Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Правова освіта населення

Будівельна амністія 2018 набрала чинності!

(Наказ Мінрегіону №158 від 03.07.2018 року)

 

31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».

Вказаний Наказ встановлює процедури та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

Тепер громадяни можуть у спрощеному порядку ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

«Будівельна амністія» 2018 року також стане у нагоді тим, хто хотів, але не зміг оформити дозвільні документи на будівництво у зв’язку з відсутністю в населеному пунктів затвердженої містобудівної документації (генерального плану населеного пункту та/або детального плану території (ДПТ)). Відсутність зазначеної документації або скасування затверджених генпланів та ДПТ, згідно Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (Наказ Мінрегіону від 05.07.2011 року №103) було та є підставою для відмови у видачі особі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, який є необхідним для подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт (те саме стосується, і відмови у видачі містобудівних умов (МУОЗЗД)). Разом із тим, відсутність містобудівної документації населеного пункту та/або детального плану території не є перешкодою для введення об’єктів в експлуатацію, на які розповсюджуються положення пункту 9 розділу V України «Про регулювання містобудівної діяльності».

На відміну від попередніх «будівельних амністій», ця носитиме безстроковий характер.

Наказ Мінрегіону №158 від 03.07.2018 року опубліковано в Офіційному віснику України, 2018, N 66 (31.08.2018), ст. 2242.

(Взято з сайту: http://dreamdim.ua/ru/stroitelnaja-amnistiya-2018)

05.09.2018

Чи є доходом кошти, отримані в рамках Програми «єПідтримка»?

Одним з обов’язків кожного громадянина щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік. З початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

15:04:11 11.02.2022

ЯК ВЛАСНИКУ АБО КОРИСТУВАЧУ НЕРУХОМОГО МАЙНА ЗАХИСТИТИ СВОЄ ПРАВО, ЯКЩО У ДОКУМЕНТАХ НА ПРАВО ВЛАСНОСТІ ЧИ КОРИСТУВАННЯ МІСТЯТЬСЯ ПОМИЛКИ

Що собою являє правовстановлюючий документ на нерухоме майно? Правовстановлюючий документ на нерухоме майно - документ, який підтверджує право власності чи право певним нерухомим майном (будівля, житло, земельна ділянка, майновий комплекс і т.д.)

08:38:18 09.02.2022

Чи знаєте ви про те, що маєте право на безоплатні ліки від держави? Та чи інформує вас про це лікар?

 Кілька років в Україні працює програма «Доступні ліки», за якою громадяни можуть отримати безкоштовні препарати. Насамперед це стосується пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом та пацієнтів, які страждають на психічні розлади та епілепсію.

11:49:40 03.02.2022

Ви вирішили судитися. З чого починати?

Щоб захистити свої права, часом не обійтися без звернення до суду. Але для багатьох це занадто складна річ, і часто людина не знає, з чого почати, і чи взагалі доцільно це робити.

13:59:44 17.01.2022

Правове роз’яснення: Викривачі корупції  - категорія осіб, яка має право на правову допомогу

Викривачем є фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання (закон України «Про запобігання корупції»)

16:54:35 05.01.2022

Шлюбний контракт. Практика використання в Україні.

Поняття шлюбного контракту або шлюбного договору на сьогодні відомо більшості наших громадян, і велику роль в цьому зіграв кінематограф, де в фільмах чи серіалах ця тема піднімається досить часто. Але одна справа, коли це художня задумка режисера, і інша, як це відбувається в правовому полі. Чомусь, у більшості людей склалося хибне уявлення про шлюбний контракт з точки зору того, що він є панацеєю від усього, що може статися під час подружнього життя, і що в ньому можливо прописати всі права чоловіка і дружини, навіть, особисті немайнові, такі, наприклад, як хто водить дітей в садочок, хто йде з ними на прогулянку і таке інше.

11:27:41 10.11.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора