A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Інфорація за травень 2018

*************************************************************************

ПРО БАТЬКІВСЬКИЙ ОБОВ'ЯЗОК У РОМНАХ НАГАДАЛИ БІЛЬШ СУВОРІ ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА

Спеціалісти юстиції Роменщини, а разом з ними родини і діти, які нарешті отримали кошти від батьків – боржників по аліментах, переконуються в ефективності нововведень до закону #ЧужихДітейНеБуває. Адже тільки загроза суттєвих обмежень примушує цю категорію батьків згадати про власних дітей і сплатити аліменти.

Три роки нерадивий батько не сплачував дитині аліменти, а коли побачив рішучі дії державних виконавців і зрозумів, що обмеження вплинуть на його життя, сплатив майже 20 тисяч гривень аліментів.

Такі ж суми перерахували і два інших батька, отримавши по 4 постанови від виконавців. Протягом тижня був і платіж майже 10 тисяч гривень, зроблений під впливом обмежень.

Зміни до закону, що захищає дітей, суттєво вплинули на батьків-боржників, але це справедливо, адже #ЧужихДітейНеБуває.

Більше того, за відгуками громадян, вони підтримують прийняття другого пакета законодавчих змін, які ще більше посилюють відповідальність за несплату аліментів. Бо все це робиться заради дітей – майбутнього України.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

30.05.2018

*************************************************************************

СИНИ І ДОНЬКИ ДОЧЕКАЛИСЬ КОШТІВ ВІД БАТЬКІВ НА ГЛУХІВЩИНІ

Спеціалісти юстиції Глухівщини продовжують дієво працювати, застосовуючи норми закону #ЧужихДітейНеБуває. Завдяки новим, і як показує реальність, ефективним методам впливу на боржників по аліментах, діти отримують кошти від нерадивих батьків.

Майже 48 тисяч гривень заборгував доньці Інні та сину Івану  батько, який постійно уникав виконання цього обов’язку. Державні виконавці виявили, що на нього зареєстровано  транспортний засіб. Його й оголосили в розшук, а коли працівники поліції поставили авто на штрафмайданчик, батько сплатив борг у повному обсязі.

Не менш ефективно спрацьовує й постанова про обмеження виїзду за межі України. Завдяки їй отримали належні їм кошти  від батька донька Катерина та син Назарій – у сумі майже 23 тисячі гривень.

Ще одній неповнолітній Катеринці оголошений державними виконавцями в розшук транспортний засіб батька теж приніс сплату  майже 11- тисячної заборгованості зі сплати аліментів.

Органи юстиції продовжують впливати на батьків-боржників, щоденною роботою виконуючи закон #ЧужихДітейНеБуває.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

30.05.2018

*************************************************************************

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ

Скажіть будь-ласка, зараз багато говорять, що закони, якими захищають дітей, зроблять так, що за будь-які борги будуть арештовувати рахунки. Я приватна особа-підприємець, в мене є невеликий спірний борг за комуналку. Зараз ми з ним розбираємося. Чи можуть мені за нього арештувати рахунки і зупинити весь бізнес?

В’ячеслав Кирдей

Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

15 травня Верховна Рада підтримала у першому читанні другий пакет законів у рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває. Зміни роблять законодавство ще жорсткішим до боржників зі сплати аліментів, посилюють захист матеріального стану дитини та вводять систему стимулів для тих, хто дбає про найменших українців.

Основні новації прийнятих законопроектів:

  • Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу (в залежності від строку заборгованості).
  • Система автоматизованого арешту коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.
  • Притягнення до кримінальної відповідальності громадян, які ухиляються від суспільно-корисних осіб.
  • Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
  • Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
  • Звільнення чиновників, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 12 місяців.
  • Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.
  • Застосування обмежень першого пакета до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
  • Збільшення рівня мінімального утримання дитини тим з батьків, хто не проживає з родиною.
  • Пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.
  • Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.

За що будуть арештовувати кошти?

Одразу після голосування почали з’являтися міфи, покликані залякати громадян, показати запропоновані новели у невигідному світлі та зробити усе можливе, щоб ініціативи, спрямовані на захист дітей, не були прийняті.

Хочу наголосити, що ніяких інших цілей, окрім захисту прав найменших українців, які залишилися без повноцінної фінансової батьківської підтримки, ми не переслідуємо. А всі ті міфи, які поширюють наші опоненти і горе-батьки, які не бажають платити аліментів власним дітям, є вигадкою. Вони не мають нічого спільного з реальністю.

Одним із найбільш поширених міфів якраз є те, що, мовляв, одним із законопроектів передбачене блокування коштів на рахунках одного з батьків, яке застосовуватиметься за наявності будь-яких боргів.

Що ж говорить законопроект насправді? Автоматизований арешт коштів боржника передбачений лише у випадку боргів зі сплати аліментів. Жодних інших варіантів прийняті документи не передбачають.

Які ще міфи розповсюджуються?

Чого тільки не вигадують боржники, щоб не платити дітям. Серед поширених міфів також те, що законом санкції застосовуються лише до чоловіків для їхнього «переслідування та залякування».

Це так само неправда, адже передбачені санкції застосовуються до всіх боржників з виплати аліментів – чоловіків та жінок – в однаковій мірі. Жодного поділу за ознакою статі ми не допускатимемо.

Ще один міф: збільшення мінімального розміру аліментів призведе до їхнього нецільового використання.

Перш за все, прошу звернути увагу на те, що цільове використання сплачених аліментів на сьогодні перевіряється органом опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою відповідно до статті 186 Сімейного кодексу.

Ми пропонуємо вдосконалити цю статтю та прописати ще чіткіший порядок перевірки органом опіки та піклування цільового використання сплачених аліментів.

З іншого боку, ми пропонуємо підняти мінімальну суму аліментів. Нині це близько 900 гривень. Думаю, всі були в магазині й бачили скільки коштує їжа, скільки коштують іграшки та одежа для дітей, скільки треба витратити, щоб купити дитині книжки та шкільне приладдя. Невже комусь може прийти в голову, що з такими цінами можна дуже збагатитися за 900 гривень.

Ще одна брехня – в тюрму саджатимуть всіх розлучених батьків, навіть добросовісних платників. Це ще одна нісенітниця, адже кримінальна відповідальність застосовуватиметься лише до батьків – чоловіка або жінки – які злісно ухиляються від суспільно-корисних робіт.

Мабуть найбільш смішний і безглуздий міф – передбачені законопроектом санкції призведуть до зменшення кількості українців, які бажають укласти шлюб та створити повноцінну родину. Навіть не знаю, яким чином це пов’язане. Єдине, що можу сказати, передбачені санкції забезпечать більш відповідальне ставлення до батьківства  та інституту сім’ї.

Ще один розповсюджений міф – виїзд дитини за кордон строком до 1 місяця без дозволу боржника сприятиме протиправному вивезенню дитини за межі країни. Насправді ж статистика свідчить: викрадення дітей та вивезення їх за кордон – край рідкісне явище. За 10 років Міністерством юстиції направлено 153 заяви про повернення дитини в Україну. Це – 15 випадків щороку або 1 випадок за місяць.

Ця норма навпаки має істотні позитиви: сотні тисяч дітей, які проживають в неповних сім’ях, зможуть безперешкодно їздити на оздоровлення, змагання, відпочинок, а другий з батьків зможе уникнути шантажу та маніпуляцій.

29.05.2018

*************************************************************************

ПРАВОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ

         Мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги сьогодні завітала до жителів Калінінської та Московської сільських рад, що на Липоводолинщині.

Громадян цікавили питання оформлення спадщини, права власності на земельну ділянку, стягнення аліментів, узаконення самочинного будівництва, оформлення та перерахунок пенсії, а також призначення житлових субсидій на осінньо-зимовий період.

         Щоб отримати відповіді на хвилюючі правові питання від фахівців обласної юстиції, мешканці, не вагаючись, залишають домашні справи і поспішають до сільської ради. Це дуже приємна тенденція, адже наше завдання –надання дієвої допомоги кожному і зробити Україну сильною та захищеною правовою державою.

         Юстиція – відкрита для людей!

#МінЮст#ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

25.05.2018

*************************************************************************

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ЛИПОВОДОЛИНЩИНИ

Продовжуючи реалізувати правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини надавали юридичні консультації представникам Липоводолинської районної організації ветеранів України.

Такі виїзди для юстиції вже стали традицією і мешканці Сумщини самостійно запрошують спеціалістів для надання фахової допомоги.

Найбільший інтерес у представників організації викликали питання щодо оформлення земельного паю, спадщини та переоформлення квартир.

Громадяни отримали вичерпні відповіді на свої питання, буклети з цікавою правовою інформацією та теплі емоції від спілкування з людьми, які щиро та професійно готові допомогти.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/.

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

25.05.2018

 

*************************************************************************

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

ПРО ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДИТИНИ

Добрий день, Павле Дмитровичу! Влітку збираємося всією сім’єю вперше поїхати відпочивати за кордон. У мене й чоловіка паспорти є, але я чула, що треба ще й паспорт на дитину. Скажіть, чи треба його робити і куди звернутися?

Наталка Гетьман

Які закордонні паспорти зараз видають?

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

Куди звернутись оформлення закордонного паспорта?

•          до територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби;

•          до центрів надання адміністративних послуг;

•          до державного підприємства «Документ»;

•          до закордонної дипломатичної установи (у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном).

В окремих випадках звернення можливе лише до територіального органу Державної міграційної служби.

•          Втрата або викрадення паспорта, потреба в обміні під час перебування в Україні особи, яка постійно проживає за кордоном.

•          Якщо особа не може пересуватися самостійно або потребує термінового лікування.

•          Оформлення документів для виїзду на постійне проживання усиновленої дитини.

Які необхідно зібрати документи?

1.         Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку);

2.         Свідоцтво про народження або документ, який підтверджує факт народження (якщо немає 14 років).

3.         Документ, який посвідчує особу законного представника, у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.

4.         Індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код).

5.         Документи, які підтверджують сплату адміністративного збору.

6.         У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.

При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище). Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Хто може звернутись за оформленням паспорта для виїзду за кордон?

1.         Особа, яка досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2.         Особа, яка не досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети одного з батьків чи опікунів.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява має бути нотаріально засвідчена перед поданням.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина.

У разі оформлення паспорта дитини, меншої 16 років, яка проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме, необхідно подати оригінал або засвідчену копію одного з документів:

•          свідоцтва про смерть другого з батьків;

•          рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

•          рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

•          рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

•          довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;

•          оригінал витягу з реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька.

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

Скільки коштує оформлення паспорта для виїзду за кордон?

Залежить від строку виготовлення.

Не довше 20 днів – 557 грн 32 коп.

Не довше 7 днів – 810 грн 32 коп.

Не довше 3 днів (у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні чи смертю родича, який проживав за кордоном) – 810 грн 32 коп.

Вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон в закордонній дипломатичній установі становить від 20 до 250 доларів США.

Де забрати готовий паспорт?

Видача паспорта здійснюється тим самим органом, який прийняв документи.

Для отримання паспорта для виїзду за кордон, пред’являється документ, що посвідчує особу.

Паспорт дитини до 12 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон дитині від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Чи є якісь особливі моменти на які варто звернути увагу?

  • У випадку відсутності біометричного паспорта для виїзду за кордон дитині – громадянину України, необхідно оформити відповідну візу у представництві тієї країни, куди планується подорож.

З дітей віком до 18 років і дітей віком до 21 року, які перебувають на утриманні, плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується.

  • За наявності паспорта громадянина України або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Республікою Білорусь.
  • За наявності паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Турецькою Республікою.

Коли доведеться отримувати новий паспорт?

Паспорт для виїзду за кордон оформляється на 4 роки особам, які не досягли 16-річного віку, і на 10 років особам, які досягли  6-річного віку.

23.05.2018

*************************************************************************

ОН-ЛАЙН ЧАТ ВІД ЮСТИЦІЇ В ОДИН КЛІК

Відсьогодні дізнатись про всі тонкощі державної реєстрації актів цивільного стану стає ще простіше.

         Якщо виникає питання про вчинення необхідних Вам реєстраційних дій – достатньо лише написати в нашому он-лайн чатіі фахівці юстиції Сумщини оперативнонададуть кваліфіковану відповідь.

         Нова послуга від юстиції – проста, зручна, безкоштовна і цілодобова можливість отримати консультації щодо процедур державної реєстрації актів цивільного стану без стомлюючого очікування в нескінченних чергах.

         Створення он-лайн чату – ще один крок до наближення сервісів юстиції до кожного українця.

         Через офіційний веб-сайт Головного територіального управління юстиції у Сумській області http://sumyjust.gov.ua зайдіть в он-лайн-чат відділу реєстрації актів цивільного стану і отримайте вичерпну відповідь на своє питання.

Нагадуємо, на Сумщині працює пряма «гаряча» телефонна лінія  (0542) 66-19-42, зателефонувавши на яку можна також отримати консультації щодо реєстрації одруження, реєстрації переміщених осіб з територій, тимчасово непідконтрольних Україні, проставлення апостилю, отримання документів з-за кордону, нових сервісів Мін’юсту, зокрема, «Шлюб за добу», отримання свідоцтва у пологовому тощо.

         Юстиція – відкрита для людей!    

#МінЮст #MinJust4U #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

16.05.2018

*************************************************************************

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

СТЯГНЕННЯ НАРАХОВАНОЇ, АЛЕ НЕ ВИПЛАЧЕНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Доброго дня пане Міністре! Після звільнення за згодою сторін мені не виплатили частину коштів, які я заробив. Як мені діяти в такому випадку?

Олександр Раєвський

Чи повинен роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

При звільненні працівника виплата всіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.

Що робити, якщо не дійшли згоди?

Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату:

•        в позасудовому порядку;

•        в судовому порядку.

Як вирішити спір у позасудовому порядку?

Звернутися із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення) без обмежень будь-яким строком.

Трудовий спір підлягає розгляду, якщо працівник самостійно або з участю профспілкової організації не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом.

Комісія зобов’язана розглянути спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа, в тому числі адвокат.

Чи можна оскаржити рішення комісії?

У разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах можна оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії. Пропуск вказаного строку не є підставою відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропуску поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті. В разі коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається, і залишається в силі рішення комісії по трудових спорах.

Чи довго чекати виконання рішення комісії?

Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню у триденний строк після закінченні 10 днів, передбачених на його оскарження.

У разі невиконання власником або уповноваженим ним органом рішення комісії по трудових спорах у встановлений строк працівникові комісією по трудових спорах підприємства, установи, організації видається посвідчення, що має силу виконавчого листа.

На підставі посвідчення, пред'явленого не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю, державний виконавець чи приватний виконавець виконує рішення комісії по трудових спорах у примусовому порядку.

Що необхідно знати, щоб звернутися до суду?

Для стягнення заборгованості працівник може звернутися до суду в порядку:

•        наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);

•        позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

Яка процедура в рамках наказного провадження?

Судовий наказ може бути видано у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати.

Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача.

Працівник має право звернутися до суду без обмеження строку.

Які документи необхідно подати і скільки це коштує?

Заява подається у письмовій формі та повинна містити докази:

         перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо);

         підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо).

При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати судовий збір не сплачується.

Як довго чекати рішення?

У разі прийняття судом ухвали про відкриття провадження, суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог.

Судовий наказ набирає законної сили протягом 3 днів після закінчення десятиденного строку, які виділяються позивачу на подання заяви про відміну ухвали.

На підставі судового наказу стягувач повинен звернутися до державної виконавчої служби з метою його примусового виконання.

Яка процедура звернення у рамках позовного провадження?

У разі наявності спору щодо розміру заборгованості працівник може звернутися з позовною заявою до суду за місцем розташування підприємства чи місцем проживання/перебування позивача без обмеження строків.

Позивачі звільняються від сплати судового збору.

Чи передбачене відшкодування за час затримки розрахунку при звільненні?

Суд стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку. Якщо розрахунок не проведений до розгляду справи – по день постановлення рішення.

Відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.

У разі спору про розмір виплат вимоги про відповідальність за затримку підлягають задоволенню у повному обсязі, якщо спір вирішено на користь позивача.

При частковому задоволенні позову працівника суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку з урахуванням спірної суми, на яку той мав право, частки, яку вона становила у заявлених вимогах, істотності цієї частки порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи.

Як довго чекати рішення щодо стягнення заробітної плати?

Судове рішення про виплату заробітної плати підлягає негайному виконанню, якщо сума заборгованості не перевищує 1 місяць.

Суд, ухвалюючи рішення, може допустити негайне виконання судового рішення в разі стягнення всієї суми заборгованості із заробітної плати.

Куди звернутися, щоб отримати детальну консультацію?

Правову допомогу надають місцеві центри та бюро безоплатної правової допомоги – там Вам детально пояснять як потрібно діяти.

Можна скористатися єдиним контакт-центром системи БПД  0 800 213 103

Перелік суб’єктів безоплатної правової допомоги на Сумщині можна переглянути за посиланням: http://sumyjust.gov.ua/bezoplatna-pravova-dopomoga/6188-bezoplatna-pravova-dopomoga.html

16.05.2018

*************************************************************************

ВИМУШЕНИЙ АВТОСТОП АБО ЯК ГОРЕ-БАТЬКІВ З ШОСТКИНЩИНИ ПЕРЕВИХОВУЮТЬ

Понад 38 і 47 в тисячах гривень – саме такі суми заборгували два жителі Шосткинщини своїм дітям.

Схожі історії та практично однакові дії державних виконавців в обох ситуаціях - накладення арешту та майно та рахунки, а також постанова про обмеження у праві виїзду за межі України.

Одному з боржників, навіть, довелось повертатись з Києва до Шостки автостопом, без копійки в кишені, ображеному і приниженому, оскільки з банківських рахунків він так і не зміг зняти кошти хоча б на квиток.

Юстиція Сумщини дає шанс недобросовісним батькам переосмислити і змінити своє ставлення до власних дітей.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

16.05.2018

**************************************************************************************************

МАТИ ФІЗИЧНОЮ ПРАЦЕЮ  ВІДПРАЦЬОВУЄ БОРГ НА ТРОСТЯНЕЧЧИНІ

Якщо батьки-аліментники Сумщини і досі вважають, що зможуть уникнути відповідальності перед своїми дітьми у разі відсутності офіційного місця роботи –працівники обласної юстиції вміло «переконають» їх в протилежному.

Матір-боржницю з Тростянеччини було визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 КУпАП та накладено на неї адміністративне стягнення – 120 годин суспільно-корисних робіт. У квітні на депозитний рахунок відділу державної виконавчої служби вже надійшли перші кошти від частково відпрацьованого жінкоюпокарання.

Горе-мати продовжує заробляти на дитину фізичною працею в Тростянецькій міській ритуальній службі. Сподіваємось, що боржниця, відпрацювавши присуджене, зробить для себе головний висновок – відповідальність за щастя дитини несуть обоє батьків…

Чужих дітей не буває!

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

14.05.2018

*****************************************************************************************************

МЕШКАНЦІВ У СЕРЕДИНО-БУДСЬКОМУ РАЙОНІ КОНСУЛЬТУВАЛИ СПЕЦІАЛІСТИ МОБІЛЬНОЇ ГРУПИ

Юстиція Сумщини продовжує реалізувати головне завдання загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» і забезпечувати доступ до правової інформації – від району до району працюють спільні мобільні групи головного  управління юстиції та системи безоплатної вторинної правової допомоги.

Сьогодні енергійна команда фахівців працювала у Ромашківській та Кам`янській сільських радах Середино-Будського району.  І в Ромашковому, і в Кам’янці  – центрах сільрад, громадяни схвально сприйняли можливість поспілкуватися з  професіоналами з області. Запитання, з якими люди прийшли, стосувалися оформлення спадкових прав, тонкощів земельних правовідносин, отримання аліментів.

         Нагадаємо, на Сумщині активно працює оперативний штаб із забезпечення захисту прав і свобод власників земель чи збіжжя. Гаряча телефонна лінія щодо протидії аграрному рейдерству – 099-50-60-222.

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #КОМАНДА #ПЕРЕМОГА

10.05.2017

РЕЗУЛЬТАТ СУСПІЛЬНО-КОРИСНИХ РОБІТ – ПЕРЕРАХОВАНІ ДІТЯМ АЛІМЕНТИ

Юстиція Сумщини продовжує працювати над виконанням закону #ЧужихДітейНеБуває, водночас інформуючи громадськість про конкретні результати.

Одним із дієвих інструментів примусу щодо боржників по аліментах стали суспільно-корисні роботи, призначені судом за поданням державних виконавців. Так, у Великописарівському районі троє дітей вже отримали належні більше  4тисяч гривень аліментів, які батьки заробили на суспільно-корисних роботах у сільських радах.

Загалом же на користь дітей органами юстиції Сумщини спочатку 2018 року стягнуто більше 35 мільйонів гривень аліментів.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

03.05.2018

 

7 ДІТЕЙ СУМЩИНИ ЇДУТЬ ЗА КОРДОН БЕЗ ЗГОДИ ОДНОГО З БАТЬКІВ

Лише два місяці минуло з моменту, як ініційовані Міністерством юстиції зміни до Правил перетинання державного кордону  громадянами Українинабули чинності, проте для декого різниця вже відчутна.

Нагадуємо, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

         Відтепер дитині дозволено тимчасовий виїзд за кордон без згоди того з батьків, якийзлісно ухиляється від сплати аліментів понад 6 місяців.

На Сумщині завдяки новому засобу впливу на батьків-аліментників вже 7  дітей отримали змогу поїхати за кордон в супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого.

Важливо пам’ятати, що в такій ситуації замість дозволу у пункті пропуску потрібно надати довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, яку видає орган державної виконавчої служби.

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП#ЯМАЮПРАВО#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

02.05.2018

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора