Порядок одержання недоотриманої пенсії померлого пенсіонера
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові та залишилася недоотриманою через його смерть, виплачується по місяць смерті включно членам родини померлого Зверніть увагу, що кошти можуть отримати родичі, які на день смерті пенсіонера проживали разом з ним. В тому числі непрацездатні особи, які перебували на його утриманні. Для того, щоб оформити виплати, родичі мають звернутися до Пенсійного фонду, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку як одержувач пенсіїпротягом 6 місяців з дня відкриття спадщини подати відповідну заяву та надати:
документ, що посвідчує особу заявника (паспорт та ІПН);
свідоцтво про смерть пенсіонера;
пенсійне посвідчення;
документи, що підтверджують родинні стосунки;
документи про спільне проживання разом з померлим.
Після 6 місяціввід дня смертіпенсіонера до органу Пенсійного фонду України, де померлийпенсіонерперебував на обліку, до вищезазначеногоперелікудодаєтьсящесвідоцтво про право на спадщину.Довідома!Свідоцтво про право на спадщинуоформлюєтьсянотаріусамивідповідно до закону.
До увагамешканцівокупованоїзони:
За виплатоюзвертатисянеобхідноза місцемостанньогоотриманняпенсіїтакою особою. До заяви необхіднододатисвідоцтво про смерть державного зразка, отримане на підконтрольнійУкраїнітериторії та надатидійснудовідку про взяття на обліквнутрішньопереміщеної особи на заявника.
Свідоцтво про смерть державного зразкаотримується через звернення до суду за місцемпереміщеннявідповідноготериторіального суду:
якщородичіпомерлого, якізвертаються до суду є внутрішньопереміщеними особами – заяваподається до суду за місцемїх фактичного проживаннязгіднодовідки;
якщородичіпомерлого, якізвертаються до суду, не є внутрішньопереміщеними особами – заяваподається у виведений суд за зареєстрованиммісцемпроживаннязгіднореєстраціївказаної в паспорті;
Післявстановлення факту смерті особи та отриманнясвідоцтва про смерть державного зразка у відділідержавноїреєстраціїактівцивільного стану, їмнеобхіднозвернутися до Пенсійного фонду Україниабонотаріуса.
Якщо члени сім’їпомерлого не проживали разом із ним на момент смерті, тодінеобхідноподаватизаяву до нотаріуса про вступ у спадок..
Увага, якщо до Пенсійного фонду звернуться декілька осіб, кошти ділитимуть між ними порівну.
У контексті повномасштабної війни та масового застосування окупаційними військами насильства з метою захоплення влади особливо важливим є розуміння статті 40 Кримінального кодексу України. Згідно з нею, особи, які діяли або бездіяльність яких були зумовлені фізичним або психічним насильством з боку представників окупантів, не несуть повної кримінальної відповідальності за свої дії.
Ми всі чекали на ці зміни і ось вони були внесені до Постанови Кабінетів Міністрів України № 414 від 20.08.2014 року. Ці зміни стосуються отримання статусу учасника бойових дій добровольцям – цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України.
Захисники та захисниці України (УБД) можуть отримати безоплатно усі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги — допомогу юриста та адвоката, у тому числі представництво інтересів у судах. Система безоплатної правової допомоги випустила збірку з прикладами успішного вирішення питань захисників та захисниць України.
Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою КМУ від 8 липня 2020 р. № 573 «Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану», (далі – Порядок).
Мільйони наших співгромадян зараз за кордоном. Розв’язати правові проблеми у межах українського законодавства можуть допомогти юристи системи безоплатної правової допомоги. Отримати консультацію юриста можна безоплатно через Telegram.
У разі виникнення у зазначеної категорії осіб потреб у отриманні безкоштовної правової первинної або вторинної допомоги, адреси за якими можна отримати консультації:
Закон України «Про іпотеку» визначає іпотеку як вид забезпечення виконання зобов’язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця. Важливою умовою є те, що іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов’язання задовольнити свої вимоги за рахунок предмета іпотеки. Тобто це такий різновид кредиту, отриманий під заставу нерухомого майна.
Як система безоплатної правової допомоги може допомогти дітям — дізнайтеся з посадкової сторінки (лендингу), створеної в межах кампанії про безбарʼєрний доступ до правових послуг.
06.05.2023р. був прийнятий Закон України № 3048-IX, який набув чинності. Цей закон вніс зміни до деяких законодавчих актів щодо примусового виконання рішень судів та інших органів влади під час воєнного стану. Однією зі змін, внесених цим законом, є можливість часткового використання грошових коштів, які перебувають на "арештованих" рахунках.