Безоплатна правова допомога

Порядок одержання недоотриманої пенсії померлого пенсіонера

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові та залишилася недоотриманою через його смерть, виплачується по місяць смерті включно членам родини померлого Зверніть увагу, що кошти можуть отримати родичі, які на день смерті пенсіонера проживали разом з ним. В тому числі непрацездатні особи, які перебували на його утриманні.   Для того, щоб оформити виплати, родичі мають звернутися до Пенсійного фонду, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку як одержувач пенсії протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини подати відповідну заяву та надати:

• документ, що посвідчує особу заявника (паспорт та ІПН);

• свідоцтво про смерть пенсіонера;

• пенсійне посвідчення;

• документи, що підтверджують родинні стосунки;

• документи про спільне проживання разом з померлим.

Після 6 місяців від дня смерті пенсіонера до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, до вищезазначеного переліку додається ще свідоцтво про право на спадщину. До відома! Свідоцтво про право на спадщину оформлюється нотаріусами відповідно до закону.

До увага мешканців окупованої зони:

За виплатою звертатися необхідно за місцем останнього отримання пенсії такою особою. До заяви необхідно додати свідоцтво про смерть державного зразка, отримане на підконтрольній Україні території та надати дійсну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на заявника.

Свідоцтво про смерть державного зразка отримується через звернення до суду за місцем переміщення відповідного територіального суду:

• якщо родичі померлого, які звертаються до суду є внутрішньо переміщеними особами – заява подається до суду за місцем їх фактичного проживання згідно довідки;

• якщо родичі померлого, які звертаються до суду, не є внутрішньо переміщеними особами – заява подається у виведений суд за зареєстрованим місцем проживання згідно реєстрації вказаної в паспорті;

Після встановлення факту смерті особи та отримання свідоцтва про смерть державного зразка у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, їм необхідно звернутися до Пенсійного фонду України або нотаріуса.

Якщо члени сім’ї померлого не проживали разом із ним на момент смерті, тоді необхідно подавати заяву до нотаріуса про вступ у спадок..

Увага, якщо до Пенсійного фонду звернуться декілька осіб, кошти ділитимуть між ними порівну.

Вчинення кримінального протиправного діяння під впливом фізичного або психічного примусу

У контексті повномасштабної війни та масового застосування окупаційними військами насильства з метою захоплення влади особливо важливим є розуміння статті 40 Кримінального кодексу України. Згідно з нею, особи, які діяли або бездіяльність яких були зумовлені фізичним або психічним насильством з боку представників окупантів, не несуть повної кримінальної відповідальності за свої дії.

10:37:44 31.07.2023

Отримання статусу учасника бойових дій добровольцям – цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України

Ми всі чекали на ці зміни і ось вони були внесені до Постанови Кабінетів Міністрів України № 414 від 20.08.2014 року. Ці зміни стосуються отримання статусу учасника бойових дій добровольцям – цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України.

15:31:30 19.07.2023

Як система БПД допомагає вирішувати правові питання захисникам та захисницям України: вийшла збірка успішних справ

Захисники та захисниці України (УБД) можуть отримати безоплатно усі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги — допомогу юриста та адвоката, у тому числі представництво інтересів у судах. Система безоплатної правової допомоги випустила збірку з прикладами успішного вирішення питань захисників та захисниць України.

08:17:54 29.06.2023

Адвокати, які співпрацюють з системою надання БПД, можуть безперешкодно виїжджати за дорученням до затриманих під час комендантської години

Кабінет Міністрів України затвердив  зміни до Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою КМУ від 8 липня 2020 р. № 573 «Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану», (далі – Порядок).

08:39:12 28.06.2023

Українці за кордоном можуть проконсультуватися з юристом щодо українського законодавства в Telegram

Мільйони наших співгромадян зараз за кордоном. Розв’язати правові проблеми у межах українського законодавства можуть допомогти  юристи системи безоплатної правової допомоги. Отримати консультацію юриста можна безоплатно через Telegram.

11:43:16 26.06.2023

Право  військовослужбовців на іпотечне кредитування

Закон України «Про іпотеку» визначає іпотеку як вид забезпечення виконання зобов’язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця. Важливою умовою є те, що іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов’язання задовольнити свої вимоги за рахунок предмета іпотеки. Тобто це такий різновид кредиту, отриманий під заставу нерухомого майна.

16:40:46 07.06.2023

Діти мають право на всі види правових послуг від системи БПД: як їх отримати — у новому лендингу

Як система безоплатної правової допомоги може допомогти дітям — дізнайтеся з посадкової сторінки (лендингу), створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг.

17:06:09 01.06.2023

Питання-відповідь стосовно зняття арешту з рахунків

06.05.2023р. був прийнятий Закон України № 3048-IX, який набув чинності. Цей закон вніс зміни до деяких законодавчих актів щодо примусового виконання рішень судів та інших органів влади під час воєнного стану. Однією зі змін, внесених цим законом, є можливість часткового використання грошових коштів, які перебувають на "арештованих" рахунках.

08:47:20 23.05.2023