Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Інформація за серпень

РОБОЧА МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

Фото без опису

Робоча мобільна група у складі спеціалістів юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги завітала до Бистрицької та Буйвалівської сільських рад, що на Кролевеччині. Не залишили без уваги і жителів районного центру.

На свої хвилюючі правові питання громадяни отримали кваліфіковані відповіді та дієву практичну допомогу. Зокрема, говорили про порядок виплат «дітям війни», оренди земельного паю та цільове використання земельних ділянок, переданих в оренду. Зустрічались і досить незвичні питання, як от дотримання тиші в багатоквартирному будинку.

Очікуваний інтерес викликали питання, що стосуються аліментів, адже у світлі набуття чинності ІІ пакетом Законів #ЧужихДітейНеБуває тисячі дітей отримали шанс на забезпечене дитинство. Спеціалісти розповіли про новації, які передбачають не лише жорсткі санкції для неплатників аліментів, а й заохочення для добросовісних батьків – такі як пільги та податкові преференції.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

31.08.2018

**************************************************************************************

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ ПЕРЕД ЗАКОНОМ

Фото без опису

Переважна більшість випадків, коли аліменти платить батько. Але буває, коли такі виплати присуджуються матері.

У Тростянецькому районі мати не сплачувала аліменти двом своїм донечкам, накопичивши чималі борги. Майна, на яке можна звернути стягнення жінка не мала. Проте державним виконавцем було встановлено наявність у боржниці розрахункового рахунка в банківській установі, на який накладено арешт.

Отож, коли на рахунок все ж надійшли кошти, вони одразу були перераховані стягувачу. Отож, 15 тисяч гривень перед початком нового навчального року стали донькам в нагоді.

Закон #ЧужихДітейНеБуває ефективно працює. На часі – упровадження ІІ пакету законодавчих ініціатив, які вже набрали чинності. Отож, держава й надалі захищає право дітей на фінансове забезпечення.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

30.08.2018

**************************************************************************************

ВЗЯТЕ НЕЗАКОННО З ДЕРЖАВНОЇ «КИШЕНІ» ВІДДАВАВ

ПІСЛЯ ВТРУЧАННЯ ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ

Фото без опису

Житель села Білка Тростянецького району п’ять років тому заліз до державної «кишені», незаконно отримуючи тимчасову державну допомогу, в сумі майже 6 тисяч гривень.

Коли це з’ясувалося, кошти потрібно було віддавати. А дуже не хотілося. Майна боржник не мав, а тому був впевнений, що все обійдеться.

Однак державним виконавцем встановлено дохід, який він по спадку став отримувати від передачі в оренду земельного паю. Звернення стягнення на кошти боржника дало можливість погасити борг перед органом соціального захисту населення та поповнити державний бюджет на суму понад 6,5 тисяч гривень.

#MinJust4U #ДВС_діє

30.08.2018

**************************************************************************************

СПЛАЧЕНИЙ ПОДАТОК – ЗАПОРУКА СПОКОЮ ВАШИХ КОШТІВ

Фото без опису

Одним із конституційних обов’язків громадян України є обов’язок кожного сплачувати податки й збори в порядку і розмірах, встановлених Законом.

Однак, деякими суб’єктами господарювання сплата податків здійснюється лише після пред’явлення на виконання виконавчого документа щодо погашення податкового боргу.

Так, на Охтирщині, після винесення державним виконавцем постанов про арешт коштів боржника, арешт та оголошення в розшук його автотранспортних засобів, під острахом втрати прибутку у зв’язку з неможливістю використання банківських рахунків, втрати автомобілів, неплатник податків знайшов  майже 180 тисяч гривень для погашення боргу та для сплати виконавчого збору.

Таким чином, завдяки діям державних виконавців Сумщини, вдалося на чималу суму поповнити держаний бюджет.

#MinJust4U #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #ДВС_діє

29.08.2018

**************************************************************************************

ІІ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває НАБРАВ ЧИННОСТІ

Фото без опису

На це чекали десятки тисяч українських дітей і батьків, які потерпали фінансово від несплати аліментів.

Сьогодні набрав чинності ІІ пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває.

Дані норми – низка ініціатив заради благополучного щасливого дитинства маленьких українців та розбудови інституту відповідального батьківства.

Серед новацій – збільшення мінімальної суми аліментів на утримання дитини, додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, збільшення строку суспільно-корисних робіт, кримінальна відповідальність за ухилення від їх відпрацювання, зміна порядку виїзду дитини за кордон, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борги перед дитиною.
Закони також передбачають запровадження пільг і стимулів для тих батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок у вигляді податкових пільг та інших преференцій.

Завдяки дії І пакету Законів #ЧужихДітейНеБуває на користь дітей Сумщини вже стягнуто майже 72 мільйони гривень.

Від сьогодні державні виконавці Сумщини, маючи нові, ще суворіші інструменти впливу на боржників-аліментників, забезпечуватимуть інтереси найменших громадян.

#МінЮст #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #ПЕРЕМОГА

29.08.2018

**************************************************************************************

МАТИ З ВЕЛИКОЇ ПИСАРІВКИ

 ПРИМУСОВО СПЛАТИЛА АЛІМЕНТИ ДВОМ ДІТЯМ

Фото без опису

Здавалося б, не буває любові сильнішої, ніж любов матері, але, на жаль, не кожній матері притаманне інстинктивне бажання дбати та піклуватися про власних дітей.

Так, жінка з Великої Писарівки протягом трьох років не сплачувала аліменти на утримання двох своїх неповнолітніх дітей.

Після відбування покарання у вигляді 240 годин суспільно-корисних робіт, якими «напрацювала» 4330 гривень боячись повторного притягнення, горе-мати сплатила на користь дітей заборгованість по аліментах у сумі майже 10 тисяч гривень.

Завдяки новим серйозним змінам до законодавства, якими передбачене  адміністративне стягнення - суспільно корисні роботи, які є платними, є можливість стягнути кошти навіть з боржників, які не мають ані почуття відповідальності перед своїми дітьми, ані коштів.

Нагадаємо, за час дії І пакету Законів #ЧужихДітейНеБуває на користь дітей Сумщини стягнуто вже майже 72 мільйони гривень.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

28/08/2018

**************************************************************************************

РОБОЧА МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА КРАСНОПІЛЬЩИНІ

Фото без описуФото без опису

Робоча мобільна група у складі спеціалістів юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги продовжують виїзди до жителів сіл області. Цього разу фахівці-правники побували у селах Тур'я та Миропілля, що у Краснопільському районі.

Сільські жителі уже проінформовані про сучасні сервіси Мін'юсту, доступною є інформація про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», але правові проблемні ситуації виникають і громадяни потребують кваліфікованих консультацій.

Мешканці, що завітали до консультаційного пункту цікавили найрізноманітніші питання. Зокрема, як оформити паспорт, коли в людини на руках ще й досі паспорт радянського зразка, хто видає довіреності для отримання коштів у банках, як обліковується спеціальний стаж, який порядок приватизації земельної ділянки.

Очікувано, особливий інтерес викликали питання отримання аліментів, нові ініціативи, що вже стали законом, зокрема, про притягнення нерадивих батьків до суспільно-корисних робіт.

Коли про це заходить мова, люди жваво обговорюють другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, підтримують ініціативи на захист благополуччя дітей.

 

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

28.08.2018

**************************************************************************************

Фото без опису

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН, ЯКЩО ОДИН ІЗ БАТЬКІВ – БОРЖНИК ПО АЛІМЕНТАХ

Доброго дня, пане міністре! Знаю, що в кінці серпня почне діяти спеціальна процедура виїзду за кордон з дитиною, яка після розлучення батьків проживає з одним з батьків. Збираюся у вересні поїхати із сином за кордон на море. Підкажіть, будь ласка, що мені треба робити – по кроках. Дякую!

Ірина Кузьменко

Ми продовжуємо розвивати ініціативу #ЧужихДітейНеБуває, мета якої – захист прав найменших українців, наших дітей.

Дійсно, на початку липня Верховна Рада прийняла другий пакет законів, однією з найбільш резонансною нормою якого став виїзд дитини, яка проживає у неповній родині, за кордон. Дана норма вступить в силу вже 29 серпня.

Як змінилися норми щодо виїзду дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?

Вже з лютого батьки, які проживають з дитиною, отримали змогу без перешкод виїжджати за кордон з дитиною, якщо другий з батьків має заборгованість з аліментів 6 і більше місяців.

У новому пакеті ми пішли далі.

Безперешкодно поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна буде, якщо інший з батьків має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.

Ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.

Які документи вам знадобляться? Для виїзду за межі країни треба взяти у місцевому органі державної виконавчої служби Мін’юсту або у приватного виконавця довідку про наявність заборгованості. При перетині кордону пред’явити цю довідку співробітникам прикордонної служби.

Якщо мова йде про виїзд з хворою дитиною, а борг становить рівно 3 місяці – необхідно також пред’явити документи, які підтверджують хворобу дитини.

Чи можна виїхати без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?

Так. Розробляючи другий пакет законів, ми передбачили можливість для батьків та матерів безперешкодно виїхати з дитиною за кордон строком до 1 місяця для відпочинку, лікування, спортивних змагань чи навчання.

Більше того, ми урівняли в правах обох батьків. Тобто з дитиною може виїхати як той з батьків, з ким живе малюк, так і той, хто живе окремо.

Як вивезти на короткий строк дитину за кордон тому з батьків, хто проживає з дитиною, без дозволу іншого?

Перш за все, хочу наголосити, що вивезти дитину може лише матір чи батько, сторона, яка  не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки.

За виконання першої умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

У листі має бути указана мета поїздки, куди їде дитина, а також на скільки покидає територію України. Єдиний виняток з цього правила – відсутність інформації про місце проживання другого з батьків.

При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду про визначення місця проживання дитини або відповідний висновок органу опіки і піклування.

Як вивезти на короткий строк дитину за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон, той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.

Батько чи матір, які проживають окремо, мають право на виїзд малюка за кордон. Для цього слід рекомендованим листом надіслати відповідне звернення до того з батьків, з ким дитина проживає.

Якщо дозвіл не наданий впродовж 10 днів з моменту, коли ви отримали відмітку про вручення повідомлення, можете сміливо йти до суду.

В порядку спрощеного позовного провадження (за скороченою процедурою) суддя має розглянути вашу заяву та надати дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

При виїзді з України прикордонникам треба буде показати згоду другого з батьків на вивезення дитини або відповідне рішення суду.

Хочу наголосити, що повернутися в Україну треба до завершення строку, який вказаний у дозволі або визначений у рішенні суду.

Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?

Аби збалансувати права й обов’язки батьків ми встановили реальну відповідальність для порушників.

За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, а це від 1700 до 3400 гривень.

Окрім цього, такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною.

Завдяки другому пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває діти матимуть можливість виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.  І не бути заручниками шантажу або суперечок між колишніми чоловіком та дружиною.  Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Захищаймо права разом!

27.08.2018

**************************************************************************************

АКТИВНА ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА

ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ НЕСПЛАТИ АЛІМЕНТІВ

 

Для подолання ганебної проблеми сучасної держави – несплати аліментів, фахівці юстиції Сумщини не зупиняють активну інформативну роботу.

Вся Сумщина охоплена інформуванням – виконавці зустрічаються з боржниками та стягувачами, спілкуються з перехожими та людьми, які приходять на прийом.

Робота виконавців області має вражаючі результати. В поточному році на користь дітей Сумщини вже стягнуто понад 71 мільйон гривень. Так, наприклад, стягнуті аліменти в місті Суми та районі перевищують позначку 19 мільйонів гривень, на Охтирщині та Роменщині цифри перейшли за 7 мільйонів, а на Шосткинщині завдяки своєчасним діям державних виконавців та посиленню законодавства стягнуто 6 мільйонів гривень.  

Діти – це майбутнє України, і в наших силах – забезпечити їм гідне дитинство.

Нагадаємо, що за вже за кілька днів, з 29 серпня почне діяти другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває. Цієї події чекають мільйони українців.

Фото без описуФото без опису

22.08.2018

 

**************************************************************************************

ДЕРЖАВНІ ВИКОНАВЦІ СУМЩИНИ

ГАРАНТУЮТЬ ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ

Фото без опису

Одним з пріоритетних напрямків в діяльності органів державної виконавчої служби є стягнення коштів на користь державних установ та фондів.

Так, одне з підприємств Шосткинщини настільки погрузло в боргах, що в ситуацію довелось втрутитись державним виконавцям. Завдяки злагодженим діям фахівців юстиції та вчасно вжитим заходам примусового характеру заборгованість перед багатьма стягувачами була ліквідована.

Так, Сумському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів повернули 33 тисячі гривень. Крім того, завдяки державним виконавцям з цього ж підприємства було також стягнуто понад 90 тисяч гривень шкоди, завданої навколишньому природному середовищу незаконною вирубкою дерев. Також бюджет поповнено на 92 тисячі гривень.

Виконавче провадження – це завершальна стадія судового процесу. 
Тому, реальне виконання рішення суду суб’єктом владних повноважень є завершальним етапом захисту прав і повинно сприяти втіленню законів у життя та зміцненню авторитету держави в цілому

Закон - один для всіх!

22.08.2018

***************************************************************************************

ЗАХОДИ ПРИМУСУ СТАЛИ ПОВЧАЛЬНИМИ

ЩЕ ДЛЯ ТРЬОХ БАТЬКІВ СУМЩИНИ

Фото без опису

Мешканець Сум заборгував своїй дитині 12 тисяч гривень. Спонукою для чоловіка до сплати аліментів у повному обсязі стали примусові заходи від державних виконавців – накладення арешту на все його майно.

Житель Сумського району на момент повноліття дитини накопичив борг у сумі 21 тисяча гривень. Погасити заборгованість батька переконали тимчасові обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю, а також арешт всього майна та коштів.

У Тростянецькому районі батько заборгував дитині 35 тисяч гривень. Отримавши постанови від державних виконавців, чоловік негайно згадав про свій батьківський обов’язок і сплатив борг.

Юстиція Сумщини нагадує, що з 29 серпня у дію вступає другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, який ще більше посилить відповідальність за несплату аліментів.

За час дії І пакету Законів #ЧужихДітейНеБуває на користь дітей Сумщини стягнуто вже 70 мільйонів гривень.

#MinJust4U #ЯМП#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #ДВС_діє

21/08/2018

***************************************************************************************

«БЕЗКІНЕЧНА» ДАТА ПРИНЕСЛА СУМЩИНІ 84 НОВІ РОДИНИ

Фото без опису

Друга у році «безкінечна» дата стала урожайною на щасливі посмішки, поцілунки та щиру радість – і все це під марш Мендельсона. 84 пари закоханих Сумщини вирішили підкріпити свої почуття ще й символічним змістом, тому обрали для весілля день трьох вісімок – 18.08.2018.

Вихідними найбільше шлюбів зареєстровано в Сумах – 27, в Конотопі та Ромнах одружилося по 8 пар, в Шостці та Лебедині з’явилось по 7 нових родин, а в Охтирці – 6.

5 пар, які не встигли подати заяву до бажаної дати, все ж сказали свої «Так», скориставшись зручним сервісом від Міністерства юстиції «Шлюб за добу», який діє вже в трьох містах області – Сумах, Тростянці і Ромнах.

До слова, колоритна пара молодят, уродженців Анголи, яких познайомив медичний університет, стали чоловіком і дружиною в ошатній залі в нещодавно відкритому «Open Space».

Кохайтеся, а про документи подбає Мін'юст!

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису

20.08.2018

***************************************************************************************

Фото без опису

Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО

ЯК ОТРИМАТИ БОРГ ПО ЗАРПЛАТІ

Не можу отримати борг по зарплаті з попереднього місця роботи вже рік. Що робити?

Марія Корженко

Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

При звільненні працівника виплата всіх сум проводиться в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.

Що робити, якщо не дійшли згоди з роботодавцем?

Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату:

•        в позасудовому порядку;

•        в судовому порядку.

Як вирішити спір у позасудовому порядку?

Звернутися із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення) без обмежень будь-яким строком.

Трудовий спір підлягає розгляду, якщо працівник самостійно або з участю профспілкової організації не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом.

Комісія зобов’язана розглянути спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа, в тому числі адвокат.

Чи можна оскаржити рішення комісії?

У разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах можна оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії. Пропуск вказаного строку не є підставою відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропуску поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті. В разі коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається, і залишається в силі рішення комісії по трудових спорах.

Чи довго чекати виконання рішення комісії?

Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню у триденний строк після закінченні 10 днів, передбачених на його оскарження.

У разі невиконання власником або уповноваженим ним органом рішення комісії по трудових спорах у встановлений строк  працівникові комісією по трудових спорах підприємства, установи, організації видається посвідчення, що має силу виконавчого листа.

На підставі посвідчення, пред'явленого не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю, державний виконавець чи приватний виконавець виконує рішення комісії по трудових спорах у примусовому порядку.

Що необхідно знати, щоб звернутися до суду?

Для стягнення заборгованості працівник може звернутися до суду в порядку:

•        наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);

•        позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

Яка процедура в рамках наказного провадження?

Судовий наказ може бути видано у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати.

Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача.

Працівник має право звернутися до суду без обмеження строку.

Які документи необхідно подати і скільки це коштує?

Заява подається у письмовій формі та має містити докази:

перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо);

підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо).

При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати, судовий збір не сплачується.

Як довго чекати рішення?

У разі прийняття судом ухвали про відкриття провадження, суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог.

Судовий наказ набирає законної сили протягом 3 днів після закінчення десятиденного строку, які виділяються позивачу на подання заяви про відміну ухвали.

На підставі судового наказу стягувач повинен звернутися до державної виконавчої служби з метою його примусового виконання.

Яка процедура звернення у рамках позовного провадження?

У разі наявності спору щодо розміру заборгованості працівник може звернутися з позовною заявою до суду за місцем розташування підприємства чи місцем проживання/перебування позивача без обмеження строків.

Позивачі звільняються від сплати судового збору.

Чи передбачене відшкодування за час затримки розрахунку при звільненні?

Суд стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку. Якщо розрахунок не проведений до розгляду справи – по день постановлення рішення.

Відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.

У разі спору про розмір виплат вимоги про відповідальність за затримку підлягають задоволенню у повному обсязі, якщо спір вирішено на користь позивача.

При частковому задоволенні позову працівника суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку з урахуванням спірної суми, на яку той мав право, частки, яку вона становила у заявлених вимогах, істотності цієї частки порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи.

Як довго чекати рішення щодо стягнення заробітної плати?

Судове рішення про виплату заробітної плати підлягає негайному виконанню, якщо сума заборгованості не перевищує 1 місяць.

Суд, ухвалюючи рішення, може допустити негайне виконання судового рішення в разі стягнення всієї суми заборгованості із заробітної плати.

Куди звернутися, щоб отримати детальну консультацію?

З усіх правових питань можна звертатися до місцевих центрів надання безоплатної правової допомоги та місцевих бюро, координати яких у Сумській області Ви знайдете за посиланням:

http://sumyjust.gov.ua/bezoplatna-pravova-dopomoga/. Також працює єдиний телефонний номер: 0 800 213 103.

20/08/2018

***************************************************************************************

МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА КОНОТОПЩИНІ

 

         Мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги напередодні працювала в Бочечківській та Шевченківській сільських радах, що на Конотопщині.

         Питання сільських жителів були найрізноманітнішими. Зокрема, говорили про порядок виплат «дітям війни», спадкування та стягнення аліментів, діяльність нотаріусів в об’єднаних територіальних громадах та розпаювання землі, приватизацію квартири та реєстрацію добудови будинку зі зміною його площі. Зустрічались також питання щодо порядку відвідування в СІЗО, виписки людини, яка проживає за кордоном та забезпечення інсуліном.

         Правники надали вичерпні консультації кожному громадянину з хвилюючих правових питань.

Юстиція – відкрита для людей!

Фото без описуФото без описуФото без опису

17.08.2018

***************************************************************************************

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ГОСПІТАЛІ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

Фахівці юстиції Сумщини та регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги завітали до Сумського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни для надання адресної безоплатної правової допомоги.

Ветерани та персонал госпіталю оточили спеціалістів-правників з різноманітними питаннями. Говорили на тему отримання субсидії, куди звертатися, хто може її оформити та як вона розраховується. Доволі незвичною була тема отримання аліментів, бо цього разу аліменти мали сплачувати діти на утримання батьків. І, звичайно, не оминули увагою порядок виплат «дітям війни».

Всім присутнім повідомили, що існує номер єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103, де додатково кожен може отримати правову консультацію, а також – про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРПАВО!», який дає можливість кожному дізнатися про свої права та навчитися їх захищати.

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

Фото без опису

Фото без опису

15.08.2018

***************************************************************************************

ОБМЕЖУВАЛЬНІ ПОСТАНОВИ «ВМИКАЮТЬ»

ПОЧУТТЯ ОБОВ'ЯЗКУ ПЕРЕД СВОЄЮ ДИТИНОЮ

Фото без опису

Життя - річ непередбачувана, іноді трапляються випадки, коли батьки розлучаються, але до них так і не приходить розуміння, що обов’язок піклуватися про своїх дітей не припиняється.

Так, житель Охтирки не виконував зобов’язання зі сплати аліментів на утримання своїх дітей, в результаті чого утворилася заборгованість у сумі понад 44 тисячі гривень.

Після застосування санкцій, передбачених І пакетом Законів #ЧужихДітейНеБуває, чоловік погасив заборгованість зі сплати аліментів у повному обсязі.

Важливо, щоб батьки розуміли, що сплата аліментів - це їх головний обов’язок перед своїми дітьми. Якщо до цього батьків не спонукає совість і докори сумління, то нехай спонукою стане хоча б страх відповідальності, яка передбачена для неплатників аліментів.

Закон #ЧужихДітейНеБуває діє, допомагаючи дітям отримувати належні їм кошти. Незабаром вступить в законну силу другий пакет законів, який ще більше посилить відповідальність неплатників аліментів.

15.08.2018

***************************************************************************************

НАКОПИЧУВАТИ БОРГ ПЕРЕД СИНОМ

ЗАВАДИЛО ПОСИЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

Фото без опису

Сумчанин заборгував своєму синові Давиду понад 77 тисяч гривень аліментів і далі продовжував би без докору сумління накопичувати борг перед дитиною.

Однак постанови державного виконавця про обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю, а також арешт коштів і майна завадили йому розпорядитися банківськими рахунками та відпочити. Чоловік був змушений сплатити заборговані аліменти у повному обсязі.

Нагадаємо, з 29 серпня поточного року почнуть діяти ще більш жорсткі норми по відношенню до злісних неплатників аліментів - другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває.

Серед новацій – заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, який має заборгованість з аліментів понад 3 місяці та ризик втрати чиновницького крісла, якщо заборгованість перевищить 12 місяців.

14/08/2018

***************************************************************************************

НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ І АЛІМЕНТИ НА ПОТІМ!

Фото без опису

Відкладати справи на потім не радять ні психологи,  ні менеджери. А відкладати  виплату аліментів не радять державні виконавці, адже з 29 серпня вступають у дію норми ІІ пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, якими передбачені ще й фінансові санкції за невчасну сплату аліментів.

Мешканець Тростянецького району заборгував 37 тисяч гривень аліментів, і не переймався цим. Тільки коли виникла реальна загроза не поїхати за кордон через тимчасові обмеження, накладені виконавчою службою, чоловік сплатив лише 20 тисяч гривень, сподіваючись, що часткове погашення боргу все ж дозволить перетнути кордон. Проте, не так сталося, як гадалося. Обмеження не зняті і для термінової поїздки чоловікові все ж доведеться знайти гроші. 

Чужих дітей не буває!

Закон – один для всіх!

14/08/2018

***************************************************************************************

СИВІ СКРОНІ – НЕ ПЕРЕПОНА ДЛЯ НЕСПЛАТИ ШТРАФУ

Фото без опису

Життєвий досвід не завжди гарантує відсутність помилок у вчинках. У Тростянецькому районі 77-річний чоловік керував транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння та, звичайно, був затриманий працівниками патрульної поліції. Накладений судом штраф в сумі 10200 гривень сплачувати не квапився.

Після відкриття виконавчого провадження зрозумів, що ні життєвий досвід, ні поважний вік його в цій ситуації не рятують і штраф доведеться сплатити, та ще й додаткові платежі на користь держави не відміняються.

Отак поїздка у нетверезому стані коштувала сивочолому чоловікові більше 11 тисяч гривень, які без вагань були стягнуті виконавцями юстиції Сумщини.

14/08/2018

***************************************************************************************

Фото без опису

Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО

ЗЕМЛЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

Пане міністре, я 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?

Іван Скорогуб

На які наділи мають право захисники вітчизни?

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність у таких розмірах:

1) для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

2) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

Куди звертатися для отримання земельної ділянки?

Учасникам АТО необхідно звернутися з клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність або користування:

• сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності відповідних територіальних громад);

• обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб;

• районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб (за межами населених пунктів земельні ділянки для городництва, ведення садівництва, ОСГ та будівництва індивідуального житлового будинку вони не передають);

• обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб;

• Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області (якщо питання стосується земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства державної власності).

Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо передачі (надання) земель державної власності, зокрема ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів для нелісогосподарських потреб, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель.

Як виглядає клопотання?

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (в межах норм).

До клопотання додаються:

1) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);

2) копія паспорта та копія ідентифікаційного номера;

3) документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка).

Чиновникам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи.

Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою або про мотивовану відмову має бути прийнято в місячний строк.

Що може бути підставою для відмови?

Лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

Як проходить відведення земельної ділянки?

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно замовити в землевпорядній організації виготовлення такого проекту.

Виконавцем робіт може бути тільки особа з сертифікатом інженера-землевпорядника. Проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі укладеного із замовником договору. Термін виконання робіт – не може перевищувати 6 місяців.

Проект підлягає погодженню з територіальним органом Держгеокадастру. У випадку розташування земельної ділянки у межах населеного пункту, або якщо на ділянці планується розташування об'єкта будівництва, потрібно отримати погодження з управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки залежно від  її призначення, цінності  та місця розташування може підлягати також погодженню з: структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Строк розгляду: протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту (двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи).

Підстава для відмови – лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Як зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі?

Необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки та надати такі документи:

1) заяву про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

2) оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (погоджений проект землеустрою, за потреби, позитивний висновок експертизи);

3) документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки, у формі електронного документа.

Строк розгляду такої заяви – 14 днів. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно.

Як провести затвердження проекту землеустрою?

Рішенням про надання земельної ділянки за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюється затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Чи потрібно реєструвати право на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Мін’юсту?

Так, потрібно. Для цього слід звернутися до суб’єкта, уповноваженого на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради або до місцевої державної адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг. Державну реєстрацію речових прав на землю здійснюють також юридичні особи, акредитовані Мін`юстом, та нотаріуси.

Які документи потрібні:

1) заява встановленої форми, яку формує державний реєстратор;

2) документ, що посвідчує особу;

3) засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки у власність або надання у користування;

4) витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку (подається у разі, коли в документі, що подається для державної реєстрації, відсутні відомості про її кадастровий номер, а також у разі, коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку);

5) документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

З усіх правових питань можна звертатися до місцевих центрів надання безоплатної правової допомоги та місцевих бюро, координати яких у Сумській області Ви знайдете за посиланням:

http://sumyjust.gov.ua/bezoplatna-pravova-dopomoga/. Також працює єдиний телефонний номер: 0 800 213 103.

14/08/2018

***************************************************************************************

МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА БУРИНЩИНІ

         Робоча мобільна група у складі спеціалістів юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги напередодні працювала в Буринському районі.

Мешканці Сніжківської та Червонослобідської сільських рад  скористались можливістю поспілкуватись з фахівцями-правниками та вирішити хвилюючі юридичні питання.

З сільськими мешканцями говорили про особливості нарахування та стягнення аліментів, реалізацію першого пакету Законів #ЧужихДітейНеБуває та очікуване набрання чинності другим пакетом. Людей також, цікавили аспекти оренди земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, строк та умови договору оренди. Актуальними виявились питання порядку виплат «дітям війни», а також позбавлення батьківських прав.

         Спеціалісти приділили увагу кожному громадянину, надали вичерпні кваліфіковані відповіді та покрокові інструкції для захисту своїх прав.

         Більше інформації  - за посиланням: http://pravo.minjust.gov.ua.

         Юстиція – відкрита для людей!

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

Фото без описуФото без опису

10.08.2018

***************************************************************************************

МАГІЯ ТРЬОХ ВІСІМОК СТВОРИЛА НА СУМЩИНІ 50 НОВИХ РОДИН

Фото без опису

Вона – з ніжністю в голосі погодилась стати вірною дружиною і люблячою мамою, а він – надійною підтримкою і опорою для неї та їх майбутніх дітей. В день, що поєднав в собі потрійний символ безкінечності, фахівці органів юстиції Сумщини почули сто заповітних «Так» від закоханих молодят. Сьогодні найбільше шлюбів зареєстровано в Сумах – 22, в Конотопі одружилося 9 пар, в Охтирці – 6, в Шостці та Лебедині – по 3.

А ті, хто не встиг подати заяву за місяць до заповітної дати, скористалися зручним сервісом від Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» та стали чоловіком і дружиною в день трьох вісімок. До слова, для проведення урочистої церемонії одруження в експрес-форматі в нещодавно відкритому «Open Space» облаштована елегантна пишно вбрана зала. Всього у 2018 році «Шлюб за добу» уклали 299 пар закоханих. Даним сервісом можна скористатися вже в трьох містах області – Сумах, Тростянці і Ромнах.

«Кожна пара хоче, щоб у день їхнього весілля все було особливим – навіть, числа в календарі. Нинішній рік став унікальним для всіх молодят, адже в ньому присутня цифра 8 – знак нескінченності. Тож нехай ніколи не закінчуються взаємна любов, повага, добробут і щастя в створених сьогодні сім’ях. Хай магічна дата буде нагадуванням для молодят про дані подружні обітниці», - зазначила очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

#MinJust4U #МінЮст

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису

08.08.2018

***************************************************************************************

ДВА ЖИТЕЛІ СУМ НА СОБІ ВІДЧУЛИ СИЛУ ЗАКОНУ

Фото без опису

         Сумчанин заборгував 39 тисяч аліментів і не поспішав виправити ситуацію. Проте, арешт всього рухомого й нерухомого майна переконав його в протилежному і чоловік сплатив всю суму боргу.

         Ще один житель Сум завинив своїй дитині близько 60 тисяч гривень. Спонукою для чоловіка до сплати заборгованих аліментів стали примусові дії державних виконавців – арешт всього майна та оголошення у розшук боржника. Цього виявилось достатньо, щоб чоловік далі не випробовував долю, а врешті виконав свій батьківський обов’язок.

         Нагадаємо, в поточному році на користь дітей Сумщини вже стягнуто понад 64 мільйони гривень.

07.08.2018

***************************************************************************************

ВИКОНАВЦІ ЗМУСИЛИ БАТЬКА

ПОДІЛИТИСЯ ДОХОДАМИ ВІД ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

Маючи непогані доходи від передачі земельної ділянки в оренду, на Білопільщині батько не сплачував аліменти своїй дитині.

Завдяки новим інструментам впливу, наданим нововведеннями закону #ЧужихДітейНеБуває, з нерадивого батька вдалося стягнути майже 44 тисячі гривень.

Наразі, з 29 серпня, зі вступом у дію другого пакету законодавчих змін, запрацюють ще суворіші методи впливу на боржників-аліментників, як, наприклад, заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, який має заборгованість з аліментів понад 3 місяці.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

07.08.2018

***************************************************************************************

ЕЛЕКТРОННІ ТОРГИ ДОПОМОГЛИ ПОГАСИТИ

ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ

Фото без опису

Юстиція Сумщини активно працює над вирішенням проблеми заборгованості по заробітній платі.

По підприємству-боржнику ДП «Наумівський спиртзавод» вдалося погасити заборгованість на користь 11 осіб на загальну суму 84 тисячі гривень. Ці кошти надійшли від продажу 4 лотів, які через електронні торги на сайті ДП «СЕТАМ» реалізовувались виконавчою службою.

Зазначаємо, що робота регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами на Сумщині лише набирає обертів.

На сьогодні спеціалісти юстиції Сумщини вже стягнули понад 4,5 мільйони гривень на користь працівників області.

         Юстиція – відкрита для людей!

07.08.2018

****************************************************************************************

Фото без опису

Консультує Міністр  юстиції України Павло Петренко

ЗА НЕВЧАСНО СПЛАЧЕНІ АЛІМЕНТИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ФІНАНСОВІ САНКЦІЇ

Чоловік не платив аліменти більше 2 років і заборгував майже 100 тисяч гривень. Чи правда, що тепер він повинен заплатити набагато більше? Дякую за відповідь.

Тамара Сокурова

Коли починають діяти нові норми?

Завдяки активній позиції Уряду, Міністерства юстиції, народних депутатів та громадськості нам вдалося домогтися швидкого розгляду та ухвалення Верховною Радою другого пакету новацій #ЧужихДітейНеБуває.

Пакет змін було прийнято в цілому 3 липня. За кілька тижнів після цього документи підписав глава держави. Відповідно, норми у повному обсязі почнуть діяти з 29 серпня.

Чому було прийнято норми про введення штрафних фінансових санкцій щодо неплатників?

Реалії життя такі, що ціни зростають. Тому було дуже несправедливо, що людині, яка мала кількарічний борг, достатньо було його просто його сплатити і зняти з себе усі обмеження щодо виїзду за кордон, керування автомобілем чи полювання. Адже за несплачені рік чи два тому кошти дитині можна було купити набагато більше книжок, ігор, одягу, ніж на момент сплати. Саме тому ми запровадили прогресивну шкалу збільшення суми виплати, залежно від строку заборгованості.

Як змінюватиметься сума боргу?

Розробленими Міністерством юстиції документами передбачається, що державний або приватний виконавець виноситиме постанову про накладення штрафу за наявності заборгованості зі сплати аліментів.

Якщо такий борг перевищує суму платежів за 12 місяців, то неплатникові доведеться викласти з власної кишені додаткові 20% від суми боргу.

Такий простий приклад. Якщо горе-батько чи мати мали сплачувати на утримання дитини 2000 гривень в місяць, однак кошти не виплачувалися впродовж року, то виконавець накладає штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, тобто 4800 грн. Відповідно боржнику доведеться сплатити 28 тисяч 800 гривень.

Якщо ж розмір боргу перевищить суму платежів за 2 роки, то розмір штрафу вже становитиме 30%.

А ті горе-батьки, які матимуть заборгованість 3 чи більше роки, повинні будуть додатково сплатити на користь дитини 50% від нарахованого боргу.

Якщо ми повернемося до попереднього прикладу, то боржникові, який не платив 3 роки по 2000 грн в місяць, доведеться заплатити штраф – 36 тисяч.

Різниця більш ніж переконлива, щоб позбавити неплатників бажання ігнорувати економічні права власної дитини. І чим більша сума боргу – тим більшою і вагомішою буде переплата.

З якого моменту починає відраховуватися строк заборгованості?

Наголошую, що строк обчислення заборгованості зі сплати аліментів для накладення штрафів обчислюватиметься з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Працівники органів державної виконавчої служби та приватні виконавці вноситимуть до Постанови про накладення штрафу інформацію про розмір заборгованості, яка утворилася з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, та суму штрафу.

Такий документ має бути надісланий боржнику та тому з батьків, хто проживає з дитиною, наступного робочого дня після його винесення.

Штрафи стягуватимуться виконавцем з боржника після погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі та інших витрат виконавчого провадження, і перераховуватимуться стягувачу.

Якщо боржники не виконають норм постанови добровільно та не сплатять борг разом зі штрафом, виконавці отримають право стягнути відповідну заборгованість у примусовому порядку. При цьому вживатимуся всі наявні у виконавців інструменти, зокрема, й арешт майна, коштів та інших активів.

Чи готові виконавці до запровадження цих норм?

Ми підготували чіткі інструкції для виконавців щодо застосування новацій.

Окрім цього, виконавчі служби на місцях зібрали інформацію про боржників, строки заборгованості і з 29 серпня 2018 року будуть готові запроваджувати в дію нові норми.

Тому моя особиста порада всім, хто має заборгованість перед власними дітьми, не зволікати і якомога швидше її погасити. Лише так ви зможете уникнути нових санкцій.

07.08.2018

**************************************************************************************

ХОТІВ З ТРОСТЯНЦЯ ЗА КОРДОН – СПЛАТИВ 65 ТИСЯЧ АЛІМЕНТІВ

Фото без опису

Житель Тростянця неабияк здивував і водночас порадував свою колишню дружину, адже погасив аліментну заборгованість, що сягнула 65 тисяч гривень, хоча постійно скаржився на відсутність коштів.

Причиною зміни рішення боржника стали постанови від державних виконавців про тимчасове обмеження його прав. Особливо «болісним» для нього виявилось обмеження у праві виїзду за межі України, бо якраз запланував поїздку за кордон.

  Таким чином, постанова державного виконавця про обмеження в праві виїзду за межі України допомогла дитині отримати належні їй кошти.

Нагадаємо, 29 серпня  наберуть чинності нові зміни до Закону #ЧужихДітейНеБуває, що посилюють відповідальність злісних неплатників аліментів. Зокрема, у разі наявності заборгованості по аліментах понад 6 місяців, строк виконання суспільно-корисних робіт збільшується до 460 годин (наразі, даний строк становить до 240 годин).

 #ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

07.08.2018

**************************************************************************************

МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА БІЛОПІЛЬЩИНІ

Сьогодні мобільна група у складі фахівців юстиції та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надавала юридичні консультації для жителів Ободівської та Павлівської сільських рад, що на Білопільщині.

Сільських мешканців цікавили питання оренди землі, порядок виплат «дітям війни», оформлення аліментів та субсидії.

Фахівці-правники надали вичерпні консультації громадянам та поза планом завітали ще до кількох сіл для розповсюдження інформаційних матеріалів з покроковими інструкціями - як захистити свої права та як діяти у разі їх порушення.

Юстиція – відкрита для людей!

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

06.08.2018

**************************************************************************************

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ СЛУХУ

 

Представниками юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було проведено спільний виїзд до Лебединської територіальної організації «Українське товариство глухих» для надання адресної безоплатної правової допомоги.

Зустріч видалася плідною та інформативною. Людей цікавили питання, що стосуються порядку оформлення субсидій, отримання аліментів, санаторно-курортного лікування, виплат «дітям війни», умов проїзду в громадському транспорті. Також говорили про виділення земельних ділянок та реєстрацію актів цивільного стану.

Кожне питання отримало вичерпну кваліфіковану відповідь, жоден присутній не залишився без консультації, підтримки та впевненості у тому, що держава дбає про їх права.

Для того, щоб максимально ефективно використати робочу поїздку, фахівці юстиції Сумщини завітали в сільські ради з метою розповсюдження інформаційних матеріалів про проект « Я МАЮ ПРАВО!».

Юстиція Сумщини працює над тим, щоб кожен громадянин знав свої права та міг їх захистити.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/.

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

06.08.2018

**************************************************************************************

НА СУМЩИНІ СПЕКОТНА ПОРА ДЛЯ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ

Фото без опису

Історії, з якими щодня зустрічаються державні виконавці, працюючи із батьками-боржниками по аліментах, вражають.

У місті Суми батько, маючи обов’язок за рішенням суду сплачувати своїй доньці Анастасії 500 гривень щомісяця, накопичив борг по аліментах 22 тисячі гривень, хоча себе ні в чому не обмежував. Цього літа навіть надумав відпочити за кордоном. Та не так сталося, як гадалося – наявність прізвища у Єдиному державному реєстрі боржників завадило перетину кордону.

Подібна історія трапилася й у Глухові, коли тільки заборона виїзду за кордон примусила батька сплатити дитині аліментний борг у сумі понад 26 тисяч гривень.

У Ромнах після отримання чотирьох постанов про обмеження, передбачених законодавством, батько погасив заборгованість по аліментах в сумі 30 тисяч гривень, а в Охтирці – 19 тисяч гривень.

Завдяки такій дієвості, нові інструменти впливу на боржників по аліментах суспільством визнані як ефективні та справедливі. В цьому переконують і цифри: на Сумщині станом на 01 серпня 2018 року на користь дітей стягнуто більше 61 мільйона гривень.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

01.08.2018

**************************************************************************************

ЗАМОЖНИЙ БАТЬКО СПЛАТИВ АЛІМЕНТИ ТІЛЬКИ ПІД ПРИМУСОМ

Фото без опису

Маючи більше 100 тисяч гривень аліментного боргу, батько у Тростянецькому районі не поспішав платити належне дитині. А сам дозволив собі навіть купити у місті нерухомість.

Одразу після придбання боржником майна, державні виконавці наклали на нього арешт, винесли постанови про тимчасове обмеження чоловіка у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю. Переймаючись за своє майно, а не за долю власної дитини, батько погасив заборгованість у повному обсязі.

Посилення впливу на неплатників аліментів дає позитивні результати заради дітей, відновлює їхнє право на вчасне отримання аліментів.

Нагадаємо, Президент України підписав другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, що посилюють відповідальність злісних неплатників аліментів.

  •             дна з важливих новацій - зміни правил виїзду дитини за кордон. Відтепер, той з батьків, з ким проживає дитина, самостійно буде вирішувати питання виїзду дитини за кордон до 1 місяця з метою лікування, навчання чи участі дитини в різних змаганнях.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

01.08.2018

**************************************************************************************

БАТЬКО З ЛЕБЕДИНЩИНИ

ПРИМУСОВО СПЛАТИВ 80 ТИСЯЧ АЛІМЕНТІВ

Фото без опису

         Понад 80 тисяч гривень аліментів заборгував житель Лебединщини синові Артему.

         Вжиті державним виконавцем заходи примусового характеру, а саме: обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю, а також накладення арешту на рахунки та майно чоловіка, змусили останнього сплатити аліментну заборгованість у повному обсязі.

Нагадаємо, Президент України підписав другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, що посилюють відповідальність злісних неплатників аліментів.

Серед новацій – додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною. Нові санкції будуть застосовуватись після набрання чинності Законом.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

01.08.2018

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора