Інформація за липень 2018
ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ІНФОРМУЄМО
ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ
Для ефективнішої боротьби з неплатниками аліментів державними виконавцями Сумщини здійснюється інформування населення про можливі наслідки, які чекають на них у разі ігнорування своїх батьківських обов’язків щодо сплати аліментів. Роз’яснювальна робота була проведена з боржниками, стягувачами, в трудових колективах і навіть на вулицях міст і селищ.
Переконані, інформація про суворі обмежувальні заходи змусить горе-батьків згадати про своїх дітей, не чекаючи постанов державних виконавців.
Нагадаємо, Президент України підписав другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, що посилюють відповідальність злісних неплатників аліментів.
Серед новацій – додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною. Нові санкції будуть застосовуватись після набрання чинності Законом.
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!
31.07.2018
****************************************************************************************
АННА, ЗАРІНА, НАЗАР, ЕРНЕСТ – ТРАДИЦІЙНІ ТА НЕЗВИЧАЙНІ ІМЕНА ДАРУВАЛИ ДІТЯМ БАТЬКИ НА СУМЩИНІ
Є батьки, які ще до народження свого малюка без вагань визначаються з іменем, а є й такі, що пропонують свої варіанти на сімейній нараді з купою доводів і аргументів, поки дитя мирно сопе в колисці.
Обираючи ім’я для своєї дитини, батьки керуються разноманітними факторами –красиве, звучне або просто незвичне, «щоб ні в кого не було».
Так, у 2018 році найпоширенішими іменами для новонароджених дівчаток на Сумщині стали: Аліса, Анна, Анастасія, Аріна, Варвара, Вікторія, Дар’я, Єва, Злата, Кіра, Мілана, Олександра, Софія.
Для хлопчиків найчастіше обирають: Артем, Богдан, Давид, Дмитро, Єгор, Іван, Кіріл, Максим, Марк, Матвій, Назар, Нікіта, Олександр, Тимофій, Тимур, Ярослав.
Серед діток, народжених цьогоріч у Сумській області, зустрічаються і рідковживані імена – жіночі: Аглая, Агнесса, Ада, Аміна, Асіль, Геода, Жасмін, Заріна, Іріда, Луміна, Олівія, Руфіма, Сабіна, Сафіназ, Шамама. Маленьких чоловіків також нарікли незвично: Амір, Арам, Ашер, Бератхан, Дамір, Ернест, Ждан, Ирій, Мішель, Рафаель, Рінат, Робін, Рустам, Тамерлан.
Якщо одразу після народження малюка батьки без вагань визначились з його іменем, то свідоцтво про народження можна отримати безпосередньо у пологовому будинку, скориставшись зручним сервісом від Міністерства юстиції України, без жодних черг та часових затрат.
У 2018 році на Сумщині народилося понад 4 тисячі малюків і кожне друге свідоцтво про народження батьки отримали безпосередньо в закладах охорони здоров’я.
#MinJust4U #МінЮст
31.07.2018
****************************************************************************************
Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко
ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває: НОВІ ПРАВИЛА ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН
Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2018/06/26/299476-chuzhyh-ditey-ne-buvaye-ministr-rozvinchuye-mify-shchodo-novyh-zakonoproektiv
Пане міністре, вітаю Вас! Багато в новинах говорили про те, що після прийняття законів про аліменти сильно зміняться правила про те, як виїхати з дитиною за кордон. Навіть казали, що можна буде поїхати з дитиною на море й тим, хто за рішенням суду живе не з дитиною. Я живу окремо і дуже хотів би знати, які нові правила виїзду і чи можу я поїхати на відпочинок з сином?
Віктор Дубенко
Як змінилися норми щодо тимчасового виїзду дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?
Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна буде, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.
Ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.
Для виїзду за межі країни необхідно мати рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини, документ, що підтверджує мету виїзду за кордон, а також взяти у місцевому органі державної виконавчої служби Мін’юсту або у приватного виконавця довідку про наявність заборгованості за 4 місяці, а в разі наявності інвалідності або тяжких захворювань у дитини – за 3 місяці. При перетині кордону пред’явити ці документи співробітникам прикордонної служби.
Якщо мова йде про виїзд з хворою дитиною, а борг становить рівно 3 місяці – необхідно також пред’явити документи, які підтверджують інвалідність або тяжке захворювання дитини.
Чи можна виїхати без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?
Розробляючи другий пакет законів, ми передбачили можливість для батьків та матерів, які проживають з дитиною безперешкодно виїхати з дитиною за кордон строком до 1 місяця для відпочинку, лікування, змагань чи навчання тощо.
Більше того, ми урівняли в правах обох батьків. З дитиною може виїхати як той з батьків, з ким живе малюк, так і той, хто живе окремо.
Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає з дитиною строком до 1 місяця?
Вивезти дитину може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути указана мета поїздки, куди їде дитина, а також на скільки покидає територію України.
При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини та документи, які підтверджують мету виїзду та строк перебування за кордоном.
Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?
Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.
Також слід рекомендованим листом надіслати відповідне звернення про отримання згоди до того з батьків, з ким дитина проживає. Якщо нотаріально посвідчену згоду не надано впродовж 10 днів з моменту, коли ви отримали відмітку про вручення повідомлення, можете сміливо йти до суду. За скороченою процедурою суддя має розглянути вашу заяву та надати дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.
При виїзді з України прикордонникам треба буде показати нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на вивезення дитини або відповідне рішення суду.
Хочу наголосити, що повернутися в Україну треба до завершення строку, який вказаний у нотаріально посвідченій згоді або визначений у рішенні суду.
Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?
Аби збалансувати права й обов’язки батьків ми встановили реальну відповідальність для порушників.
За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, а це від 1700 до 3400 гривень.
Окрім цього, такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.
Завдяки другому пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває діти матимуть можливість виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання. Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!
Куди звертатися за більш детальними консультаціями?
Оскільки кожна конкретна справа вимагає індивідуального підходу та ознайомлення з документами, зверніться до одного з бюро чи центрів безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції. Дізнатися адресу найближчого можна за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.
30.07.2018
****************************************************************************************
НА СУМЩИНІ АЛІМЕНТНИЙ БОРГ СТАВ
НА ЗАВАДІ СПОРТИВНИМ АМБІЦІЯМ ГОРЕ-БАТЬКА
Для когось піклування про своїх дітей є природним бажанням і йде від серця, а хтось це робить для того, щоб уникнути перешкод у здійсненні своєї професійної діяльності.
Так, для сумського тенісиста, підставою для сплати аліментів став арешт його коштів в кількох банківських установах та страх не потрапити на закордонні змагання. Щоб не допустити в подальшому перешкод у перетині кордону, боржником було сплачено майже 46 тисяч гривень аліментного боргу.
Таким чином, обмеження для боржників-аліментників, передбачені законодавством, допомогли дитині спортсмена отримати належні їй кошти.
Державні виконавці юстиції Сумщини конкретними прикладами доводять, що пріоритетом для кожного батька мають бути інтереси його дитини, адже не можна бути успішним і авторитетним у своїй справі, поки нехтуєш батьківськими обов'язками.
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
25.04.2018
****************************************************************************************
НА СУМЩИНІ АЛІМЕНТНІ БОРГИ
ВІДПРАЦЬОВУЮТЬ НА СУСПІЛЬНО-КОРИСНИХ РОБОТАХ
Новий інструмент впливу на боржників по аліментах – суспільно-корисні роботи – приносить позитивні результати у вигляді реальних коштів дітям.
У Тростянці на суспільно-корисних роботах відпрацьовували свої аліментні борги троє батьків. І є реальний результат – КП «Чисте місто» перерахувало зароблені цими батьками кошти – усього майже 10 000 гривень.
Нагадаємо, з початку дії норми закону про можливість застосування суспільно-корисних робіт на Сумщині таким чином відпрацьовували свої фінансові борги перед дітьми 11 батьків. На користь дітей надійшло 44 тисячі гривень.
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
25.07.2018
****************************************************************************************
На найпоширеніші запитання жителів Сумщини відповідає Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
УСЕ, ЩО МИ РОБИМО ЗАРАДИ ДІТЕЙ – ЦЕ ТУРБОТА ПРО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ
Змінами до законодавства введено нове поняття «мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину». Поясніть, що це?
Відповідно до прийнятого в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває закону, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину – це розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наразі це – 1559 грн для дитини до 6 років, і 1944 грн – для дітей від 6 до 18 років.
З 1 грудня планується підняття відповідних сум до 1626 грн для дітей менше 6 років, і до 2027 грн для дітей 6 років і старших.
Прокоментуйте, будь ласка, побоювання громадських організацій, що завдяки прийнятим змінам всіх дітей незаконно вивозитимуть за кордон та не повертатимуть?
Це міф, який дуже часто розповсюджували наші політичні опоненти, які живуть за принципом «чим гірше для всіх – тим краще для них», а також батьки, які не платили аліменти і завдяки запровадженню новацій втрачають можливості для шантажу матерів чи батьків, які проживали разом з дитиною. Адже дуже часто, в обмін на дозвіл вивезти малюка на відпочинок чи, навіть, лікування, вони вимагали відмовитися від аліментів, а інколи й не гребували попросити собі грошей за «вирішення» цього питання.
Хочу наголосити, що запропоновані нами зміни дають добросовісним батькам – як тим, які проживають з дитиною, так і тим, котрі проживають окремо – рівноцінні права для виїзду з дитиною за кордон строком до 1 місяця.
При цьому, другий з батьків буде поінформований про таку поїздку, у разі, якщо відомо його місце проживання і він не ухиляється та належно виконує батьківські обов‘язки. Однак, такі побоювання – скоріше намагання нагнати страху. Вже зараз Сімейний кодекс передбачає право того із батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України за наявності у іншого батька заборгованості зі сплати аліментів. І жодних викрадень і вивезень дітей без повернення немає.
Прийняті зміни надають можливість:
- Тому з батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішувати питання виїзду дитини за кордон шляхом позбавлення права впливати на ці питання несумлінного батька, який має заборгованість зі сплати аліментів, або який безпідставно відмовляє у виїзді дитини.
- Тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, за відсутності у нього заборгованості зі сплати аліментів, отримати у 10-денний термін у іншої сторони дозвіл на виїзд з дитиною за кордон. А у разі ненадання останнім згоди на виїзд – звернутися до суду в порядку спрощеного позовного провадження із заявою про надання дозволу на виїзд дитини без такої згоди.
Тобто, запропоновані зміни встановлюють паритет інтересів обох батьків при вирішенні питання виїзду дитини за кордон.
Загалом варто зазначити, за статистикою, викрадення дітей та вивезення їх за кордон – вкрай рідкісне явище. За 10 років Міністерством юстиції направлено 153 заяви про повернення дитини в Україну. Це – всього 15 випадків щороку. Водночас, завдяки цій нормі, сотні тисяч дітей, які проживають в неповних сім’ях, зможуть безперешкодно їздити на оздоровлення, змагання, відпочинок, а другий з батьків – уникнути шантажу та маніпуляцій.
Наразі законами ще більше посилено відповідальність за несплату аліментів, а чи є результати впроваджених в лютому місяці обмежувальних заходів до боржників?
Так, вони реально працюють і продемонстрували дійсно вражаючі результати. З початку року державна виконавча служба стягнула 1,9 млрд грн аліментів на користь більш як півмільйона українських дітей. З них - 768 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню встановлених законом #ЧужихДітейНеБуває обмежень.
Відтак той, хто сьогодні береться стверджувати, що ця ініціатива неефективна, банально обманює людей і суперечить реальним фактам.
Тільки за останні тижні ми мали кілька великих та успішних результатів, коли горе-батьки завдяки новаціям нарешті згадали про власних дітей. Варто пригадати хоча б історію про власника Феррарі, який, маючи гроші й живучи у розкоші, ігнорував судові приписи і не давав жодної копійки власній дитині. Наразі дорога автівка конфіскована, і вже найближчим часом елітний спорткар буде виставлений на аукціон нашої системи торгів арештованим майном «OpenMaket», а кошти від його реалізації підуть на погашення боргу перед дитиною.
Ще один горе-батько з Києва завдяки дії першого пакету ініціатив погасив багаторічну заборгованість, яка сягала – ви тільки вдумайтеся в цю цифру – 2 мільйони 176 тисяч гривень. Інша історія: за 18 років батько жодного разу не дав дитині ні копійки. Лише після запровадження законодавчих змін та накладення на такого батька всіх передбачених законом санкцій, вкупі з арештом майна, горе-батько погасив борг. Це чимала сума, яка виявилася дуже доречною для навчання хлопця у вищому навчальному закладі. І таких випадків по всій Україні багато.
Тобто, насправді, маючи великі грошові доходи, батьки цинічно ігнорували інтереси власної дитини. І, очевидно, робили б так надалі, якби накладені нашими виконавцями санкції не примусили їх нарешті сплатити борги.
Це доводить дієвість закону і підтверджує, що посилення відповідальності за несплату аліментів здатне вирішити одну із складних соціальних проблем.
Яким чином прийнятими нормами захищено права на спілкування того з батьків, який живе окремо від дитини, чи може він поїхати з дитиною за кордон?
Наше завдання – не лише стимулювати неплатників аліментів, але й розвивати інститут відповідального батьківства та допомагати добросовісним батькам.
Законодавчими нормами передбачені додаткові гарантії забезпечення спілкування з дитиною того з батьків, хто не живе з родиною. А батьки, які створюють перешкоди у спілкуванні дітей з другим з батьків, наражаються на обмеження у виїзді за кордон чи керуванні автомобілем, а також на чималий штраф.
Відповідаючи на другу частину запитання, можу точно сказати, що дитина зможе виїхати за кордон з тим із батьків, який сумлінно виконує свій батьківський обов’язок. Таким чином, добросовісний платник отримує додаткові гарантії реалізації свого права бачитися з малечею та брати участь у її вихованні.
Однак всі ці новації запрацюють після того як пакет законів #ЧужихДітейНеБуває вступить в силу, через місяць з дня його опублікування.
Чи можуть батьки, які проживають окремо від дитини, проконтролювати, на що витрачаються сплачені дитині аліменти?
На сьогоднішній день перевірити правильність витрачання коштів може лише орган опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою відповідно.
Однак, другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває значно чіткіше прописує правила контролю сплачених аліментів. Орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції одержувача аліментів. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.
Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше одного разу на три місяці. Мінсоцполітики має прописати чітку процедуру таких перевірок.
Більше того, у законі ми передбачили чималі санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини.
Ми чули, що буде збільшено суму аліментів, якщо їх не сплачують вчасно. Чи правда це?
Держава запроваджує прогресивну систему фінансового впливу на боржників. Після вступу в дію другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває сума боргу батьків, які не сплачують аліменти протягом року, автоматично збільшиться на 20%. Ті, котрі мають заборгованість 2 роки, повинні будуть сплатити на 30% більше. А якщо борг зі сплати аліментів перевищив 3 роки – його сума автоматично збільшується на половину. В останньому випадку діти таких батьків за рішенням суду звільняються від обов’язку утримувати непрацездатних батька або матір.
25.07.2018
****************************************************************************************
ДО ЕЛЕКТРОЛІЧИЛЬНИКА ВИКОНАВЦІ ПРИЙШЛИ З ПОЛІЦІЄЮ
Рішення суду, яке набрало чинності, є обов’язковим для виконання. На жаль, деякі громадяни цього не розуміють і тоді доводиться діяти державним виконавцям.
Чимало часу та зусиль знадобилося державним виконавцям на Конотопщині для того, щоб виконати рішення суду про надання доступу працівникам ПАТ «Сумиобленерго» до житлового будинку для зняття на повірку засобу обліку електричної енергії та обстеження електропроводки.
Боржник не мав наміру добровільно виконувати рішення суду, тому державним виконавцям для його фактичного виконання довелось діяти в примусовому порядку і з залученням працівників поліції.
25.07.2018
#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
****************************************************************************************
ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ НАГАДУЄ ПРО БАТЬКІВСЬКІ ОБОВ'ЯЗКИ
Спілкування з боржниками та стягувачами поза кабінетом та особистим прийомом – дієва допомога для державних виконавців у процесі викорінення аліментної заборгованості батьків перед своїми дітьми. Адже інформування про можливі наслідки у разі залишення ситуації без виправлення часто стають рушійною силою для горе-батьків, щоб ті згадали про свої батьківські обов’язки.
Фахівці юстиції Сумщини напередодні провели роз’яснювальну роботу щодо обов’язку утримувати своїх дітей з боржниками, стягувачами, в трудових колективах і зі звичайними перехожими.
Нагадаємо, Верховна Рада України в другому читанні ухвалила другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, що посилюють відповідальність злісних неплатників аліментів.
Серед новацій - додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною. Нові санкції будуть застосовуватись після набрання чинності Законом.
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!
24.07.2018
****************************************************************************************
Консультує Міністр юстиції Павло Петренко
ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває: ЩО ЗМІНИТЬСЯ?
Пане міністре, я розлучена, на дитину отримую від чоловіка аліменти, але їх ні на що не вистачає. Кажуть, щоб колишній платив на дитину більше, треба підняти мінімальний розмір аліментів. Коли це нарешті відбудеться?
Іванна Рож
На початку липня ми домоглися прийняття в цілому другого пакету законів у рамках проекту Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Прийняті зміни покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих. Нагадаю: Закон вступить в силу через 30 днів після його підписанням Президентом.
Одна з проблем, яка давно хвилювала батьків в усій Україні, – маленький мінімальний обсяг аліментів. Це усього близько 900 гривень. Як ви добре розумієте, навіть прогодувати дитину за ці кошти неможливо. Про одяг, навчання, книги чи іграшки мова взагалі не йде.
Тому, серед багатьох новацій, які ми представили на розгляд Парламенту, було збільшення мінімального розміру аліментів.
Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?
Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.
Водночас, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Наразі це буде – 1559 грн для дитини до 6 років, і 1944 грн – для дітей від 6 до 18 років.
А з 1 грудня планується підняття відповідних сум до 1626 грн для дітей менше 6 років, і до 2027 грн для дітей 6 років і старших.
Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?
Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів.
Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.
Відповідаю: орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції одержувача аліментів. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.
На Мінсоцполітики покладено обов’язок прописати чітку процедуру таких перевірок.
Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.
Також у законі ми передбачили чималі санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини.
Коли почнуть діяти ці новації?
Закон набуде чинності через 30 днів після того, як його підпише Президент України. Ми сподіваємося, що це станеться найближчим часом. Тож вже до кінця літа ми почнемо запроваджувати затверджені зміни.
Хочу наголосити, що я вже провів селекторну нараду з нашими органами виконання судових рішень. Вже напрацьовано технологічні карти дій для виконавців. Наше завдання – до моменту початку дії Закону бути на 100% готовими до його повного запровадження.
Якщо у вас залишились запитання, будь ласка, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.
Захищаймо права разом!
24.07.2018
****************************************************************************************
МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА БІЛОПІЛЬЩИНІ
Безоплатне одержання у власність земельної ділянки, порядок створення об’єднаних територіальних громад, виплат малозабезпеченим верствам населення, розірвання договору оренди землі, єдиний податок та оформлення емфітевзису – найширший спектр запитань отримали фахівці мобільної групи у складі спеціалістів юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від жителів Білопільщини.
Напередодні, мешканці Ганнівсько-Вирівської та Воронівської сільських рад мали змогу отримати відповіді на хвилюючі правові питання від спеціалістів-правників.
Громадяни отримали вичерпні консультації, а також інформаційні буклети з покроковими інструкціями - як захистити свої права та як діяти у разі їх порушення.
Юстиція – відкрита для людей!
#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U
23.07.2018
****************************************************************************************
На найпоширеніші запитання жителів Сумщини відповідає Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
УСЕ, ЩО МИ РОБИМО ЗАРАДИ ДІТЕЙ – ЦЕ ТУРБОТА ПРО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ
Змінами до законодавства введено нове поняття «мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину». Поясніть, що це?
Відповідно до прийнятого в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває закону, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину – це розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наразі це – 1559 грн для дитини до 6 років, і 1944 грн – для дітей від 6 до 18 років.
З 1 грудня планується підняття відповідних сум до 1626 грн для дітей менше 6 років, і до 2027 грн для дітей 6 років і старших.
Прокоментуйте, будь ласка, побоювання громадських організацій, що завдяки прийнятим змінам всіх дітей незаконно вивозитимуть за кордон та не повертатимуть?
Це міф, який дуже часто розповсюджували наші політичні опоненти, які живуть за принципом «чим гірше для всіх – тим краще для них», а також батьки, які не платили аліменти і завдяки запровадженню новацій втрачають можливості для шантажу матерів чи батьків, які проживали разом з дитиною. Адже дуже часто, в обмін на дозвіл вивезти малюка на відпочинок чи, навіть, лікування, вони вимагали відмовитися від аліментів, а інколи й не гребували попросити собі грошей за «вирішення» цього питання.
Хочу наголосити, що запропоновані нами зміни дають добросовісним батькам – як тим, які проживають з дитиною, так і тим, котрі проживають окремо – рівноцінні права для виїзду з дитиною за кордон строком до 1 місяця.
При цьому, другий з батьків буде поінформований про таку поїздку, у разі, якщо відомо його місце проживання і він не ухиляється та належно виконує батьківські обов‘язки. Однак, такі побоювання – скоріше намагання нагнати страху. Вже зараз Сімейний кодекс передбачає право того із батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України за наявності у іншого батька заборгованості зі сплати аліментів. І жодних викрадень і вивезень дітей без повернення немає.
Прийняті зміни надають можливість:
- Тому з батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішувати питання виїзду дитини за кордон шляхом позбавлення права впливати на ці питання несумлінного батька, який має заборгованість зі сплати аліментів, або який безпідставно відмовляє у виїзді дитини.
- Тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, за відсутності у нього заборгованості зі сплати аліментів, отримати у 10-денний термін у іншої сторони дозвіл на виїзд з дитиною за кордон. А у разі ненадання останнім згоди на виїзд – звернутися до суду в порядку спрощеного позовного провадження із заявою про надання дозволу на виїзд дитини без такої згоди.
Тобто, запропоновані зміни встановлюють паритет інтересів обох батьків при вирішенні питання виїзду дитини за кордон.
Загалом варто зазначити, за статистикою, викрадення дітей та вивезення їх за кордон – вкрай рідкісне явище. За 10 років Міністерством юстиції направлено 153 заяви про повернення дитини в Україну. Це – всього 15 випадків щороку. Водночас, завдяки цій нормі, сотні тисяч дітей, які проживають в неповних сім’ях, зможуть безперешкодно їздити на оздоровлення, змагання, відпочинок, а другий з батьків – уникнути шантажу та маніпуляцій.
Наразі законами ще більше посилено відповідальність за несплату аліментів, а чи є результати впроваджених в лютому місяці обмежувальних заходів до боржників?
Так, вони реально працюють і продемонстрували дійсно вражаючі результати. З початку року державна виконавча служба стягнула 1,9 млрд грн аліментів на користь більш як півмільйона українських дітей. З них - 768 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню встановлених законом #ЧужихДітейНеБуває обмежень.
Відтак той, хто сьогодні береться стверджувати, що ця ініціатива неефективна, банально обманює людей і суперечить реальним фактам.
Тільки за останні тижні ми мали кілька великих та успішних результатів, коли горе-батьки завдяки новаціям нарешті згадали про власних дітей. Варто пригадати хоча б історію про власника Феррарі, який, маючи гроші й живучи у розкоші, ігнорував судові приписи і не давав жодної копійки власній дитині. Наразі дорога автівка конфіскована, і вже найближчим часом елітний спорткар буде виставлений на аукціон нашої системи торгів арештованим майном «OpenMaket», а кошти від його реалізації підуть на погашення боргу перед дитиною.
Ще один горе-батько з Києва завдяки дії першого пакету ініціатив погасив багаторічну заборгованість, яка сягала – ви тільки вдумайтеся в цю цифру – 2 мільйони 176 тисяч гривень. Інша історія: за 18 років батько жодного разу не дав дитині ні копійки. Лише після запровадження законодавчих змін та накладення на такого батька всіх передбачених законом санкцій, вкупі з арештом майна, горе-батько погасив борг. Це чимала сума, яка виявилася дуже доречною для навчання хлопця у вищому навчальному закладі. І таких випадків по всій Україні багато.
Тобто, насправді, маючи великі грошові доходи, батьки цинічно ігнорували інтереси власної дитини. І, очевидно, робили б так надалі, якби накладені нашими виконавцями санкції не примусили їх нарешті сплатити борги.
Це доводить дієвість закону і підтверджує, що посилення відповідальності за несплату аліментів здатне вирішити одну із складних соціальних проблем.
Яким чином прийнятими нормами захищено права на спілкування того з батьків, який живе окремо від дитини, чи може він поїхати з дитиною за кордон?
Наше завдання – не лише стимулювати неплатників аліментів, але й розвивати інститут відповідального батьківства та допомагати добросовісним батькам.
Законодавчими нормами передбачені додаткові гарантії забезпечення спілкування з дитиною того з батьків, хто не живе з родиною. А батьки, які створюють перешкоди у спілкуванні дітей з другим з батьків, наражаються на обмеження у виїзді за кордон чи керуванні автомобілем, а також на чималий штраф.
Відповідаючи на другу частину запитання, можу точно сказати, що дитина зможе виїхати за кордон з тим із батьків, який сумлінно виконує свій батьківський обов’язок. Таким чином, добросовісний платник отримує додаткові гарантії реалізації свого права бачитися з малечею та брати участь у її вихованні.
Однак всі ці новації запрацюють після того як пакет законів #ЧужихДітейНеБуває вступить в силу, через місяць з дня його опублікування.
Чи можуть батьки, які проживають окремо від дитини, проконтролювати, на що витрачаються сплачені дитині аліменти?
На сьогоднішній день перевірити правильність витрачання коштів може лише орган опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою відповідно.
Однак, другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває значно чіткіше прописує правила контролю сплачених аліментів. Орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції одержувача аліментів. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.
Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше одного разу на три місяці. Мінсоцполітики має прописати чітку процедуру таких перевірок.
Більше того, у законі ми передбачили чималі санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини.
Ми чули, що буде збільшено суму аліментів, якщо їх не сплачують вчасно. Чи правда це?
Держава запроваджує прогресивну систему фінансового впливу на боржників. Після вступу в дію другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває сума боргу батьків, які не сплачують аліменти протягом року, автоматично збільшиться на 20%. Ті, котрі мають заборгованість 2 роки, повинні будуть сплатити на 30% більше. А якщо борг зі сплати аліментів перевищив 3 роки – його сума автоматично збільшується на половину. В останньому випадку діти таких батьків за рішенням суду звільняються від обов’язку утримувати непрацездатних батька або матір.
19.07.2018
****************************************************************************************
ДОНЬКА ВЕРОНІКА ТА СИН СЕРГІЙ ДОЧЕКАЛИСЬ АЛІМЕНТІВ
Понад 43 тисячі гривень перед донькою Веронікою та майже 74 тисячі перед сином Сергієм заборгували два жителі Сум.
Обидва більше року не сплачували аліменти і всіляко уникали виконання своїх батьківських обов’язків, однак і для них знайшлись засоби впливу, передбачені дією закону #ЧужихДітейНеБуває.
Державними виконавцями боржників було обмежено у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю, а також арештовано кошти та майно. Результат не змусив себе довго чекати, і заходи примусу виявились дієвою спонукою для обох погасити борги у повному обсязі.
Нагадаємо, з початку року на користь дітей Сумщини вже стягнуто понад 56 мільйонів гривень.
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
19.07.2018
****************************************************************************************
АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА У СУМСЬКІЙ «БЕРЕГИНІ»
Завдяки запровадженому Міністерством юстиції проекту «Я МАЮ ПРАВО!», фахівцями юстиції та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги раз у раз здійснюються спільні виїзди з метою надання населенню адресної безоплатної правової допомоги.
Сьогодні правова допомога була надана представникам Сумського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня». Темами для інформування стали опіка та піклування, особливості отримання спадщини, порядок виплат «дітям війни», а також отримання субсидій.
Таким чином юстиція Сумщини дбає, щоб кожен громадянин знав свої права та міг їх захистити.
Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/.
#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U
18.07.2018
****************************************************************************************
Консультує Міністр юстиції Павло Петренко
ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?
Пане міністре, нещодавно Верховна Рада прийняла другий пакет законів щодо прав дітей. Як я зрозуміла, ці закони ще не працюють. Коли вони почнуть працювати та як тоді можна буде виїхати із дитиною за кордон?
Марія Павленко
Як змінилися норми щодо виїзду при наявності боргу зі сплати аліментів?
Вже з лютого батьки, які проживають з дитиною, отримали змогу без перешкод виїжджати за кордон з дитиною, якщо другий з батьків має заборгованість з аліментів 6 і більше місяців.
У новому пакеті документів ми пішли ще далі.
Безперешкодно поїхати з дитиною в іншу країну можна буде, якщо той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.
Більше того, ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.
Для виїзду за межі країни треба взяти у місцевому органі державної виконавчої служби Мін’юсту або у приватного виконавця довідку про наявність заборгованості. При перетині кордону пред’явити цю довідку співробітникам прикордонної служби.
Якщо мова йде про виїзд з хворою дитиною, а борг становить рівно 3 місяці – необхідно також пред’явити документи, які підтверджують хворобу дитини.
Чи можна виїхати без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?
Розробляючи другий пакет законів, ми передбачили можливість для батьків та матерів безперешкодно виїхати з дитиною за кордон строком до 1 місяця для відпочинку, лікування, змагань чи навчання.
Більше того, ми урівняли в правах обох батьків. Тобто з дитиною може виїхати як той з батьків, з ким живе малюк, так і той, хто живе окремо. Однак для цього слід виконати певні умови.
Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає з дитиною?
Перш за все хочу наголосити, що вивезти дитину може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки.
За виконання першої умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини за межі України.
У листі має бути указана мета поїздки, куди їде дитина, а також на скільки покидає територію України. Єдиний виняток з цього правила – відсутність інформації про місце проживання другого з батьків.
При перетині кордону України необхідно пред’явити рішення суду про визначення місця проживання дитини або відповідний висновок органу опіки і піклування.
Як вивезти дитину за кордон тому з батьків, хто проживає окремо?
Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон, той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.
Батько чи матір, які проживають окремо, повинні отримати нотаріально посвідчену згоду того з батьків, з ким живе дитина, на виїзд малюка за кордон. Для цього слід рекомендованим листом надіслати відповідне звернення.
Якщо дозвіл не наданий впродовж 10 днів з моменту, коли ви отримали повідомлення про вручення повідомлення, можете сміливо йти до суду.
В порядку спрощеного позовного провадження (за скороченою процедурою) суддя має розглянути вашу заяву та надати дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.
При виїзді з України прикордонникам треба буде показати згоду другого з батьків на вивезення дитини або відповідне рішення суду.
Хочу наголосити, що повернутися в Україну треба до завершення строку, який вказаний у дозволі або визначений у рішенні суду.
Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?
Аби збалансувати права й обов’язки батьків, ми встановили реальну відповідальність для порушників.
За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, а це від 1700 до 3400 гривень.
Окрім цього, такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною.
16.07.2018
****************************************************************************************
ПРАВОВА ДОПОМОГА
ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ
Мобільна група у складі працівників юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснила виїзд до Великописарівського району.
Правова допомога охопила жителів Солдатської і Тарасівської сільських рад. Обговорили питання права власності на земельні ділянки, отримання майнових паїв, запобігання рейдерським захопленням землі, пільги для учасників бойових дій, виплати «дітям війни», а також питання примусового зняття з реєстрації за місцем проживання.
Виїзди мобільної групи завжди радо вітаються селянами, адже для них це прекрасна нагода отримати відповіді на всі питання, які їх цікавлять та здобути впевненість в можливості реалізувати та захистити свої права.
Юстиція – відкрита для людей!
#МінЮст#ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U
13.07.2018
****************************************************************************************
ВИЯВИЛИ БАЖАННЯ – ОТРИМАЛИ МАЙНО
Державні виконавці на Конотопщині передали нереалізоване конфісковане майно на благодійні цілі.
Конотопська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат отримала системний блок, Рівненському обласному благодійному фонду «Любіть Україну» перейшоввелосипед, Благодійний фонд «Зорі надії» тепер має радіоелектронні засоби, адержавна установа «Солонянська виправна колонія (№21) - радіоелектронні засоби та Router BOARD SXT HPn.
Зазначене майно пройшло процедуру реалізації, але не знайшло свого покупця.
Нагадаємо, коли майно, в тому числі транспортні засоби, не реалізовано у встановленому законом порядку, воно може бути передане органам державної влади, закладам охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, соціального захисту, зокрема закладам, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування , дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, будинкам дитини при установах виконання покарань, установам виконання покарань, слідчим ізоляторам, військовим формуванням, а також на благодійні цілі.
Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням: https://setam.net.ua/bezoplatna-peredacha
#MinJust4U #МінЮст
12.07.2018
***************************************************************************************
ЗАХОДИ ПРИМУСУ ЗМУСИЛИ ДВОХ ЖИТЕЛІВ ГЛУХІВЩИНИ СПЛАТИЛИ АЛІМЕНТИ ВЛАСНИМ ДІТЯМ
Здавалося б, цілком звична ситуація, коли батьки піклуються про своїх дітей – це істина, яка не потребує доведення протилежного. Але зустрічаються й такі особи, що не вважають за потрібне давати власним дітям не те щоб любов і піклування, а, принаймні, кошти для нормального розвитку.
27 і 40 в тисячах гривень – саме такі суми заборгували двоє різних, не знайомих між собою чоловіків з Глухівщини, проте, примусові заходи від державних виконавців знадобились абсолютно однакові, щоб горе-татусі виконали свій батьківський обов’язок.
Для обох виявилось достатнім накладення арешту на все рухоме й нерухоме майно, обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю і заборговані аліменти були сплачені у повному обсязі.
Нагадаємо, Верховна Рада України в другому читанні ухвалила другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, що посилюють відповідальність злісних неплатників аліментів.
Серед новацій - додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною. Нові санкції будуть застосовуватись після набрання чинності Законом.
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
12.07.2018
****************************************************************************************
ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ЦЕГЛЯНА ПЕРЕГОРОДКА –
НЕ ПЕРЕПОНА ДЛЯ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ СУДУ
На Конотопщині виник спір між двома фізичними особами-підприємцями, щодо незаконно збудованої цегляної перегородки між їхніми торгівельними павільйонами.
Навіть рішення суду не стало переконливим аргументом для боржника, щоб все ж знести ту злощасну перешкоду, проте після вжитих державними виконавцями заходів довготривалий спір нарешті було вирішено.
Серед ключових напрямків роботи органів юстиції – забезпечення фактичного виконання судового рішення і небажання деяких боржників не стане на заваді в його реалізації.
Закон - один для всіх!
#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
12.07.2018
****************************************************************************************
ЗА РУКУ – КРІЗЬ ВСЕ ЖИТТЯ:
ВЕСІЛЬНА СТАТИСТИКА 2018 ВІД ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ
Коли чоловік тримає кохану за руку так, наче від хвилювання у неї земля йде з-під ніг, а вона одним лише поглядом дає зрозуміти, що для неї він - цілий всесвіт – для працівників органів державної реєстрації це звична картина, яка надає роботі особливих відчуттів. Адже бути свідком і помічником для двох закоханих – надзвичайно приємно й відповідально.
У І півріччі 2018 року працівниками юстиції Сумщини зареєстровано майже 2000 шлюбів. Найбільше виявили бажання укласти шлюб мешканці у місті Суми – більше 800 пар, в Конотопському районі поєднали серця близько 200 закоханих, в Шосткинському районі нові сім'ї створили 130 пар молодят.
Все частіше молодята обирають для одруження пілотний проект Міністерства юстиції «Шлюб за добу», який дозволяє скоротити термін очікування бажаної події. За півроку цим сервісом скористались 225 пар. В обласному центрі віднедавна відкрита нова ошатна романтична зала, яка вже зустрічає закоханих. На Сумщині одружитись в рамках проекту можна не тільки в Сумах, а ще й в Тростянці та Ромнах.
«Ось так, просто виконуючи свою роботу, стаєш свідком омріяної події для двох закоханих – оголошуєш їх чоловіком і дружиною, тим самим створюючи нову родину - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Днями в Сумах почав діяти центр з надання послуг у сфері державної реєстрації «Open Space». Саме тут без черг і часових затрат можна отримати 18 послуг, серед яких: видача свідоцтва про народження, зміна імені, шлюб чи його розірвання, повторні свідоцтва та витяги з державного реєстру актів цивільного стану тощо. Особливо приємно, що всі сервіси, ініційовані Міністерством юстиції, знаходять все більше прихильників, адже помітно спрощують життя українців».
#MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
10.07.2018
****************************************************************************************
НАРОДЖЕННЯ НА СУМЩИНІ ЗА ПІВРІЧЧЯ В ЦИФРАХ
Перші документи для найменших громадян – значимий сегмент в роботі працівників органів державної реєстрації.
За І півріччя 2018 року працівниками юстиції Сумщини здійснено 3500 актових записів про народження і майже 80 % малят отримали свої свідоцтва про народження безпосередньо в пологовому будинку.Дані цифри вкотрепідтверджують рівень популярності та зручності ініційованої Міністерством юстиції послуги.
Лідерами в реєстрації народжень по області стали: місто Суми, де народилось майже 1600 малюків, Конотопський район, який поповнився на 368 нових жителів, Шосткинський та Роменський райони, що «збагатились» на 250 та 216 маленьких громадян відповідно.
«Завдяки ініціативам Міністерства юстиції звичні послуги, якими щодня користуються українці, стають більш зручними та комфортними. Слова вдячності від батьків, яким не потрібно стояти в нестерпних чергах – конкретний показник руху у вірному напрямку», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.
#MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
10.07.2018
****************************************************************************************
Консультує Міністр юстиції Павло Петренко
НА ВЕСІЛЬНИЙ РУШНИК СТАТИ…
Павле Дмитровичу, хочу одружитися зі своєю дівчиною за скороченою процедурою. Скажіть, що нам для цього потрібно і де це можна зробити?
Ігор Нестеренко
Хто має право вступати в шлюб?
Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.
А в окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.
Хто проводить цю процедуру?
Одруження або, як правильніше говорити з правової точки зору, державна реєстрація шлюбу, здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).
Яка процедура подачі документів?
Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу, потрібно звернутись до будь-якого органу ДРАЦС.
При цьому, немає жодного значення, де зареєстровані закохані. Адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.
Які документи потрібні?
Заява за встановленою формою.
Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою тільки паспорти. У разі, коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім рідного паспорта необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.
Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.
Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи мають бути належним чином засвідчені. Це може бути консульська легалізація або апостиль. Жодного посвідчення не вимагають документи країн, з якими Україна має міжнародну двосторонню угоду.
Які ще формальності мають бути дотриманими?
За загальним правилом й нині діє застаріла радянська норма, за якою після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.
Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя. Через це можуть виникати факти корупції, коли майбутнє подружжя змушене купувати відповідні довідки в медичних закладах.
Ми вирішили спростити життя українців та розпочали у 2016 році пілотний проект «Шлюб за добу». Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм. Тож нині за ініціативи Міністерства юстиції усі бажаючі можуть одружитися навіть у той самий день, коли були подані документи.
З моменту дії сервісу «Шлюб за добу» станом на 01 липня 2018 року було проведено 35535 реєстрацій шлюбів. Проект реалізується у 58 населених пунктах, у тому числі 2 виконавчих комітетах сільських рад.
Як скористатися цією послугою?
Щоб зареєструвати шлюб за спрощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» необхідно звернутися до одного з акредитованих центрів у вашому регіоні.
Після цього закоханим залишиться зробити лише кілька простих кроків. Перший – обрати організатора. Другий – обрати бажану дату та час. Третій – пред’явити паспорти та за необхідності інші документи. Четвертий – підписати відповідний договір. І п’ятий крок – з’явитися у обраний час та місце і одружитись.
Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?
Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України – minjust.gov.ua
Кохайтеся, а про папери подбає Мін’юст!
10.07.2018
****************************************************************************************
ВІДКРИТЕ ЗАСІДАННЯ АНТИРЕЙДЕРСЬКОГО ШТАБУ СУМЩИНИ: ОЛЕНА СУКМАНОВА ОКРЕСЛЮЄ ПЕРСПЕКТИВИ
Під час робочого візиту заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової на Сумщину відбулось відкрите засідання обласного антирейдерського аграрного штабу. Олена Сукманова відповідає за цей важливий напрям в діяльності Міністерства юстиції і досконало знає ситуацію по Україні.
За участі губернатора Сумської області Миколи Клочка, який очолює обласний штаб, керівника юстиції Сумщини Ірини Свистун, представників органів державної влади, правоохоронних органів, голів сільських та селищних громад, засобів масової інформації відбулась змістовна розмова щодо діяльності всіх суб’єктів земельних відносин у правовому полі.
«Завдання держави – захистити кожного громадянина від будь-яких спроб незаконного заволодіння їх землею чи врожаєм. Антирейдерськіштаби, що діють в кожній області, працюватимуть безстроково, стільки, скільки буде потрібно для захисту прав аграріїв», - наголосила Олена Сукманова. Вона побажала, щоб Сумщина зберегла тенденцію до відсутності скарг та земельних конфліктів на місцях.
«Земельні питання – барометр суспільних настроїв, адже з перших годин роботи гарячої лінії ми відчули, що обрано правильний напрямок. Правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» - це надійний інструмент захисту прав громадян, в земельних питаннях», - зазначила Ірина Свистун і закликала представників територіальних громад не замовчувати конфлікт, а озвучувати його публічно.
На сучасному етапі розвитку України суспільству необхідні надійні правовівідносини у всіх сферах життя і аграрний сектор – потребує особливої уваги.
#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
06.07.2018
****************************************************************************************
У ЩОЙНО ВІДКРИТОМУ «OPENSPACE»
ОДРУЖИЛИСЬ 2 ПАРИ ЗАКОХАНИХ
Сумський «OpenSpace» в перший день своєї роботи став місцем щасливої знакової події в новостворених родинах Дмитра і Тетяни та бійця АТО Володимира і Лілії, що вирішили узаконити свої стосунки за допомогою проекту «Шлюб за добу».
Свідками красивої церемонії створення нових родин стали поважні гості: заступник Міністра юстиції Олена Сукманова, начальник управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації на нотаріату Ірина Дубиківська, губернатор Сумської області Микола Клочко та очільник юстиції Сумщини Ірина Свистун.
В елегантній пишно вбраній залі вперше прозвучали радісні впевнені «Так» і щирі слова на адресу молодят.
Олена Сукманова побажала, щоб в родинах панувало кохання і запропонувала зустрітись вже в пологовому будинку під час вручення свідоцтв про народження їхнім діткам і впевнено додала: «Кохайтеся, а про документи подбає Мінюст!».
Голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко побажав, щоб кохання було безмежним, шлюб – щасливим і благословився дітками.
«За 2018 рік сервісом «Шлюб за добу» на Сумщині скористались 225 пар закоханих і число бажаючих щоденно росте. Дана послуга діє вже в трьох містах нашої області – Сумах, Тростянці і Ромнах. Сподіваємось, що надалі якомога більше пар поєднають свої долі в новій урочистій залі» - зазначає Ірина Свистун.
Тож, нехай обручки будуть щоденним нагадуванням молодим подружжям про те, що серед мільйонів людей вони змогли знайти одне одного та склади обітниці саме у цей визначний день.
06.07.2018
****************************************************************************************
ВІДКРИТО, ДОСТУПНО, БЕЗ ЧЕРГ:
В СУМАХ ПОЧАВ ДІЯТИ «OPENSPACE»
Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова урочисто відкрила у місті Суми зручний офіс європейського зразка «OpenSpace».Відтепер послуги у сфері державної реєстрації стали ще більш доступними і для жителів Сумщини. Саме тут без черг і часових затрат можна отримати 18 послуг, серед яких свідоцтво про народження, зміна імені, шлюб чи його розірвання, повторні свідоцтва та витяги з державного реєстру актів цивільного стану.
До церемонії відкриття долучився і голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, який не лише підтримав ініціативу створення даного центру для громадян Сумщини, а й надав всебічну підтримку для втілення запланованого.
Поважні гості першими випробували процедуру отримання послуги і усміхнені працівниці забезпечили їх надання на найвищому рівні.
Олена Сукманова відзначила зручність можливості оплати послуги на місці, адже не потрібно шукати відділення банку і це значна економія часу.
Начальник управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Ірина Дубиківськанаголосила, що в Сумах відкрився п’ятий по Україні «OpenSpace» і перший – хто пропонує можливість проставлення апостилю.
Через декілька хвилин після відкриття до центру завітав громадянин Сирії, якому знадобилось саме проставлення апостилю. Її чоловік отримав швидко, комфортно і, що примітно, англійською мовою, що ще раз показує високий професійний рівень всіх працівників.
Зі слів Ірини Свистун, вдосконалення інституту публічних послуг – визначальний чинник в забезпеченні реалізації прав громадян та підняття їх рівня довіри до влади. Надання максимально прозорих швидких і доступних сервісів європейського стандарту – вірний напрямок в розбудові демократичної правової держави.
#МінЮст #MinJust4U #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
06.07.2018
****************************************************************************************
ПЕРЕМОГА: ПРИЙНЯТО ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває
Сьогодні народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому другий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває.
«Це колосальний крок для розбудови успішної України, адже захищене дитинство сьогоднішньої малечі – це підґрунтя для щасливого розвиненого європейського майбутнього наступних поколінь українців. В поточному році на користь дітей Сумщини стягнуто більше 50 мільйонів заборгованих аліментів», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.
Прийняті законопроекти не лише посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й розвивають інститут відповідального батьківства.
Також серед новацій:
- Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.
- Система автоматизованого арешту коштів боржників.
- Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільнокорисних робіт.
- Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
- Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
- Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
- Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
03.07.2018
****************************************************************************************
Консультує Міністр юстиції Павло Петренко
НАСИЛЬСТВО В РОДИНІ: ЩО РОБИТИ?
Пане міністре, на жаль, чоловік підіймає на мене руку. По допомогу не маю до кого звернутись. Боюсь, що може побити й дитину. Що робити? До кого звертатися?
Світлана Бусол
Яким може бути насильство в сім’ї?
Фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.
Психологічне насильство – словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.
Економічне насильство – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.
Куди звертатись, якщо зазнали насильства?
Облік і розгляд заяв та повідомлень про застосування домашнього насильства проводиться суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:
- районними, районними у містах Києві і Севастополі державними адміністраціями та виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;
- службами у справах дітей;
- загальними та спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб (центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; притулки для дітей; центри соціально-психологічної реабілітації дітей; соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка); центри соціально-психологічної допомоги; територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг); інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги);
- уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України;
- судом (у випадку заяви про видачу обмежувального припису стосовно кривдника);
- цілодобовим кол-центром з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
Які необхідно подати документи?
Допомога постраждалим особам надається за місцем звернення.
Працівником суб'єкта, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі вносяться відомості зокрема про:
особу, яка повідомила про вчинення насильства (прізвище, ім'я, по батькові; число, місяць, рік народження; місце проживання; номер контактного телефону), – за згодою;
постраждалу особу (прізвище, ім'я, по батькові; число, місяць, рік народження; стать; громадянство; місце проживання; місце навчання та/або місце роботи; номер контактного телефону) – за згодою;
кривдника (прізвище, ім'я, по батькові; число, місяць, рік народження; стать; громадянство; місце проживання; місце навчання та/або місце роботи; номер контактного телефону) та про характер відносин між кривдником і постраждалою особою;
випадок домашнього насильства, насильства за ознакою статі (дата вчинення; місце вчинення; форма домашнього насильства; вид шкоди чи страждань, завданих внаслідок насильства за ознакою статі; короткий опис);
потреби постраждалої особи.
У заяві до суду про видачу обмежувального припису повинно бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) заявника та заінтересованої особи, їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти, у разі якщо заява подається особою, яка може бути заявником, у розумінні статті 350-2 Цивільного процесуального кодексу України, – процесуальне становище особи, яка подає заяву, із зазначенням її імені (прізвища, імені та по батькові), місця проживання чи перебування, поштового індексу, відомих номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти, а також ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) дитини або недієздатної особи, в інтересах якої подається заява, місце її проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти, якщо такі відомі;
3) обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності).
Як довго розглядаються заяви?
У разі виявлення фактів домашнього насильства стосовно дітей або отримання відповідних заяв чи повідомлень не пізніше однієї доби повідомляється служба у справах дітей, уповноважені підрозділи органів Національної поліції України.
У разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України кривднику виноситься терміновий заборонний припис.
Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису не пізніше 72 годин після надходження заяви про видачу обмежувального припису до суду.
Що робити у разі отримання тілесних ушкоджень?
Установи і заклади охорони здоров'я у разі виявлення тілесних ушкоджень забезпечують в установленому порядку проведення медичного обстеження постраждалих осіб, а у разі ушкоджень сексуального характеру направляють постраждалих осіб на тестування на ВІЛ-інфекцію.
Уповноважені підрозділи органів Національної поліції, зокрема, вживають заходи для припинення домашнього насильства та надання допомоги постраждалим особам, забезпечують інформування постраждалих осіб про їхні права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників, взяття на профілактичний облік кривдників та проведення з ними профілактичної роботи в порядку, визначеному законодавством, анулювання дозволів на право придбання, зберігання, носіння зброї та боєприпасів їх власникам у разі вчинення ними домашнього насильства, а також вилучення зброї та боєприпасів у порядку, визначеному законодавством.
Яка відповідальність за вчинення насильства?
За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування законодавством встановлено відповідальністьу видінакладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. А у разі вчинення тих самих дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі правопорушення передбачено відповідальністьу виді штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Кримінальна відповідальність при проявах домашнього насильства настає за вчинення легких тілесних ушкоджень, умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень, побоїв і мордувань тощо відповідно до кримінального кодексу.
Разом з тим, Верховною Радою прийнято Закон України від 06 грудня 2017 року № 2227-VIII «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», який набирає чинності через рік з дня його опублікування, та передбачає зміни до Кримінального кодексу України, а саме доповнення новою статтею 1261, якою встановлюється кримінальна відповідальністьза домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. За такі дії особа буде нести покарання у виді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.
03.07.2018
****************************************************************************************
ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: КОЖНА ДИТИНА
ЗАСЛУГОВУЄ НА НАЛЕЖНИЙ РОЗВИТОК
Фахівці юстиції Сумщини продовжують безкомпромісну боротьбу з тими, хто забуває піклуватись про власних дітей і шукає будь-які причини, щоб уникати виконання батьківських обов’язків.
Житель Глухівщини не систематично сплачував аліменти на утримання доньки Дар'ї, внаслідок чого утворилась заборгованість понад 13 тисяч гривень. Змусили горе-батька сплатити заборговане обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю.
Чоловік з Краснопільського району, не бажаючи бути притягнутим до адміністративної відповідальності та обмеженим у праві виїзду за кордон сплатив майже 24 тисячі заборгованих аліментів.
19 і 32 тисячі гривень – такі суми заборгували два жителі Роменщини своїм дітям. В обох випадках горе-батьків спонукали сплатити борг 4 обмежувальні постанови, винесені державними виконавцями.
Безвідповідального батька з Буринщини,який дбав про себе, а не про дитину,«переконала» погасити заборгованість зі сплати аліментів заборона у праві виїзду за межі України. Все б нічого, але чоловік зібрався на заробітки за кордон, і щоб його плани не зірвались, швиденько знайшов 48 тисяч гривень.
Проте, є і такі батьки, які всіма силами стараються зробити так, щоб дитина відчувала себе потрібною і захищеною з боку обох батьків. Так, чоловік з Недригайлівщини, не зважаючи на встановлений судом розмір аліментів, сплачував у рази більше, внаслідок чого утворилась переплата понад 20 тисяч гривень. Цей тато може служити гарним прикладом для багатьох батьків, що нехтують своїми обов’язками перед тими, хто заслуговує на любов, піклування і належний розвиток, незалежно від статусу чи сімейного стану мами й тата.
За півроку на користь дітей Сумщини стягнуто більше 50 мільйонів гривень заборгованих аліментів.
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
03.07.2018
****************************************************************************************
МАЙЖЕ 100 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТНОГО БОРГУ
ВИМУШЕНО СПЛАТИВ ЖИТЕЛЬ ШОСТКИ
Майже 100 тисяч гривень аліментів власній дитині заборгував житель Шостки, який майже 5 років ухитрявся не виконувати свій батьківський обов’язок.
Державні виконавці розгорнули активну кампанію з «перевиховання» злісного неплатника аліментів. Спочатку були розпочаті розшукові заходи щодо боржника та його майна, далі – арешт квартири, всіх рахунків, обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю. Останній штрих – візит державних виконавців безпосередньо до помешкання чоловіка.
Щоб не позбутись квартири і уникнути кримінальної відповідальності та обмежень, горе-батько швиденько знайшов кругленьку суму і погасив аліментну заборгованість у повному обсязі.
Достеменно не відомо, що керує батьками, які потрапляють в таку ситуацію –страх осоромлення чи все ж небажання позбутись статків. Ще б пак, примусові заходи від фахівців юстиції дають бажані плоди і діти отримують можливість на нормальне забезпечене дитинство.
Нагадаємо, Верховна Рада України розпочала розгляд у другому читанні нового пакету документів, що посилять відповідальність на несплату аліментів.
Серед новацій - додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною.
Закон – один для всіх!
#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО
02.07.2018
****************************************************************************************
МІН’ЮСТ ПРЕДСТАВИВ ІНФОГРАФІКУ
ПРО ОСОБЛИВОСТІ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ
Міністерство юстиції України презентувало інфографіку «Зарубіжний досвід боротьби з неплатниками аліментів та Законопроект 8296», в якій порівнюються основні положення вітчизняного та іноземного законодавства у сфері регулювання проблеми виплат аліментів.
Як можна побачити з інфографіки, боротьба з боржниками зі сплати аліментів у низці американських, європейських країн та країн СНД передбачає значно суворіші механізми відповідальності недобросовісних батьків, ніж в Україні. Наприклад, в Німеччині діють примусові роботи, конфіскація і продаж майна боржника на користь дитини або тюремне ув’язнення строком на 3 роки. Позбавлення волі загрожує злісним неплатникам аліментів також у США, Казахстані, Білорусі.
Також фахівці Мін’юсту вивчили й питання розміру аліментів у різних країнах. Так, у Канаді розмір аліментів складає в середньому 45% сукупного доходу сім’ї.
Крім питань відповідальності за несплату аліментів та їх розміру, з інфографіки можна дізнатися про побачення та усунення перешкод у побаченні з дитиною, тимчасовий виїзд дитини за кордон та механізм контролю за цільовим використанням аліментів у таких країнах, як США, Великобританія, Німеччина, Канада, Латвія, Ізраїль, Білорусь та Казахстан.
02.07.2018
****************************************************************************************
МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА БУРИНЩИНІ
Юстиція Сумщини безперервно надає правову допомогу жителям всієї області.
Цього разу мобільна група у складі спеціалістів юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги завітала до Клепалівської та Пісківської сільських рад, що на Буринщині.
Сільські жителі мали змогу отримати консультації з тих питань, які їх цікавили, а саме: з приводу оформлення права на земельну частку, спадкування за заповітом, отримання житлових субсидій та стягнення аліментів.
Завданням мобільної групи є надання швидкої та доступної для кожного допомоги у вирішенні найактуальніших правових проблем, що хвилюють громадян, адже кожен громадянин має бути впевнений в можливості реалізувати та захистити свої права.
Юстиція – відкрита для людей!
#МінЮст#ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U
02.07.2018