Як вберегтися від недобросовісного туроператора

Дата: 10.01.2022 16:19

При укладанні договору на туристичне обслуговування, будь ласка, перевірте, щоб:

• туроператор мав діючі ліцензію і фінансове забезпечення (актуальна інформація доступна на офіційному сайті Мінекономрозвитку);
  • у договорі були вказані заявлені дати вильоту і прильоту;
  • у договорі була вказана інформація про наявність трансферу з аеропорту в готель в обох напрямках (в разі заяви такої послуги);
  • готель відповідав заявленій категорії і це було також зазначено в договорі;
  • були вказані терміни відмови від туру і умови повернення коштів;
  • кожен турист мав індивідуальний страховий поліс на медичне обслуговування і від нещасного випадку;
  • була присутня квитанція про оплату туру або фіскальний чек.

Що потрібно брати з собою на відпочинок:

• копію договору на туристичне обслуговування;
  • оригінал страхового поліса на медичне обслуговування і від нещасного випадку;
  • контакти туроператора (турагента);
  • контакти дипломатичної установи України країни, до якої ви подорожуєте.

У разі, якщо туроператор не надав заявлені послуги, за захистом своїх прав можна звертатися із заявою до Держпродспоживслужби. Для цього слід надати фото – відеоматеріали, копію договору на туристичне обслуговування, розрахункові квитанції понесених витрат і т.п.

У разі, якщо туроператор порушив ліцензійні умови (затверджені постановою Кабміну), турист має право звертатися із заявою до Мінекономрозвитку, надавши підтверджуючі документи.

Так, порушенням ліцензійних умов вважається:

• невидача туристу договору на туристичне обслуговування або ваучера, договору обов’язкового страхування, проїзних документів;
  • невидача платіжних документів, що підтверджують внесення туристом до каси туроператора вартості туристичних послуг (фіскальний чек, квитанція);
  • відсутність у туроператора свого сайту;
  • відсутність у керівника туроператора документа про освіту або стаж роботи в сфері туризму та ін.

Повний список порушень ліцензійних умов читайте на сайті Мінекономрозвитку.

Права пасажирів у разі відмови у перевезенні, скасування чи тривалої затримки авіарейсів:

стаття 20 Закону України «Про туризм»

постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 991 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності»