A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Чи є доходом кошти, отримані в рамках Програми «єПідтримка»?

Дата: 11.02.2022 15:04
Кількість переглядів: 257

Одним з обов’язків кожного громадянина щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік. З початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Багатьох громадян цікавить запитання чи є доходом кошти, отримані в рамках Програми «єПідтримка»? Запитуєте - відповідаємо.

Відповідно до Порядку надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 № 1272 програма «єПідтримка» передбачає можливість отримання громадянами України, які пройшли повний курс вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2, 1000 грн на придбання у безготівковій формі послуг виключно у сферах культури, фізичної культури і спорту, здійснення внутрішніх пасажирських перевезень залізничним та авіаційним транспортом, а також для придбання книжок. При цьому перерахунок таких коштів зі спеціального поточного рахунка на інші рахунки, зняття готівки зі спеціального поточного рахунка забороняється. У разі невикористання (використання не в повному обсязі) протягом чотирьох місяців з дати зарахування допомоги невикористані кошти повертаються до загального фонду державного бюджету.

Слід зауважити, що соціальні виплати вважаються доходом і відображаються в декларації лише в разі їх монетизації.

Оскільки кошти, отримані в рамках Програми «єПідтримка», будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, а в разі невикористання (використання не в повному обсязі) протягом визначеного строку повертатимуться до державного бюджету, такі кошти не є доходом для цілей декларування.

 

Інформує Білопільське бюро правової допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора