A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Інформація за квітень 2018 року

Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО

Фото без опису

ПРИВАТИЗАЦІЯ КВАРТИРИ: НЕОБХІДНІ КРОКИ

Добрий день! Підкажіть, як нам приватизувати квартиру?

Олег Корж

Хто має право на приватизацію?

Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) державного житлового фонду або перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до введення в дію Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».

Право на приватизацію житлових приміщень з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз.

Які об'єкти не підлягають приватизації?

  1. квартири-музеї;
  2. квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;
  3. квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.

Як можна приватизувати житло?

Приватизація здійснюється шляхом:

  • безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю;
  • продажу надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.

Варто додати, що право кожного громадянина України на приватизацію займаного ним житла безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз необхідно розуміти так, що право громадян України на безоплатну приватизацію державного житлового фонду вважається реалізованим один раз, якщо, зокрема, громадянин України повністю використав житловий чек для приватизації житла у державному житловому фонді, і у його власність безоплатно передано в одній чи кількох квартирах (будинках) загальну площу з розрахунка санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім’ю.

Куди звернутися для приватизації?

Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.

Які потрібно зібрати документи?

  1. оформлена заява на приватизацію;
  2. копія документа, що посвідчує особу;
  3. технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;
  4. довідка про склад сім'ї та займані приміщення;
  5. копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму жилого приміщення у гуртожитку);
  6. документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);
  7. копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;
  8. заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.

 

Кому може бути відмовлено у приватизації?

Згідно із законодавством органи приватизації, органи місцевого самоврядування не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у приватизації займаного ними житла, крім випадків, передбачених законом.

Перелік таких випадків чітко визначений у законодавстві і є вичерпним. До них відносяться відсутність у особи права на приватизацію та заборона приватизувати конкретне приміщення.

Так у приватизації може бути відмовлено, зокрема, громадянам, які:

  • повністю використали житлові чеки;
  • проживають у приміщенні, яке має статус службового;
  • проживають у гуртожитках менше ніж 5 років, без правових підстав;
  • проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;
  • мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;
  • потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;
  • проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Чи можна оскаржити відмову?

Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.

Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?

Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членами його сім'ї на умовах найму квартиру (будинок), жиле приміщення в гуртожитку, кімнату в комунальній квартирі, звертається в орган приватизації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію.

Підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках може бути покладено на спеціально створювані органи приватизації (агентства, бюро, інші підприємства).

Додатково варто звернути увагу, що за громадянами, які не виявили бажання приватизувати займане ними житло, зберігається чинний порядок одержання і користування житлом на умовах найму.

26.04.2018

**************************************************************************************************

Фото без опису

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕРАДИВЕ БАТЬКІВСТВО

Саме кримінальна відповідальність за злочин - ухилення від сплати аліментів, передбачена статтєю 164 Кримінального кодексу України.

У Великописарівському районі батько-боржник, завинивши своїй дитині більше 56 тисяч гривень, не поспішав вирішувати це питання, проте працював, мав дохід. Даний факт і став підставою для притягнення батька до кримінальної відповідальності.

Подібний випадок стався і у Білопіллі, де за рішенням суду матір і батька, які ухилялися від сплати аліментів на утримання дитини, що перебуває у дитячому закладі, також притягнуто до кримінальної відповідальності.
«І таких прикладів щодо захисту прав дітей на належне утримання – стає все більше, адже цей процес безповоротний, і батькам-боржникам по аліментах годі сподіватися на лояльність держави, органів юстиції, правосуддя і врешті-решт власних дітей», - зауважує Ірина Свистун, очільник юстиції Сумщини.

Додамо, що триває активна робота ще в одному напрямку забезпечення справедливості – юстиція Сумщини активно працює щодо ліквідації боргів по заробітній платі.

На сьогодні завдяки роботі штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами, забезпечено стягнення заробітної плати та інших виплат на Сумщині на суму майже 700 тисяч гривень.

Закон – один для всіх!

26.04.2018

**************************************************************************************************

Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО

Фото без опису

ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДЛЯ ДІТЕЙ

Незабаром травневі свята, хочемо з родиною поїхати на відпочинок за кордон. Підкажіть, будь ласка, як оформити закордонний паспорт для дітей?

Іванна Радимишлєва

Які закордонні паспорти зараз видають?

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

Куди звернутись оформлення закордонного паспорта?

•          До територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби;

•          До центрів надання адміністративних послуг;

•          До державного підприємства «Документ»;

•          До закордонної дипломатичної установи (у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном).

У окремих випадках звернення можливе лише до територіального органу ДМС:

•          Втрата або викрадення паспорта, потреба в обміні під час перебування в Україні особи, яка постійно проживає за кордоном.

•          Якщо особа не може пересуватися самостійно або потребує термінового лікування.

•          Оформлення документів для виїзду на постійне проживання усиновленої дитини.

Які необхідно зібрати документи?

1.         Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку);

2.         Свідоцтво про народження або документ, який підтверджує факт народження (якщо немає 14 років).

3.         Документ, який посвідчує особу законного представника, у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.

4.         Документи, які підтверджують сплату адміністративного збору.

5.         У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.

При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище). Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Хто може звернутись за оформленням паспорта для виїзду за кордон?

1.         Особа, яка досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2.         Особа, яка не досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети одного з батьків чи опікунів.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява має бути нотаріально засвідчена перед поданням.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина.

У разі оформлення паспорта дитини меншої 16 років, яка проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме, необхідно подати оригінал або засвідчену копію одного з документів:

•          свідоцтва про смерть другого з батьків;

•          рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

•          рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

•          рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

•          довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;

•          оригінал витягу з реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька.

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

Скільки коштує оформлення паспорта для виїзду за кордон?

Залежить від строку виготовлення.

Не довше 20 днів – 557 грн 32 коп.

Не довше 7 днів – 810 грн 32 коп.

Не довше 3 днів (у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні чи смертю родича, який проживав за кордоном) – 810 грн 32 коп.

Вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон в закордонній дипломатичній установі становить від 20 до 250 доларів США.

Де забрати готовий паспорт?

Видача паспорта здійснюється тим самим органом, який прийняв документи.

Для отримання паспорта для виїзду за кордон пред’являється документ, що посвідчує особу.

Паспорт дитини до 12 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон дитині від 12 до 16 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Чи є якісь особливі моменти, на які варто звернути увагу?

  • У випадку відсутності біометричного паспорта для виїзду за кордон дитині – громадянину України, необхідно оформити відповідну візу у представництві тієї країни, куди планується подорож.

З дітей віком до 18 років і дітей віком до 21 року, які перебувають на утриманні, плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується.

  • За наявності паспорта громадянина України або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Республікою Білорусь.
  • За наявності паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Турецькою Республікою.

Коли доведеться отримувати новий паспорт?

Паспорт для виїзду за кордон оформляється на 4 роки особам, які не досягли 16-річного віку, і на 10 років особам, які досягли 16-річного віку.

23.04.2018

**************************************************************************************************

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН: «#ЧужихДітейНеБуває – підтверджено результатами спільної роботи»

Фото без опису

Органи юстиції активно здійснюють великі обсяги роботи по виконанню закону, що в суспільстві отримав назву #ЧужихДітейНеБуває. Це справедлива назва, адже вона розкриває великий зміст: держава захищає дітей – своїх громадян, своє майбутнє, від нерадивих батьків, які роками ухилялися від сплати аліментів. І законодавство тривалий час було до них досить лояльним.  Проте спільною перемогою став Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який ввійшов у дію 6 лютого цього року.

З того дня при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (з моменту пред’явлення виконавчого документа на виконання), державний виконавець виносить вмотивовані постанови щодо обмежень боржника у правах. 

Застосовуючи нові, ефективні методи впливу, державні виконавці підвищили ефективність роботи по стягненню аліментів. Факти, з якими зіткнулися  спеціалісти юстиції, вражають. Щоб не бути обмеженими у правах (обмеження виїзду за кордон, управління авто, користування зброєю та полюванні) нерадиві батьки за день знаходили реальні десятки тисяч гривень. 95 тисяч гривень сплатив боржник із Шостки,  79 тисяч -  неплатник з Конотопу, 65 тисяч  гривень сплатив своїй дитині батько з Охтирки  - це є  рекордні суми, якими боржники  повністю розраховувалися з аліментними боргами.

За час дії нововведень виконавцями області обмежено у праві виїзду за кордон більше 2000 злісних неплатників аліментів. Стільки ж винесено постанов про обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю.

До суду вже направлено більше 500 протоколів про притягнення боржників до адміністративної відповідальності.

Резонансними були рішення судів, за якими  боржники у Великій Писарівці, Краснопіллі, Охтирці та Сумах працювали на суспільно-корисних роботах, у тому числі й одна жінка-мати. І ось днями перші 2467, 86 гривень, зароблені на суспільно-корисних роботах, перераховані дітям.

У 2018 році на користь дітей на Сумщині стягнуто 30 мільйонів гривень – це вагомий результат по захисту прав дітей.

Кожного дня, постійною цілеспрямованою роботою державних виконавців і Регіонального штабу,  ми доводимо, що #ЧужихДітейНеБуває.

23.04.2018

**************************************************************************************************

Фото без опису18.04.2018

**************************************************************************************************

ПРАВОВИМИ ЗНАННЯМИ ЗМІЦНЮЄМО ГРОМАДИ

Юстиція Сумщини, без перебільшення, знайшла своє провідне місце у процесах реформуванні громад. Наразі управління юстиції виступило партнером і безпосереднім учасником освітньої програми «Регіональний менеджмент», яка покликана підвищити рівень знань, у тому числі й правових, в очільників та спеціалістів місцевого самоврядування.

Сьогодні на базі юридичного факультету Сумського національного аграрного університету, з яким обласна юстиція співпрацює у багатьох перспективних напрямах, відбулося навчання працівників об’єднаних територіальних громад. Серед розглянутих питань великий блок було віддано правовій освіті.

Команда фахівців головного управління працювала дуже динамічно: по-перше, були надані юридичні знання щодо діяльності об’єднаних територіальних громад та їхніх статутних документів; не менш важливим було завдання – навчити спеціалістів об’єднаних громад надавати якісні послуги.

Окрему увагу було приділено широкомасштабному загальнонаціональному проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який на сьогодні повинен стати основою правової роботи у громадах.

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО#КОМАНДА #ПЕРЕМОГА

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

11.04.2018

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: НАГАДУЄМО ПРО ЗМІНИ У ПОРЯДКУ ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН

Фото без опису

Наближається час літнього дитячого відпочинку. Сучасні діти не тільки відпочивають з батьками за кордоном, а й навчаються, отримують мовну практику в різних школах. Тому наразі є актуальним питання: що змінилося у правилах виїзду дітей за кордон у зв’язку з нововведеннями до низки законодавчих актів України, які посилюють дію закону #ЧужихДітейНеБуває.

Батькам потрібно знати, що внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, які набули чинності 21 лютого 2018 року.

Нагадуємо, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

Тепер, захищаючи права дитини на гідне утримання шляхом посилення засобів впливу на батьків – злісних неплатників аліментів, дозволено тимчасовий виїзд дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьківякий заборгував аліменти, у разі пред'явлення довідки органу державної виконавчої служби про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів. Вона дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.

Отже, у такій ситуації виїзд дитини за кордон в супроводі одного з батьків (усиновлювачів, піклувальників або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою) для відпочинку, навчання або лікування здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Натомість у пункті пропуску необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої служби.

«Не платиш аліменти – не впливаєш і на рішення щодо виїзду дитини за кордон – це справедливо, – говорить очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Вважаю такі зміни позитивними у всьому напрямку роботи по стягненню аліментів з батьків-боржників, що ініційовані Мінюстом і отримали схвальну оцінку у суспільстві. Ми повинні були стати більш жорсткими до нерадивих батьків заради мільйонів українських дітей».

#MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #КОМАНДА

11.04.2018

 

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

Доброго дня! У нашій родині приємна подія – народилася донечка. Але і я, і чоловік прописані в одному місті, а проживаємо і народжували в іншому. Чи можемо ми оформити допомогу тут, де народжували, щоб не їхати 600 кілометрів додому?

Ілона Коршун

Хто має право на допомогу?

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.

Куди звернутися для оформлення допомоги?

До органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків дитини (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Заява також може бути подана в електронній формі органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. Зробити це можна через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики
(https://e-services.msp.gov.ua/) з використанням електронного цифрового підпису).

Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.

Які документи потрібні?

Для отримання допомоги при народженні дитини за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, який посвідчує особу, подається:

1.      заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (наказ Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року № 441 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг»);

2.      копія свідоцтва про народження дитини;

3.      копія рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни);

4.      видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка, яка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України).

Який розмір допомоги?

Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.

Виплата допомоги здійснюється одноразово – у сумі 10 320 гривень.

Решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн на місяць).

Чи можуть батьків позбавити допомоги?

Існує низка умов для припинення виплати допомоги:

      позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

      відмова отримувача допомоги від виховання дитини;

      нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

      відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

      тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю;

      припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

      перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

      усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

      смерті дитини;

      смерті отримувача допомоги;

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Таке рішення приймається безповоротно?

Рішення про припинення не є кінцевим і виплату допомоги при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

Хтось контролює, на що витрачають допомогу?

Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об'єднаної територіальної громади.

У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, який призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.

Також у випадку невідвідування матір'ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до 1 року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган соціального захисту населення за місцем проживання дитини.

**************************************************************************************************

Фото без опису

НОВІ ІНІЦІАТИВИ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВА ДІТЕЙ НА ГІДНЕ УТРИМАННЯ

Прийняття закону #ЧужихДітейНеБуває стало лише першим кроком у комплексній програмі захисту наших дітей. 

Новації передбачають нові санкції для тих осіб, рівнозначно чоловіків та жінок, які ухиляються від підтримки своїх рідних дітей. Заплановано запровадження автоматичного збільшення розміру аліментів за їх несплату більше ніж протягом 1-го року.
          «Якщо такий батько або матір не платить аліменти впродовж одного року, їх сума автоматично збільшується на 30%. Якщо заборгованість перевищила 2 роки – 50%. А ті, хто не платить 3 роки і більше – повинні будуть віддати вдвоє більшу суму», - заявив Міністр юстиції.

****************************************************************************************************

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

АЛІМЕНТИ: ЯК ОТРИМАТИ?

Павле Дмитровичу, вирішили з чоловіком розлучитися. Маємо двох діток. Скажіть, для того, щоб я могла отримувати аліменти на дітей, треба звертатися до суду, чи можна якось визначитися без цього?

Ганна Іванчук

Що треба зробити для виплати аліментів?

Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину в розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії на підставі заяви одного з батьків.

На підставі заяви одного з батьків аліменти можуть бути відраховані й тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та виконавчих документів, перевищує половину заробітної плати, пенсії, стипендії, а також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину.

Чи потрібно підписувати якісь папери?

Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати.

Договір укладається у письмовій формі та посвідчується нотаріально.

У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У яких випадках слід звертатися до суду?

У разі неможливості досягнення між батьками домовленості про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

Яким може бути розмір аліментів?

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:

  • на 1 дитину – однієї чверті,
  • на 2 дітей – однієї третини,
  • на 3 і більше дітей – половини заробітку платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

У такому випадку розмір аліментів підлягає індексації. Індексація проводиться згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У 2018 році прожитковий мінімум на дітей становить:

віком до 6 років:

  • з 1 січня 2018 року - 1492 гривень,
  • з 1 липня - 1559 гривень,
  • з 1 грудня - 1626 гривні;

віком від 6 до 18 років:

  • з 1 січня 2018 року - 1860 гривень,
  • з 1 липня - 1944 гривень,
  • з 1 грудня - 2027 гривень.

Чи є можливість змінити розмір аліментів?

Розмір аліментів може бути згодом зменшено або збільшено за домовленістю між батьками або за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

За яких умов можливе дострокове припинення виплати аліментів?

За домовленістю між батьками обов’язок зі сплати аліментів може бути достроково припинений шляхом укладення з дозволу органу опіки та піклування договору про припинення права на аліменти для дитини в зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права.

Куди можна звернутися, щоб отримати детальну консультацію?

Правову допомогу надають місцеві центри та бюро безоплатної правової допомоги.

Можна скористатися єдиним контакт-центром системи БПД 0 800 213 103

Перелік суб’єктів безоплатної правової допомоги на Сумщині можна переглянути за посиланням: http://sumyjust.gov.ua/bezoplatna-pravova-dopomoga/6188-bezoplatna-pravova-dopomoga.html

 

МІН’ЮСТ ЗАПУСТИТЬ КАМПАНІЮ ЩОДО СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ

Фото без опису

 З 1 квітня в усіх регіонах України почнуть діяти спеціальні штаби та мобільні групи Державної виконавчої служби Мін’юсту, які сфокусуються на стягненні з підприємств-боржників заборгованостей із заробітної плати на користь громадян.

В Україні все частіше трапляються випадки, коли недобросовісні підприємці дозволяють собі не сплачувати заробітну плату своїм працівникам.

Активізувати діяльність у цьому напрямку примушують цифри – на сьогодні в Україні заборгованість перевищує 2,7 млрд грн. На примусовому виконанні в органах виконавчої служби виконавчих документів і рішень судів перебуває на суму 500 мільйонів гривень.

«В цьому році на користь 70 працівників спеціалісти юстиції Сумщини вже стягли 825 тисяч гривень, що складає третину від всіх виконавчих документів про стягнення заборгованості по заробітній платі, що перебувають на виконанні в органах виконавчої служби області», - повідомила очільник обласної юстиції Ірина Свистун.

Захищайте свої права разом із Мін’юстом!

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: З РАДІСТЮ ВРУЧАЄМО ПЕРШИЙ ДОКУМЕНТ

Фото без опису

Органи державної реєстрації – перші помічники кожної людини, адже забезпечують супровід в більшості важливих знакових подій, починаючи з народження.

         За два місяці цього року працівниками органів юстиції Сумщини  складено 1254 актових записів про народження. Найбільше малюків  народилося у місті Суми – 545, в Конотопському районі – 145, в Шосткинському районі – 91, в Роменському та Охтирському районах – 76 і 68 відповідно.

         Приємно, що великою популярністю серед громадян користується пілотний проект Міністерства юстиції щодо видачі свідоцтв про народження безпосередньо у пологових будинках. Так, за 2 місяці перший документ завдяки зручному сервісу отримали 78%новонароджених жителів Сумщини.

«Юстиція Сумщини активно упроваджує нові сервіси, покликані адміністративні процедури зробити комфортними і зручними, – наголошує очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Особливо приємно благословляти першими документами маленьких громадян нашої країни. Знаковим є те, що батьки користуються цим сервісом, висловлюючи слова вдячності за виявлену турботу.»

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора