31;

комунальний заклад «Тростянецький краєзнавчий музей»:

місто Тростянець, вулиця Миру, 2; телефон: 05458-5-12-54;

відділ культури виконавчого комітету Роменської міської ради: місто Ромни, вулиця Коржівська, 94, телефон: 05448- 5-16-34;

комунальний заклад «Шосткинський центр культури і дозвілля»: місто Шостка, бульвар Садовий,13, телефон: 05449- 6-25-69.

21.12.2018

НОВІ ТРАДИЦІЇ ВІД ЮСТИЦІЇ:

ВЕСІЛЬНІ ЮВІЛЕЇ З ТРЕПЕТОМ ПЕРШИХ ПОЧУТТІВ

Фото без опису

Золоті і срібні, перлинні, нефритові, агатові – люди називають весільні річниці дуже символічно. Традицію влаштовувати ювілейні весілля у відділах реєстрації актів цивільного стану цьогоріч започаткувало Міністерство юстиції України.

Це дуже символічно, адже подружнім парам надається можливість повернутися через прожиті роки  в ті приємні хвилини, коли звучали два заповітних «Так». А ще таким чином ми звертаємо увагу суспільства до родинних цінностей, які є найважливішими для української нації.

У Сумах, у новому офісі сучасного зразка «Open Space», де оформлена вишукана зала для весільних церемоній, сьогодні трояндове весілля відзначили Олександр і Вікторія Сальникови. Щасливе подружжя знову стало на рушник, який їм простелили красені-сини.

Зворушлива церемонія, наповнена глибокими почуттями і щирістю, ще раз продемонструвала силу кохання і нев’янучі традиції, які важливо берегти і примножувати.

Юстиція Сумщини завжди готова додати радості у  вашу родинну подію, зробивши її неповторною і яскравою.

21.12.2018

РОБОЧА МОБІЛЬНА ГРУПА  - ПРАВОВИЙ ПОМІЧНИК

ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ

Фото без опису

Продовжує виконувати  свою місію робоча мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Цього разу фахівці-юристи працювали у Мезенівській та Рясненській сільських радах Краснопільського району. Вони вкотре переконалися, наскільки потрібною є така форма  комунікації з громадянами.

Послухати правові новини і отримати відповіді на запитання, що турбують, зокрема, порядок надання субсидії, оренда земельної ділянки, оформлення спадщини та збільшення розміру аліментів – мешканці сіл радо прийшли до місця розташування мобільної групи.

Також сільських жителів повідомили про можливість отримати безкоштовні правові консультації, зателефонувавши за номером гарячої лінії – 0 800 213 103.

            Кінець року – час підводити підсумки, а вони більш ніж переконливі:       

на сьогодні масштабною інформаційною роботою в межах  реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» охоплені всі 18 районів Сумської області;

спільно з представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги працівниками управління юстиції здійснено понад 70 виїздів до населених пунктів області та забезпечено надання близько 25 адресних допомог, під час яких майже 6 тисяч громадян отримали кваліфіковану правову допомогу.

через телефонну «гарячу лінію» опрацьовано близько 700 дзвінків та громадянам надані актуальні консультації правового характеру.

Протягом року спеціалісти-правники відповідали на широкий спектр питань від громадян, серед яких: отримання спадщини, врегулювання спору, земельні відносини, стягнення аліментів, виконання рішення суду, протидія булінгу, домашньому насильству та безліч інших. На кожне питання надана кваліфікована вичерпна відповідь.

20.12.2018

ШІСТЬОМ МАЛЕНЬКИМ СУМЧАНАМ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ПРИНІС СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ

Фото без опису

Мешканці Сумщини давно вподобали зручний сервіс від Міністерства юстиції України з видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку. І сьогодні, у День Святого Миколая, фахівці органів юстиції разом з вітаннями подарували шістьом новонародженим сумчанам перші дорослі документи.

Цікавим є той факт, що сивочолий Святий приніс у своєму мішку в шість сумських родин величезну радість – бажаних малюків. І так вже склалося, що гендерна рівність збережена в прямому сенсі – святковий день приніс трьох хлопчиків і трьох дівчаток.

Сервіси Міністерства юстиції України покликані звичні адімінстративні процедури зробити зручними і комфортними для громадян та забезпечити їх сучасними послугами. Нагадаємо, за 11 місяців поточного року документ про народження в закладах охорони здоров’я отримали понад 80 % новонароджених жителів Сумщини.

19.12.2018

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ І ПРИКОРДОННИКИ ЗАВІТАЛИ ДО СУМСЬКИХ КАДЕТІВ З ПРАВОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ

Фото без опису

Юстиція Сумщини продовжує поширювати правову інформацію у навчальних закладах. Цього разу фахівці юстиції та прикордонної служби завітали до сумських кадетів – особливих підлітків, які вже чітко визначилися у своєму бажанні служити Вітчизні.

Найперше, їм розповіли про Загальну декларацію прав людини, з часу прийняття якої виповнилося 70 років, яка залишається документом-орієнтиром і до сьогодні. Про права та обов’язки, закріплені Конституцією та законами України, а також про діяльність юстиції та реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Представник прикордонної служби розповів цікаве про свою професію, щоденні справи і перспективи розвитку. Роз’яснив кадетам нові зміни в законодавстві, які стосуються виїзду дітей за кордон, а саме можливість дитини виїхати за кордон з одним з батьків без згоди другого, якщо він має заборгованість по сплаті аліментів, відповідно до розробленого Мін'юстом пакету законів #ЧужихДітейНеБуває.

Заключним фрагментом зустрічі став перегляд фільму про права і  рівність людей, адже це основне заради чого і здійснюється така вагома правопросвітницька робота.

19.12.2018

НА ПЕРШОМУ МІСЦІ – ПОТРЕБИ ДИТИНИ

Фото без опису

Скеровувати кошти перш за все на потреби дитини та бути відповідальними батьками навчає юстиція Сумщини.

Заощадити на коштах дитини не вдалося мешканцю села Боромля Тростянецького району, який заборгував своїй дитині 13 тисяч гривень аліментів. Отримавши повідомлення про внесення боржника до Єдиного реєстру боржників аліментів та постанови про арешт коштів та майна, батько нарешті зрозумів наслідки несплати аліментів і негайно сплатив заборгованість.

Батько Роман з міста Суми ухилявся від сплати аліментів на утримання власної дитини та накопичив борг у сумі понад 24 тисячі гривень. До недобросовісного батька були застосовані фінансові санкції ІІ пакету Закону #ЧужихДітейНеБуває у розмірі більше 4 тисяч гривень та нараховано виконавчого збору понад 2 тисячі гривень. Та найдієвішим виявилося рішення про відмову у перетині державного кордону України, яке змусило батька згадати про свою дитину та сплатити заборгованість у повному обсязі.

29 тисяч заборгованих аліментів отримав від батька і Євген з Шосткинського району. Підставою сплати стало встановлення обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання, а також постанови про арешт майна та коштів боржника. Після проведення вказаних заходів, стягувачка повідомила, що заборгованість боржником сплачена.

Маючи серйозні важелі впливу на боржників, державні виконавці знаходять і далі знаходитимуть підхід до кожного – це все заради того,  щоб діти не залишились без батьківських коштів та новорічних подарунків.

19.12.2018

ПЕРЕМОГА: ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА

ЗАКОНОПРОЕКТ № 8584 ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Фото без опису

В переддень великого свята, Верховна Рада прийняла законопроект № 8584 щодо протидії булінгу, ініційований Міністерством юстиції України, який дає чітке визначення жорстокості в шкільному середовищі та встановлює «розмір відповідальності».

Булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Зокрема, тепер цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідатимуть батьки кривдника.

Особи, які не повідомили правоохоронців будуть сплачувати штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.

«Дуже символічно, що напередодні улюбленого свята малечі – Дня Святого Миколая, було прийнято Закон, що фактично захищає права дітей, - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Гарантія захисту дитячих прав – найкращий подарунок від законотворців для всіх українців на порозі новорічних свят».

19.12.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Фото без опису

ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ

Пане Міністре, вже декілька місяців шукаю роботу, але не щастить. Чи маю я право на допомогу по безробіттю та як її отримати?

Володимир Гречаний

Кому надається допомога по безробіттю?

Допомога по безробіттю надається громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.u

Як визначається розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:

до 2 років – 50 %;

від 2 до 6 років – 55 %;

від 6 до 10 років – 60 %;

понад 10 років – 70 %.

З 1 грудня мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1630 грн.

Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:

перші 90 календарних днів – 100 %;

протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків;

у подальшому – 70 відсотків.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Який порядок виплати допомоги по безробіттю?

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного – один раз на місяць. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований. Остаточний розрахунок виплат допомоги по безробіттю здійснюється з урахуванням рішення про припинення виплат і включає нарахування за останній день відвідування центру зайнятості, що входить до визначеного періоду виплати.

Який строк надання допомоги по безробіттю?

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.

А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби – 180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) –  не може перевищувати 720 календарних днів.

Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?

Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;

2) встановлення факту зайнятості особи;

3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин.

У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного, особа може його оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас виникають питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800)213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

18.12.2018

НАЙБІЛЬШ ВЖИВАНІ ТА НАЙБІЛЬШ РІДКІСНІ ІМЕНА НА СУМЩИНІ

Фото без опису

З великою любов’ю  і найкращими надіями обирають батьки імена своїм діткам, прагнучи подарувати їм щасливу життєву долю, увінчану успіхами та перемогами.

Серед зареєстрованих за 11 місяців 2018 року юстицією Сумщини імен залишилися найпопулярнішими Анна, Анастасія,  Аріна, Аліса, Варвара, Вікторія, Артем, Богдан, Давид, Єгор, Максим, Марк, Назар, Олександр.

Називали продовжувачів свого роду і рідковживаними іменами. Дівчатка отримали такі вишукані імена, як Агнеса, Ада, Асіль, Геода, Жасмін, Заріна, Іріда, Олівія, а хлопчики – Арам, Дамір, Ернест, Рафаель, Рустам.

Нагадаємо, за 11 місяців на Сумщині народилося майже 6650, а перший документ про народження в закладах охорони здоров’я завдяки ініціативам Мін'юсту отримали понад 4600 новонароджених жителів Сумщини.

Будьте бережені Богом та батьками, народжені у 2018–му, нехай на вас чекає життя у мирній, заможній та прогресивній країні.

18.12.2018

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ РАЗОМ ЗІ СТУДЕНТАМИ

ПІДВИЩУВАЛИ ПРАВОВУ ГРАМОТНІСТЬ СУМЧАН

Фото без опису

В морозний грудневий день в рамках Всеукраїнського тижня права спеціалісти обласної юстиції разом зі своїми партнерами – представниками «Сумського осередку Ліги студентів Асоціації правників України» вийшли на вулиці міста з правовою інформацією.

Мешканці та гості обласного центру дізнались про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та важливі напрямки в його реалізації. Зокрема, громадяни отримали знання щодо протидії домашньому насильству та цькуванню в шкільному середовищі, порядку стягнення аліментів, отримання субсидії та досудового врегулювання спору.

         Майбутні юристи натхненно спілкувалися з людьми, гарантовано даруючи крім правових знань ще й гарний настрій всім, кого зустріли на вулицях Сум. Варто зазначити, що фахівці юстиції по всій області радо підтримали ідею донесення до громадян усіх вікових категорій корисної правової інформації в такий спосіб. Отож, правовий тиждень видався яскравим і насиченим у всіх районах Сумщини.

14.12.2018

ПІЗНАВАЛЬНА ЗУСТРІЧ З УЧНЯМИ СУМСЬКОЇ ШКОЛИ № 5

Фото без опису

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, восьмикласники Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 відтворювали права людини через цікаву гру «Дерево прав та обов’язків», яку для них влаштували спеціалісти юстиції. 

Тему оригінального заходу присвятили Загальну декларацію прав людини. Учні із радістю та азартом відповідали на питання, що стосувалися структури Декларації та її основних положень, і у ході гри отримували нові правові знання.

Кожна дитина заслуговує на щасливе та безтурботне дитинство, а також має знати свої права та вміти їх захищати.

14.12.2018

ПЕРЕГЛЯД ФІЛЬМУ ЯК СПОСІБ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ

Фото без опису

Правове виховання у формі кіносеансу - спеціалісти юстиції Сумщини в рамках Всеукраїнського тижня права зустрілись зі студентами-правниками ІІ курсу Сумського державного університету.

Говорили про Загальну декларацію прав людини – основоположний документ про права людини, а також разом переглянули фільм «Дивовижна легкість», що наскрізь пронизаний ідеєю боротьби проти торгівлі людьми. Головний герой фільму пізнав себе в політичній боротьбі за скасування работоргівлі та рабства загалом – на той момент основи могутності Британської імперії.

         Рабство є незаконним у всіх країнах світу, але мільйони людей продовжують потрапляти в пастку торгівлі людьми кожного року.

         Постраждати може будь-хто, тому поінформованість – перший крок до особистої безпеки.

 

14.12.2018

СТУДЕНТАМ КОЛЕДЖУ –

ПРО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

Фото без опису

Студенти коледжу Сумського національного аграрного університету активно долучилися до Всеукраїнського тижня права, який цьогоріч приурочений до 70-річчя Загальної декларації прав людини.

Фахівці юстиції говорили з майбутніми правниками про Європейський Суд з прав людини – головну правову інституцію, де кожен громадянин може захистити свої права у випадку, коли всі національні можливості вичерпані. Неабиякий інтерес викликала розповідь про найбільш резонансні справи Європейського Суду з прав дізнались і про діяльність Регіонального відділення Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Головному територіальному управлінні юстиції у Сумській області.

Активні першокурсники також цікавилися напрямами роботи юстиції та перспективами проходження практики.

14.12.2018

ТИЖДЕНЬ ПРАВА ЗІБРАВ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ

ЖІНОЧУ АУДИТОРІЮ МАЙБУТНІХ ЮРИСТІВ

Фото без опису

      «Між нами дівчатами» або як жіноча аудиторія Сумського державного педагогічного університету зібралася за круглим столом разом з фахівцями юстиції Сумщини.

         Зустріч видалась теплою і дружньою, адже з першої хвилини зав’язалась жива розмова. Говорили на теми, які особливо цікаві сучасним жінкам та дівчаткам. Оформлення шлюбу, зокрема, в рамках сервісу Міністерства юстиції України «Шлюб за добу», зміна прізвища після одруження, оформлення документів про народження, в тому числі в пологовому будинку – все це навперебій цікавило майбутніх мам, дружин, а поки що – студенток юридичного факультету.

Співрозмовники дізнались про зручний офіс європейського зразка «Open Space», що вже майже півроку успішно діє в Сумах та перелік послуг, які можна в ньому отримати.

Багато питань стосувались Закону України #ЧужихДітейНеБуває та передбачених ним примусових заходів стосовно неплатників аліментів, які на сьогодні є продуктивними.

Не залишили без уваги і теми, які сьогодні користуються неабияким попитом серед громадян в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» - протидія домашньому насильству та булінгу в дитячих колективах.

#MinJust4U #ЯМП#ВсеукраїнськийТижденьПрава #ПідЗахистомПрава

14.12.2018

ВАЖЕЛІ ВПЛИВУ НА НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Фото без опису

Щоб батько отямився і усвідомив свій обов’язок утримувати власних дітей, дієвим спонуканням є внесення його прізвища до так званої #ДошкиГаньби, адже осуду оточуючих боїться кожен.

У Глухівському районі донька Дарія отримала від батька 14 тисяч гривень заборгованих аліментів, які він роками накопичував, сплачуючи не в повному обсязі. Підставою виплати стало внесення батька до Єдиного реєстру боржників аліментів - https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors, який є загальнодоступним, а також накладення арешту на рахунки та нерухоме майно боржника.

Сумчанин сплатив своїй дитині більше 20 тисяч гривень аліментів завдяки винесенню державним виконавцем постанов про встановлення тимчасового обмеження: у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю, у праві полювання та накладенню арешту на все майно боржника.

В Шосткинському районі чотири обмежувальні постанови, арешт коштів і майна боржника та повідомлення його про кримінальну відповідальність стали підставою для сплати майже 30 тисяч гривень заборгованих аліментів, близько 15 тисяч гривень штрафу та 3 тисяч гривень виконавчого збору.

Матір в Білопільському районі згадала про власну дитину лише коли постановою державного виконавця її обмежили у праві виїзду за кордон – більше ніж 5 тисяч гривень аліментів одразу було сплачено.

Таким чином, державні виконавці, які, завдяки ініціативам Мін’юсту, озброєні важелями впливу, пробуджують у батьків почуття відповідальності та змушують дбати про своїх дітей.

Загалом, з початку 2018 року на користь дітей Сумщини стягнуто 125 мільйонів гривень аліментів.

13.12.2018

 

ПОНАД 100 ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ

ПЕРЕВІРИЛИ СВОЮ ПРАВОВУ ОСВІЧЕНІСТЬ

Фото без опису

У третій день Всеукраїнського тижня права, який набирає динамічних обертів своїми цікавими заходами, по всій країні відбувся Загальнонаціональний тест з перевірки правової грамотності населення.

На Сумщині до нього долучилися більше 100 бажаючих абсолютно різних спеціальностей та жодним чином не пов’язаних з юридичною професією. Своїми результатами учасники тестування приємно вразили і наочно продемонстрували - щоденна робота фахівців юстиції в реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» корисна та необхідна громадянам.

Серед запитань в тесті: особливості введення воєнного стану, відповідальність пішохода за перехід через проїжджу частину в місці, де немає пішохідного переходу, права споживачів, родинні відносини дружини і чоловіка, захист приватної власності, нарахування субсидії та механізм протидії корупції.

Це дуже важливо – знати, наскільки громадяни різного віку і різного ступеня освіченості володіють правовими знаннями. Реальна картина допоможе вибудовувати чіткі орієнтири у правопросвітницькій діяльності на перспективу.

12.12.2018

ДЕРЖАВНІ ВИКОНАВЦІ ВТІЛЮЮТЬ РІШЕННЯ СУДУ В ДІЮ

Фото без опису

            Рішення суду нічого не вартує доки воно не буде виконане. І саме на органи юстиції покладена важлива і відповідальна місія втілення його в дію. Адже тільки після того, як рішення буде виконане, особа відчуває, що живе у правовій державі, де у неї є права і обов’язки, які захищаються законом і за порушення яких настає відповідальність.

            Саме страх відповідальності і розуміння невідворотності покарання змусили сплатити конотопського підприємця майже 50 тисяч гривень податкових зобов’язань.

            Маючи заборгованість перед державою зі сплати єдиного податку та орендних платежів, фізична особа-підприємець не поспішав виконувати рішення суду щодо їх сплати, тому справа дійшла до виконавчої служби.

            Завдяки цілеспрямованій та своєчасній роботі державних виконавців зазначена сума була сплачена в повному обсязі.

         Таким чином, небажання деяких боржників своєчасно розраховуватись зі своїми борговими зобов’язаннями не стане на заваді для фактичного виконання судових рішень, адже державні виконавці завжди на варті втілення їх у життя.

13.12.2018

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ РАЗОМ ІЗ ЖІНОЧОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ ОБГОВОРИЛИ ТЕМУ ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ

Фото без опису

Активні, впевнені, цілеспрямовані і амбітні жінки-однодумці зібралися за круглим столом в управлінні юстиції Сумщини в рамках Всеукраїнського тижня права, щоб обговорити гострі проблеми сучасності, серед яких і тема домашнього насильства.

«Домашнє насильство – це те, що не має права існувати в цивілізованому суспільстві і механізм протидії цьому явищу повинен бути відточений настільки, щоб жінка не мала сумнівів, що ситуація зміниться після втручання правоохоронців, правозахисників та представників громадських організацій, – наголосила керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Ми повинні усвідомлювати, що особа, яка зазнала домашнього насильства не жертва. Це – особа, яка є постраждалою від домашнього насильства і яку сьогодні вже може захистити держава. З домашнім насильством не варто залишатися сам на сам. Про це необхідно заявляти голосно – саме так можна здолати цю проблему».

Доволі тривалий час в Україні ставлення до домашнього насильства залишалося суто «домашнім». Проте, нинішній, 2018 рік, став переломним у питаннях захисту прав людини – у січні набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Для того, щоб отримати захист, достатньо звернутися за номером телефону: 102 або ж на національну «гарячу лінію» із попередження домашнього насильства – 116-123, де спеціалісти нададуть кваліфіковану допомогу.

Тож давайте разом формувати в суспільстві нетерпиме ставлення до жорстокої поведінки. За активну суспільну позицію дякуємо громадським організаціям «Гроно калинове», «Жінки сьогодення», «ПОСТУП: освітній простір», благодійній організації «Позитивні жінки», відділенню «Клініка дружня до молоді» КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», а також працівникам Нацполіції.

12.12.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

Фото без опису

ФАКТ ВСТАНОВЛЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ НЕ МОЖЕ БУТИ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ

Пане Міністре, звертають до Вас за порадою. Я інвалід ІІ групи, нещодавно була звільнена з роботи із причини встановлення групи інвалідності та відсутності вакансії для осіб з обмеженими можливостями на підприємстві. На мою думку,  таке звільнення є незаконним. Дуже прошу, порадьте, що мені робити та чи дійсно були підстави для мого звільнення? Дякую.

Олена Дегтярьова

Усі люди є рівними у своїх правах. А це означає, що жодна людина не може стати жертвою будь-яких обмежень.

Держава гарантує усім без винятку людям, і особам з інвалідністю в тому числі, всі соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи, закріплені у Конституції, законах чи міжнародних договорах, які ратифіковані Верховною Радою.

Коли роботодавець може звільнити працівника?

Роботодавець має право звільнити працівника лише у разі його невідповідності займаній посаді чи виконуваній роботі. Факт встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення.

Що передбачено законодавством?

Чинне законодавство гарантує громадянам з інвалідністю право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Які обов’язки мають працедавці?

Компанії, організації чи будь-які інші працедавці, які використовують найманих працівників, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця.

Так, законодавством встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Якщо в компанії чи на підприємстві працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Що робити, якщо особа з інвалідністю  не має можливості працювати на підприємстві?

Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати, Державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою виконання роботи вдома.

В окремих випадках на власника підприємства, установи чи організації покладається обов’язок організувати професійне навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідно до медичних  рекомендацій.

Особи з інвалідністю мають право на встановлення неповного робочого дня або неповного робочого тижня та на створення належних умов праці.

Що забороняється?

Перш за все, забороняється відмова від укладання трудового договору або просування по службі, звільнення за ініціативи адміністрації, переведення на іншу роботу без згоди працівника з мотивів інвалідності.

Винятком тут може бути лише наявність висновку Медико-соціальної експертної комісії  (МСЕК) про те, що стан здоров’я особи перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує її здоров’ю та безпеці інших осіб.

Також забороняється залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт і будь-яка дискримінація за ознакою інвалідності.

Яку відповідальність несе роботодавець у випадку незаконного звільнення особи з інвалідністю?

Щонайменше – накладення штрафу за порушення законодавства про працю. Також порушення трудових прав громадян, у тому числі через дискримінацію за ознакою інвалідності, може бути підставою для відкриття кримінального провадження.

Як захистити себе?

Захист прав свобод і законних інтересів осіб з інвалідністю відбувається в судовому порядку. Якщо судом буде встановлено факт незаконного звільнення з роботи, всі кошти, які особа недоотримала, будуть сплачені роботодавцем на користь працівника за той період часу, коли він був незаконно звільнений, заробітна плата буде нарахована у повному обсязі та стягнена за вимушений прогул.

Громадянин також має право в судовому порядку оскаржувати висновок МСЕК про визнання чи не визнання його особою з інвалідністю.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

12.12.2018

ЗАБОРГОВАНІ МІЛЬЙОНИ ПОВЕРТАЛИ ДЕРЖАВНІ ВИКОНАВЦІ

Фото без опису

Півтора мільйони гривень та виконавчий збір в державу – такі результати роботи органів юстиції по стягненню боргу з юридичної особи на Сумщині.

В економічному житті підприємств часто так буває, що виникають зобов’язання. Важливо, щоб вони не стали борговими.

Агрофірма в Середино-Будському районі таки свої зобов’язання перед іншою юридичною особою в сумі більше півтора мільйона гривень змушена була виплачувати за рішенням суду.

Державним виконавцем було накладено арешт на майно та рахунки боржника. Разом з тим, роз’яснено наслідки невиконання рішення суду зі сплати заборгованості.

У результаті заходів примусового стягнення, фірма була змушена сплатити не тільки понад півтора мільйони гривень заборгованості, а ще й майже 154 тисячі гривень виконавчого збору, яким поповнився бюджет.

12.12.2018

ПРАЦІВНИКИ ПОЛІЦІЇ РАЗОМ З ЮСТИЦІЄЮ СУМЩИНИ НАВЧАЮТЬ УЧНІВ ПРОТИДІЯТИ НАСИЛЬСТВУ

Фото без опису

Щоб пояснити дітям усю шкоду агресивної і жорстокої поведінки та навчити їх захищатися від булінгу та різного роду насильства, юстицією Сумщини разом з працівниками національної поліції в рамках Всеукраїнського тижня права, який присвячено 70-ій річниці прийняття Загальної декларації прав людини, проводяться у школах уроки.

Так, у Сумській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка фахівці юстиції разом з працівниками поліції розповіли учням про явище булінгу, форми і відповідальність за його прояви, закріпили матеріал прикладами з практики та поділилися власним життєвим досвідом.

Разом з тим, діти мають знати, що у разі, якщо вони стали свідком булінгу, їм необхідно втрутитися і припинити цькування – булінг не слід ігнорувати.

Поговорили й про домашнє насильство та пояснили школярам куди звертатися за допомогою у разі, якщо вони постраждали чи стали свідком насильства щодо своїх близьких, рідних чи знайомих. Закликали дітей не бути байдужими, адже вчасний виклик поліції за номером 102, чи звернення на національну «гарячу» лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123, може врятувати життя.

12.12.2018

АРГУМЕНТ – НЕ ЛЮБОВ ДО ДИТИНИ,

А ВИЛУЧЕНІ ВОДІЙСЬКІ ПРАВА

Фото без опису

Закон  #ЧужихДітейНеБуває продовжує своїми дієвими інструментами впливати на батьків-боржників по аліментах, змушуючи  злісних неплатників погашати накопичені за роки борги.

Сумчанин Захар, наприклад, ухилявся від виконання рішення суду і заборгованість перед дитиною склала 76 тисяч гривень.

Державні виконавці застосували заходи примусового впливу на неплатника аліментів, серед яких і тимчасове обмеження в праві користування транспортними засобами. Але чоловік не сприйняв серйозно таке обмеження і продовжував користуватися автомобілем.

Він не врахував, що відповідно до статті 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, тягне за собою позбавлення права керування на строк від трьох до шести місяців. Так, і сталося – лейтенант поліції вилучив у боржника водійське посвідчення.

І що тепер? Неплатнику аліментів потрібно не лише поновити стосунки з дитиною, сплативши чималу суму боргу, а й повернути собі право знову сісти за кермо.

11.12.2018

«ПРАВОВИЙ MessageBox» ІНФОРМУЄ УЧНІВ СУМСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ № 6

Фото без опису

У Всеукраїнський тиждень права «Правовий MessageBox», який розроблений юстицією Сумщини для розширення знань учнів про їх права, відправився до Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6.

Фахівці юстиції не тільки уроками про права людини збагачують учнів правовими знаннями, діти ще й самостійно мають змогу отримати інформацію, яка їх цікавлять, підійшовши до наповненого правовою інформацією «MessageBox». Завдяки такому правовому  помічнику від юстиції школярі можуть дізнатися більше про протидію булінгу, бо кожен з дитинства повинен знати, що приниження інших неприпустима поведінка, а вчинення фізичного насильства є злочином за який настає кримінальна відповідальність. Також в ньому міститься інформація для батьків про те, як отримати аліменти на утримання дитини та про те, як поїхати з дитиною за кордон одному із батьків без згоди другого, який має заборгованість по сплаті аліментів.

З нагоди Всеукраїнського тижня права «Правовий MessageBox» навчає хлопчиків та дівчаток ще й правам, що визначені Загальною декларацією прав людини.

Юстиція – відкрита для людей!

11.12.2018

 

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ  НА  ВСІ ЧАСИ

Ірина СВИСТУН, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області

Фото без опису

Сьогодні, у Міжнародний день прав людини, стартує Всеукраїнський тиждень права.  Цього року він – ювілейний. Ось уже десятиліття поспіль, починаючи з 2008 року, в Україні в ці дні активізується правопросвітницька діяльність органів юстиції, громадських активістів, правозахисників.

Нинішній Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і  основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

30 статей, які викристалізувалися в результаті роботи над кожним реченням кращих правників, політиків різних країн та національностей після Другої світової війни, стали основою для багатьох міжнародних документів, національних конституцій, інших законів, що гарантують права людини. Вона стала тим першоджерелом, з якого народжуються сучасні  документи, що гарантують права людей.

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як «найбільше перекладений документ» у світі. І це не випадково. Декларація послужила основою для двох обов'язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права. Принципи декларації викладені в міжнародних договорах, таких, як  Міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти катувань, і багато інших.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції за важливим напрямом – правопросвітництво. Ми прагнемо максимально надавати громадянам інформацію про їхні права, навчити захищати свої права. Варто відзначити, що потужна хвиля інформаційної роботи, здійсненої під час реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» не була марною. Кожен напрям цієї роботи мав конкретне наповнення, за кожним сказаним словом – велика практична робота.

Без сумніву, це важливо для сьогоднішнього етапу розвитку України, це посіяні зерна довіри до права  для молодого покоління, які зарясніють врожаями вже в недалекому майбутньому.

11.12.2018

 

СТУДЕНТІВ СУМСЬКОГО ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ

ЗНАЙОМИЛИ З РОБОТОЮ ЮСТИЦІЇ

Фото без опису

Відкриті двері для студентів – гарна прикмета на старті Всеукраїнського тижня права і гарантоване приємне спілкування з цікавих тем.

         До обласної юстиції завітали студенти-правники І і ІІ курсів Сумського державного педагогічного університету, щоб ознайомитися з основними напрямками діяльності органів юстиції  Сумщини.

Говорили про новації та реформи, ініційовані Міністерством юстиції, особливості роботи державної виконавчої служби, органів державної реєстрації, роботу нотаріусів та основні аспекти вчинення нотаріальних дій. Студенти з цікавістю розглядали зразки нотаріальних документів та дізнались як можна стати нотаріусом.

            До того ж, майбутні юристи з цікавістю слухали фахівців відділу персоналу, які розповіли про можливості проходження практики, стажування і в перспективі працевлаштування в органи юстиції Сумщини.

         Дізнались гості і про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», про конституційні права людини і форми їх захисту.

Наголосили й на тому, що цьогорічний Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і  основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

10.12.2018

У ШКОЛАХ СУМЩИНИ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК

 «ПРАВА ЛЮДИНИ»

Фото без опису

Всеукраїнський тиждень права вдало стартує цікавими заходами. Чисельною аудиторією стали школярі Сумщини, для яких у всіх навчальних закладах  було проведено урок «Права людини».

Це дуже знакова тема, адже  нині виповнюється 70 років з дня прийняття Організацією Об’єднаних Націй  Загальної декларації прав людини. Документ став основою правозахисної роботи у всьому світі і використовується у національних правових актах.

Школярам важливо знати про права людини, розуміти велике значення історичного документа, який і сьогодні є важливим для розвитку суспільств на демократичних гуманних принципах.

         Дуже важливо сприяти вихованню у дітей правомірної поведінки, поваги та необхідності дотримання законів, прав та обов’язків, адже всі мають усвідомлювати свої права та поважати права інших.

        Спеціалісти юстиції також розповіли дітям, що загальнонаціональний правовпросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» успішно надає юному поколінню правові знання. Зокрема, особливо актуальною для хлопчиків та дівчаток залишається тема протидії булінгу – явищу, що ганебно порушує права школярів.

10.12.2018

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

СТАРТУВАВ НА СУМЩИНІ

Фото без опису

Традиційно разом з першим снігом у великі міста та невеличкі села приходить Всеукраїнський тиждень права, об’єднуючи правовими знаннями всіх громадян – від малого до великого.

         Корисні лекції, правові ігри, вікторини, конкурси, виховні години, надихаючі яскраві конкурси малюнків, зустрічі зі студентами та дні відкритих дверей – це лише невелика частина цікавих правоосвітніх заходів, що чекають на жителів і гостей Сумщини.

         «Всеукраїнський тиждень права – це чудова можливість консолідувати свої зусилля всій юридичній спільноті і українцям

 з активною громадянською позицією навколо масштабної місії – поширення правових знань серед населення та розбудови нової правової культури в українському суспільстві», - зазначає керівник обласної юстиції Ірина Свистун.

         Запрошуємо всіх бажаючих стати частиною яскравого насиченого правового тижня.

10.12.2018

ІРИНА САДОВСЬКА: ЗАКОНОПРОЕКТ #РЕЙДЕРСТВОСТОП СПРЯМОВАНИЙ НА ПОКРАЩЕННЯ

ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ В КРАЇНІ

На доручення Президента України Кабінет міністрів та зокрема Міністерство юстиції разом з народними депутатами та провідними бізнес - асоціаціями розробило законопроект під робочою назвою #РейдерствоСтоп, спрямований на покращення інвестиційного клімату в країні та усунення такого явища, як рейдерство. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська у своєму відеоблозі.

Вона зазначила, що законопроектом пропонується низка змін, насамперед, ліквідація комунальних підприємств. «Така форма здійснення реєстраційних дій себе не виправдала. Найбільша кількість скарг, які надходили до Міністерства юстиції, стосувалися саме дій державних реєстраторів комунальних підприємств», - зауважила Ірина Садовська.

По-друге, всі держреєстратори на 1 січня 2019 року повинні складати кваліфікаційний іспит. По-третє, планується усунути проблему відсутності державних нотаріусів у віддалених регіонах.

Відтепер особа, яка має досвід роботи у сфері вчинення нотаріальних дій та працювала в органах юстиції, місцевого самоврядування або була помічником державного нотаріуса, зможе стати державним нотаріусом за умови відпрацювання трьох років у віддалених регіонах або там, де ускладнений доступ до отримання нотаріальних послуг.

Також відповідно до норм законопроекту 9311 передбачено відчуження частки ТОВ  на підставі нотаріально посвідченого договору, або на підставі договору, підписаному електронним кваліфікованим підписом сторін даного договору.

«Ми розробили запобіжник такому негативному явищу, як аграрне рейдерство. Відтепер особа, яка звертається до державного реєстратора за посвідченням договору оренди землі, може попросити проставити в державному реєстрі галочку. Це означатиме, що всі подальші договори, які укладаються цією особою, мають бути нотаріально посвідченими», - пояснила заступник Міністра.

Ще одним важливим нововведенням, включення якого до законопроекту єдиноголосно запропонували всі бізнес - асоціації, за словами Ірини Садовської, є відхід від сплати 1% приватним нотаріусам у вигляді державного мита. Також у законопроекті закладена важлива норма, відповідно до якої малозабезпечені верстви населення, багатодітні родини, учасники антитерористичної операції матимуть знижку 50% від сплати державного мита при здійсненні реєстрації, якщо громадяни не звільнені від сплати даного мита взагалі.

«Хочу окремо наголосити: всі провідні бізнес-асоціації України, а саме Американська торгівельна палата в Україні (АСС), Європейська Бізнес Асоціація (ЕБА), Спілка українських підприємців (СУП), а також Офіс ефективного регулювання BRDO та Офіс Бізнес-омбудсмена, підтримали ініційований нами законопроект. Сподіваємось, що Верховна Рада якнайшвидше прийме законопроект #РейдерствоСтоп», - наголосила заступник Міністра.

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/zastupnik-ministra-yustitsii-z-pitan-derjavnoi-reestratsii-irina-sadovska-pro-zakonoproekt-reyderstvostop

07.12.2018

МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА В СУМСЬКОМУ РАЙОНІ

Фото без опису

Мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги у селах і селищах нашої області вже провела не один день. А нині – завітала до Сумського району, де у селищі міського типу Хотінь та селі Стецьківка знову розгорнули мобільну точку доступу до безоплатної правової допомоги.

Запитань правового характеру у громадян є багато. Оформлення земельного паю та оренда земельної ділянки, питання спадщини – кваліфіковані відповіді фахівців слугуватимуть орієнтиром до дій.

У ході зустрічі фахівці говорили й про актуальну тему протидії домашньому насильству, торкнулися проблеми булінгу, щоб старші члени сімей могли говорити з дітьми й про таке явище.

Не залишили без уваги й Законопроект #РЕЙДЕРСТВОСТОП, що має на меті захист бізнесу і права власності громадян, адже право власності є невід’ємною, основоположною частиною правової держави.

Здійснюючи таку широкомасштабну діяльність по наданню безоплатної правової допомоги, фахівці юстиції переконані: правові знання, отримані у ході консультацій, допоможуть громадянам впевненіше почуватися у життєвих ситуаціях, адже знаннями – сильна людина.

05.12.2018

СУМСЬКИМ КАДЕТАМ – ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

Фото без опису

Кадетам – майбутнім захисникам України, фахівці обласної юстиції у партнерстві з представником громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини розповіли про основоположні права людини, що закріплені в Загальній декларації прав людини.

Метою зустрічі з учнями Кадетського корпусу імені Харитоненка стало обговорення важливих тем для сучасних молодих людей та всього суспільства в цілому.

У сучасному світі, на жаль, існують проблеми, коли права порушуються. Одна із таких форм порушення – булінг, поширений у підлітковому середовищі. Отож про  види булінгу, фізичне насильство, інші форми, зокрема, економічне, психологічне та сексуальне насильство говорили дуже по-дорослому.

Теми для спілкування з кадетами обрано не випадково, адже на часі важливо, щоб молоді люди були добре обізнані про весь спектр прав, що належить кожній людині та знали як їх захистити у разі порушення. Сьогоднішні юнаки – це надійні захисники своєї країни, своєї родини, вони – сильна половина людства. Саме вони мають вже зараз формувати сталевий характер, непохитне негативне ставлення до порушення прав людини та незламно й віддано стояти на захисті українського народу.

05.12.2018

ПАВЛО ПЕТРЕНКО: ПРОВІДНІ БІЗНЕС-АСОЦІАЦІЇ ПІДТРИМАЛИ ЗАКОНОПРОЕКТ 9311 #РЕЙДЕРСТВОСТОП

Представники провідних бізнес-асоціацій Американської торговельної палати в Україні (АСС), Європейської Бізнес Асоціації (ЕБА), Спілки українських підприємців (СУП), Офісу ефективного регулювання BRDO та Офісу Бізнес-омбудсмена підтримали законодавчі ініціативи, спрямовані на посилення боротьби з рейдерськими атаками на підприємства та майно громадян.

«Міністерство юстиції разом з народними депутатами та представниками провідних бізнес-асоціацій, які представляють інтереси не окремих профільних спільнот, а реального українського бізнесу, розробили низку новацій, які покликані знизити ризики рейдерських захоплень підприємств. Зокрема, ми вирішили прибрати зі списку суб’єктів реєстрації державні та комунальні підприємства», - зазначив Міністр юстиції Павло  Петренко.

Також серед новацій законопроекту - запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації державних реєстраторів, право оренди в реєстрі збігатиметься з терміном дії договору, страхування від підробки підпису на договорі, укладеному в простій письмовій формі, припинення старих, недійсних обтяжень та захист права власності на частку у статутному капіталі юридичної особи.

Міністр нагадав, що раніше Кабінет міністрів вже підтримав дві ініціативи Мін’юсту, що ліквідують частину лазівок, якими користувалися рейдери раніше.

«Не чекаючи на прийняття законодавчих змін, Уряд підтримав нашу ініціативу внести зміни до низки постанов, які ліквідовують можливість створювати філії комунальних підприємств в інших регіонах. Наразі такі філії перебувають поза законом. Так само члени Кабміну прийняли рішення про те, що реєстратори, які отримують доступ до професії, мають здавати відповідний кваліфікаційний іспит», - наголосив очільник Мін’юсту.

Ключові бізнес-асоціації позитивно оцінили зміни, які пропонуються законопроектом 9311 #РейдерствоСтоп.

Заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак підкреслив, що Рада з цікавістю взяла участь в розробці цього законопроекту. За його словами, Міністерство юстиції є одним із лідерів серед державних органів за виконанням рекомендацій, які надає Рада бізнес-омбудсмена. «Ми вже давно співпрацюємо з Міністерством юстиції в частині імплементації системних рекомендацій з нашого звіту щодо боротьби з рейдерством. І цей законопроект став ще одним кроком у даному напрямку», – зауважив Ярослав Грегірчак. 

Зокрема, у законопроект 9311 увійшли дві рекомендації Ради: зобов’язання державного реєстратора - у разі здійснення реєстраційної дії з корпоративними правами - перевіряти дані Державного реєстру обтяжень рухомого майна та удосконалення механізму інформаційної взаємодії Державного реєстру прав на нерухомість та Єдиного державного реєстру судових рішень.

На підтримку законопроекту висловилася Європейська Бізнес Асоціація.

«Європейська бізнес асоціація підтримує ініціативу Мін’юсту #РейдерствоCтоп. Важливим у законопроекті є позбавлення комунальних підприємств права щодо реєстраційних дій, адже на даний момент більшість скарг щодо рейдерських захоплень стосувалась саме цього аспекту. І, по-друге, ми підтримуємо обмеження вартості нотаріальних дій щодо іпотеки. На сьогодні це занадто дорого та обтяжливо для бізнесу», - зауважила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

«Захист права власності є одним із ключових аспектів як для тих компаній, які вже працюють в Україні, так і тих, які розглядають Україну як потенційний напрямок для інвестування. Для нас важливо, щоб компанії відчували себе захищеними з точки  зору власності, з точки зору інвестицій. Ця законодавча ініціатива містить пропозицію Американської торговельної палати, яка спрямована на скасування указу президента України №762 щодо мінімальної плати за вчинення нотаріальних послуг. На думку всіх компаній – членів АСС, реалізація такої ініціативи дасть змогу, з одного боку, знизити ціни на ринку нотаріальних послуг, в з іншого - вивести з тіні частину доходів», - заявила віце-президент Американської торговельної палати в Україні Тетяна Прокопчук.

Виконавчий директор Спілки українських підприємців Катерина Глазкова також привітала підготовку законопроекту.

За її словами, законопроект #РейдерствоСтоп став логічною і правильною реакцією на спалах рейдерства в країні. Законопроект покликаний вирішити питання рейдерства не точково, а системно.

«Ми вітаємо дії Міністерства юстиції та дякуємо за те, що швидко зібрали бізнес-спільноту та врахували наші побажання стосовно прибирання законодавчих прогалин щодо боротьби з рейдерством», - зазначила Катерина Глазкова. «Документ враховує болючі моменти як бізнесу, так і громадян. Сподіваюся, що найближчим часом він буде проголосований, адже він немає жодного політичного забарвлення і захищає права інвесторів», - додала виконавчий директор Спілки українських підприємців.

Під час розробки законопроекту 9311 #РейдерствоСтоп норма про скасування плати приватним нотаріусам у розмірі не менше 1% від суми договору була запропонована бізнес-асоціаціями та експертними офісами. 

За словами Голови офісу ефективного регулювання BRDO Олексія Гончарука, запропоновані зміни призведуть до зменшення сірих історій з «відкатами» нотаріусам.

«Законопроект містить дуже корисну на нашу думку ініціативу щодо скасування обмеження щодо встановлення цін для нотаріусів. Наявність такої норми призводила до низки викривлень: як «відкатів», які отримували окремі нечисті на руку нотаріусу, так і різних історій, наприклад, під час продажу «Криворіжсталі», коли нотаріус отримав більше 200 млн гривень за одну угоду», - зазначив Олексій Гончарук.

За його словами, від цього ринок нотаріальних послуг стане лише здоровішим. «Загрози знищення професії ми в цій ініціативі не бачимо жодної», - підкреслив Олексій Гончарук і додав, що прийняття цього законопроекту позитивно вплине на позиції України в рейтингу Doing Business за напрямком «Реєстрація власності».

Також голова офісу ефективного регулювання BRDO позитивно оцінив такі нововведення законопроекту, як скасування повноважень комунальних підприємств щодо реєстрації власності та переведення низки процедур в онлайн, та оцінив ініціативу загалом як позитивну.

05.12.2018

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Фото без опису

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: ЯК СЕБЕ ЗАХИСТИТИ?

Мій чоловік, коли вип’є, піднімає на мене руку. Спершу думала, що цього більше не повториться, але за останній рік він мене бив мало не щомісяця. Що мені робити?

Ольга

Перш за все, хочу порадити Вам і всім громадянам, які зазнають насильства, в жодному разі не мовчати. Агресор не одумається і не втихомириться. Чим довше ви мовчите про проблему, тим більше він переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки.

Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати». За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.

Що зробило Міністерство юстиції для посилення відповідальності агресора?

Ми не могли залишати цю проблему в тому стані, в якому вона перебувала роками. Тому разом з народними депутатами було розроблено й прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.

Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?

Стосовно кривдника може бути винесено терміновий заборонний припис, який зобов’язує залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи терміном до 10 днів.

Інші можливі механізми захисту від домашнього насильства – обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників. Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.

Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути 680 грн, тривалість громадських робіт збільшена до 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб.

Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років. Але дані норми почнуть діяти з 11 січня 2019 року.

Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:

  • уповноважених підрозділів органів поліції,
  • загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,
  • служби у справах дітей за місцем свого проживання,
  • скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас виникнуть питання з цього приводу – телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах всієї України. Там ви зможете отримати консультацію і правовий захист.

05.12.2018

ЩАСТЯ РОДУ І МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: НАРОДЖЕНІ НА СУМЩИНІ

Фото без опису

Діти – благословення подружньої любові, продовження роду українського, майбутнє країни. Ще маленькі згорточки щастя, вони окриляють батьків, дарують впевненість у завтрашньому дні.

За 11 місяців на Сумщині народилося майже 6650 дітей. Частіше лелеки з немовлятами прилітали до обласного центру – близько 2930 народжень, у Конотопі додалося понад 660 юних мешканців, у Ромнах і Шостці кількість новонароджених наблизилась до 430.

Юстиція Сумщини щиро вітає нових громадян, нагадуючи батькам про можливість скористатися комфортною зручною послугою від Міністерства юстиції України – отримати свідоцтво про народження малюка у пологовому будинку. 

Ми подбаємо про ваш час, який ви зможете подарувати своїй дитині.

04.12.2018

«ПРАВОВИЙ MESSEGEBOX»: МІСІЯ ДОПОМОГИ ШКОЛЯРАМ У ПРАВОВИХ ПИТАННЯХ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Фото без опису

«Правовий MessageBox», наповнений кольоровими буклетами на актуальні теми, продовжує  свою місію у навчальних закладах Сум. Нині місце його розташування – Сумська гімназія №1.

Завдяки пересувному «Правовому MessageBox», школярі  самостійно знайомляться з інформацією  щодо протидії булінгу та домашньому насильству. Є тут і корисна інформація для батьків – її можна взяти з собою додому.

Наповнюючи щодня стенд  роздатковим матеріалом, фахівці юстиції розуміють – форму роботи з дітьми обрано цікаву, а головне – дієву.

04.12.2018

ТРАКТОР СПРАВЖНІЙ, А НЕ ІГРАШКА – СПЛАЧЕНІ АЛІМЕНТИ

Фото без опису

На Конотопщині батько, який заборгував своєму синові аліменти, розрахувався трактором…

            Семирічний син скоріше б оцінив іграшковий трактор від люблячого батька, але  ні подарунків, ні належних за рішенням суду аліментів не було. А тому накопичені борги, зважаючи на  можливість застосування обмежень і санкцій, були сплачені… трактором. Транспорт, який знаходився у власності боржника, зусиллями державних виконавців був переданий у рахунок погашення 20 тисяч гривень боргу.

Юстиція Сумщини продовжує активну роботу по стягненню аліментів з батьків-боржників, адже  #ЧужихДітейНеБуває.

На сьогодні завдяки ініціативам Мін'юсту на користь дітей Сумщини вже стягнуто 119 мільйонів гривень.

04.12.2018

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ – ДЖЕРЕЛО АЛІМЕНТІВ

Фото без опису

На Недригайлівщині батька Володимира зовсім не цікавило, що його донька Владислава обрала спорт та вже має значні досягнення. Й до сплати аліментів чоловікові було байдуже,  тому й накопичив боргів майже 30 тисяч гривень.

Завдяки посиленню відповідальності за несплату аліментів, враховуючи норми закону #ЧужихДітейНеБуває, державним виконавцем встановлено відповідні обмеження прав боржника та складено протокол за вчинення правопорушення за ст. 183-1 КУпАП, що передбачає  120 годин суспільно корисних робіт.

Наприкінці листопада батько-боржник почав свою примусову «трудову діяльність» у Коровинській об’єднаній громаді на благоустрої сільських  кладовищ. 

Нагадаємо, що ініціативи Мін'юсту дозволяють застосовувати суспільно корисні роботи до неплатника аліментів декілька разів. Вся сума коштів від такого виду робіт йде на погашення аліментних боргів.  

03.12.2018

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора