A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Туристична сторінка

         В наш час туризм став масовим  явищем і має не тільки  розважальне, а й пізнавальне значення. Саме туризм з його широкими можливостями та багатими туристичними ресурсами створює всі умови для відпочинку і цим реалізує функцію естетичного, культурного та духовного збагачення особистості.

        Миколаївка-Вирівска, потім Жовтневе, нині Миколаївка, заснована в XVII столітті. Основними поселенцями стали селяни та козаки Правобережної України. Їх змусила шукати притулок визвольна війна 1648-1654 років. Уміли наші пращури вибирати місця для поселення. Вони розташовувалися по обидва береги колись повноводної річки В’язівки, а назву село вочевидь, отримало від першого поселенця  на ім’я Микола. В архівних документах наша маленька Батьківщина згадується по  різному і як село, і як поселення, і як слобода. Річка В’язівка ділила село навпіл. По правому боці річки розташувалися вулиці Глева (вул.Паркова) та Кросовщина (вул.Горіхова). Вони брали початок з Уланового яру й тяглися аж до Моряківщини (вул.Паркова). На протилежному  боці розкинувся хутір Гайдамацький (вул.Гончаренко), який переходив у Федосівку ( вул.Братів Рябоконь) та Новоселицю (вул.Центральна), що закінчувалася майже впираючись в ліс Лосятин.

       Садиби селян чітко ділилися на ділянки та великі клумби. Дахи нових будівель переважно вкриті бляхою та пофарбовані, а хати селян соломою, на яких з північного боку ріс зелений мох. На паркани селяни використовували сухі стебла соняшників. Такий вигляд мала Миколаївка-Вирівська ( назва до 1957). Після 1957 року село мало назву Жовтневе.

      Розташоване на річці Вир, в 45 км від райцентру та 30 км від обласного центру.

     Нині смт. Миколаївка центральна садиба Миколаївської ОТГ.

      На території Миколаївської селищної ради близько 45 об’єктів культурної спадщини .

        «Перлини Миколаївщини» - таку назву має туристичний екскурсійний  веломаршрут, який пролягає по території Миколаївської громади, а саме:через  селище Миколаївка та села Верхосулка,  Луциківка,  Марківка (смт.Миколаївка - с.Марківка - с.Луциківка - с.Верхосулка - смт.Миколаївка, загальна відстань веломаршруту складає 46 км.)

        Чому саме ці населені пункти привабливі для туристів.

        На території селища Миколаївка розміщується нерухома пам’ятка архітектури кінця ХІХ – початку ХХ століття – комплекс Віринського цукрового заводу Харитоненків. Відомий на весь світ цукрозаводчик, меценат, покровитель мистецтв Іван Герасимович Харитоненко у 1880 році заснував  цей заводський комплекс, будівництво якого тривало до 1902 року.

       На території комплексу знаходиться будівля клубу  збудована у 1886 році, яка за призначенням використовувалась як театр,  унікальною акустикою цього закладу захоплюються артисти які виступають на сцені закладу. Клуб неодноразово відвідував  видатний митець, наш земляк Олександр Олесь.

          Історичним місцем Миколаївської селищної ради є мальовниче село Верхосулка, а саме хутір Загір, де знаходився маєток Василя Пархомовича Грищенка, дідуся видатного українського письменника, поета, драматурга, представника символізму Олександра Олеся (Олександр Кандиба), де пройшли його дитячі роки.

        Традиційно щорічно, в липні на хуторі Загір, проводиться літературно-мистецьке свято приурочене пам’яті видатного земляка на якому збираються письменники, поети, художники, музиканти, чисельні шанувальники таланту геніального поета.

        Тут росте історичний каштан, який був посаджений  дідом Олександра Олеся Василем Пархомовичем, під кроною якого проводяться щорічні зустрічі та літературні читання письменників і поетів сьогодення. 

 

                                                      

        Серед видатних постатей Миколаївщини – географ-мандрівник, дослідник Ефіопії, Булатович Олександр Ксаверійович який проживав, трагічно загинув і похований на території села Луциківка.

                У 1999 році, на місці де стояв скит отця Антонія (в 33 річному віці Булатович став богословом, отцем Антонієм і продовжував літературну працю та релігійну діяльність), побудовано капличку поряд з якою перезахоронені останки Олександра Булатовича та встановлено гранітний хрест, освячений владикою Сумським та Охтирським Євлогієм.

       

          В приміщенні загальноосвітньої школи села Луциківка знаходиться музейна кімната де зберігається унікальний матеріал з історії життя та діяльності Олександра Ксаверійовича Булатовича. Щороку музейну кімнату відвідують багато гостей з різних куточків України та близького зарубіжжя.

        

                      Марківка - батьківщина видатного українського письменника, нашого земляка Івана Даниловича Низового. Налагоджено тісний зв’язок з донькою Івана Даниловича яка залюбки погодилась співпрацювати і надавати допомогу у створенні музею, музейної кімнати,  яка знаходиться в загальноосвітній школі села. 

              Запрошуємо вас відвідати перлини Миколаївки , приємного Вам відпочинку.

ТУРИСТИЧНО-КРАЄЗНАВЧА ПОДОРОЖ «СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ». ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП

Наступні два дні подорожі юних туристів 30 та 31 липня були не менш цікаві ніж перший день. Діти та їх наставники подолали шлях мальовничими стежками с.Марківка, с.Луциківка  та с.Верхосулка. Протягом цих днів діти відвідали історичні пам’ятки нашої громади: музей-кімнату, де знаходяться речі відомого дослідника та мандрівника Олександра Булатовича в с.Луциківка, історичний каштан, посаджений дідом видатного українського письменника Олександра  Олеся в с.Верхосулка, та милувалися чудовими краєвидами тутешніх місць. На дітей також чекали цікаві змагання з туристичної переправи, стрільби, настільного тенісу. Не менш цікавою була і програма відпочинку – юні мандрівники  із задоволенням спостерігали як тренуються вихованці відділення боротьби вільної ДЮСШ імені М.І.Масалітіна с.Верхосулка, грали в більярд, завзято танцювали на дискотеці. Активно спілкувалися зі своїми новими товаришами. Відпочивали на свіжому та чистому повітрі, купалися в річці. Задоволені, усміхнені та повні сил діти поверталися додому, ще довго обговорюючи цікаві та незабутні моменти подорожі. І багатьом хотілося швидше поділитися враженнями зі своїми друзями та запросити їх наступного року прийняти також участь у подорожі.

16:03:33 05.08.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора