Інформація за вересень
#ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ: 88 МІЛЬЙОНІВ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СУМЩИНИ
Життєві історії невигадані й прекрасні своєю традиційністю: батько чекає народження сина, який буде йому другом та стане продовжувачем роду, або принцеси-доньки, яку він буде носити на руках. Але чомусь згодом красива історія затьмарюється непорозумінням між дорослими, і, на жаль, батьки забувають, що в них є сини і доньки.
Закон #ЧужихДітейНеБуває став ефективним засобом нагадування для батьків, які не сплачували дітям аліменти. Як показала практика, його механізми справді ефективні. Сила обмежувальної постанови примусила батька на Путивльщині сплатити більше 10 тисяч гривень боргу, які стали подарунком до 18-річчя сина.
Чотири обмежувальних постанови вплинули на батька з Охтирщини, який сплатив своїй дитині майже 17 тисяч гривень.
Подібно розгорталися ситуації з батьками-боржниками й на Глухівщині. Тільки після винесення державним виконавцем обмежувальних постанов та накладення арешту на майно та кошти сини дочекалися від батьків аліментів: один у розмірі більше 11 тисяч гривень, а другий більше 12 тисяч гривень. Ще один батько жалів грошей для своєї доньки Стефанії та не в повному обсязі сплачував аліменти, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі понад 44 тисячі гривень. Та обмежувальні постанови подіяли: аліменти сплачені в повному обсязі.
У Сумах також значимі результати дії законів #ЧужихДітейНеБуває: накопичені борги по аліментах: 30 тисяч, 17 тисяч, 15 тисяч гривень сплачено під впливом обмежувальних постанов.
Дію закону посилено ІІ пакетом, де передбачаються фінансові санкції за невчасну сплату аліментів. Саме завдяки цій нормі дитина в Сумах отримала не тільки 45 тисяч гривень боргу зі сплати аліментів, але й понад 22 тисяч гривень штрафу за несплату боргу більше трьох років.
Отож, батькам – боржникам по аліментах, варто знати, що другий пакет Закону #ЧужихДітейНеБуває передбачає зміни, серед яких: збільшення мінімального рекомендованого розміру аліментів до рівня прожиткового мінімуму; фінансові санкції за невчасну сплату, посилення відповідальності за ухилення від виплати аліментів та зміна правил тимчасового виїзду дитини за кордон.
26.09.2018
АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ГРОМАДСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ НЕДРИГАЙЛІВЩИНИ
Фахівці юстиції Сумщини продовжують надавати адресну правову допомогу, реалізуючи правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!».
У Недригайлівському районі під час чергового виїзду фахівці юстиції спілкувалися з членами громадських організацій: Недригайлівська організація ветеранів, «Спілка учасників АТО - «Патріоти батьківщини» та з мешканцями Недригайлівщини.
Консультації стосувалися найрізноманітніших питань, зокрема, виділення земель для учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів, соціальне забезпечення та стягнення аліментів. Хорошим джерелом інформації стала консультація Міністра юстиції України: http://sumyjust.gov.ua/vdpovd-mnstra/, яка містить чіткі відповіді на питання щодо надання учасникам АТО земельних ділянок, адже дана тема не втрачає своєї актуальності.
Юстиція Сумщини вкотре нагадує, що усі громадяни можуть отримати правову консультацію, скориставшись номером єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.
Юстиція – відкрита для людей!
26.09.2018
Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ – КРАЙНІЙ ЗАХІД ВПЛИВУ
Доброго дня! Шановний міністре, скажіть, будь ласка, чи можна якось позбавити батьківських прав одного із батьків, який зовсім забув про дитину?
Інститут позбавлення батьківських прав залишається виключним, крайнім заходом впливу на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання своїх дітей.
Що може стати причиною позбавлення батьківських прав?
Сімейний кодекс містить виключний перелік підстав позбавлення батьківських прав, якщо батьки:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Що потрібно для позбавлення батьківських прав?
Для позбавлення батьківських прав необхідно:
- встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов’язки, злісно не виконує вимоги та рекомендації органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування;
- звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків;
- звернутись до суду з заявою про позбавлення батьківських прав.
Хто може звернутися до суду?
Суд розглядає справи про позбавлення батьківських прав розглядаються за заявою:
- одного із батьків, опікуна, піклувальника, особи, в сім’ї якої проживає дитина;
- закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, в якому вона перебуває;
- органу опіки та піклування;
- прокурора;
- самої дитини, яка досягла чотирнадцяти років.
Справи про позбавлення батьківських прав розглядає суд за місцем реєстрації того з батьків, якого хочуть позбавити прав.
При розгляді судом таких питань є обов’язковою участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи.
Які права втрачають батьки, позбавлені батьківських прав?
1) особисті немайнові права щодо дитини (наприклад, право вирішувати питання виховання дитини та навіть вільно спілкуватися з нею, право давати дозвіл на зміну дитиною свого і’мя, прізвища чи імені, право визначати місце проживання дитини та дозволяти чи забороняти її виїзд закордон тощо);
2) перестають бути законним представником дитини (не можуть представляти без окремої довіреності її інтереси в судах чи інших органах);
3) втрачають права на будь-які пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;
4) не можуть бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником (тобто не зможуть усиновити іншу дитину);
5) не можуть одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вони могли б мати у разі своєї непрацездатності;
6) втрачають інші права, засновані на спорідненості з дитиною (наприклад, їх дитина може бути усиновлена без їх згоди, як батьків);
7) втрачають право на спадкування після дитини (крім випадків, коли це передбачене заповітом дитини).
Слід зауважити, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку утримувати дитину. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.
Якими будуть наслідки позбавлення батьківських прав?
Позбавлення батьківських прав одного з батьків. Дитина залишається жити з другим з батьків. Суд може прийняти рішення про виселення того з батьків, хто позбавлений батьківських прав, з житла, в якому він проживає з дитиною, якщо у нього є інше житло, або примусово поділити житло чи зобов'язати здійснити його примусовий обмін.
Позбавлення батьківських прав обох батьків. Дитина передається під опіку органам опіки та піклування. Ці органи вирішують, яким особам або установам слід передати дитину на виховання. Вони призначають опікуна (піклувальника) (наприклад, дитина може бути передана на виховання бабусі та дідусю, повнолітнім брату та сестрі, іншим родичам дитини, мачусі, вітчиму, які виявили таке бажання та звернулися з відповідною заявою) або, враховуючи вік та стан її здоров'я, обирають інші форми влаштування дітей, зокрема: усиновлення, передача дитини до прийомної сім’ї, до дитячого будинку сімейного типу, патронатному вихователю, інших спеціальних закладів для дітей, позбавлених батьківського піклування.
Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
В Україні працює система безоплатної правової допомоги. Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, потрібно звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.
25.09.2018
«МІЦНИЙ ГОРІШОК» НЕ ВСТОЯВ
ПЕРЕД ЗАХОДАМИ ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ
Мешканець Тростянця Руслан вважав, що правила дорожнього руху не для нього. Одного разу він сів за кермо автомобіля в стані алкогольного сп’яніння, за що був затриманий працівниками поліції.
Від проходження медогляду відмовився та оскаржив постанову. Апеляційний суд залишив скаргу без задоволення, однак штраф в 10200 гривень сплачувати порушник не збирався. Наступного разу він не зупинився на вимогу працівників поліції та отримав за це черговий штраф.
Нехтував Руслан вимогами закону, вважаючи себе «міцним горішком», до тих пір, поки державним виконавцем було накладено арешт на все майно боржника та оголошено автомобіль в розшук. Ось тоді кошти відразу віднайшлися та сплачені в повному обсязі – бюджет поповнився на суму понад 13 тисяч гривень, враховуючи штраф, суму виконавчого збору та витрати на проведення виконавчих дій.
24.09.2018
90 ТИСЯЧ АЛІМЕНТІВ - ЧОЛОВІК ІЗ ШОСТКИ ПРИМУСОВО ПОЗБУВСЯ БОРГУ ПЕРЕД ДИТИНОЮ
Житель Шостки водночас «спустошив» свою кишеню на 90 тисяч гривень. А передували цьому 5 років ухиляння від виконання батьківського обов’язку.
Власне, аліментний борг за роки несплати склав 60 тисяч гривень, що також не мало. Ще 30 тисяч – це фінансова санкція, передбачена ІІ пакетом Законів #ЧужихДітейНеБуває – 50 % від суми боргу за 3 і більше років несплати.
Щоб батько все ж сплатив заборговане, державні виконавці застосували до нього ряд примусових заходів., передбачених Законом #ЧужихДітейНеБуває. Чоловіка обмежили у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю. До того ж, арештували його квартиру та всі банківські рахунки.
Державні виконавці не залишили боржнику іншого виходу, крім погашення аліментної заборгованості у повному обсязі.
Нагадуємо, що в серпні набрав чинності ІІ пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, яким запроваджено систему фінансових санкцій, що передбачає за 1 рік несплати 20% від суми боргу, за 2 роки – 30%, 3 роки - 50%.
24.09.2018
МОБІЛЬНА ПРАВОВА ГРУПА НА РОМЕНЩИНІ: КОНСУЛЬТАЦІЇ, ПОРАДИ, ІНФОРМАЦІЙНІ БУКЛЕТИ
Юстиція Сумщини продовжує охоплювати кваліфікованою правовою допомогою населення області. Цього разу робоча мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спілкувалися з жителями Перехрестівки та Пустовійтівки, що на Роменщині.
Мешканці цих населених пунктів зацікавилися такою формою отримання консультацій, яка дала можливість зрозуміти, як діяти в тих чи інших правових ситуаціях. Питання орендних відносин щодо земельних паїв, оформлення спадщини, порядок нарахування аліментів – коло питань у жителів сільських населених пунктів досить широке. А тому, надавши кваліфіковані відповіді, забезпечивши відповідною правовою інформацією, нагадавши, що інформація правового характеру від юстиції Сумщини є на сайтах місцевих громад, у друкованих ЗМІ, а також працює платформа загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», мобільна група прокладає напрямки руху далі.
21.09.2018
СПЛАТА АЛІМЕНТІВ ЯК КРОК ДО ПРИМИРЕННЯ
У сучасному житті трапляються різні випадки і часто за помилки приходиться дорого платити. Та, як говорять психологи і філософи, кожен може помилки виправити. Так сталося і в житті чоловіка з Лебединщини, який заборгував власній доньці понад 145 тисяч гривень аліментів.
Після винесення державним виконавцем чотирьох обмежувальних постанов, накладення арешту на майно та рахунки боржника в банківських установах, він сплатив всю суму боргу та примирився з сім’єю. Наразі родина проживає разом і стягувачка відмовилася від подальших стягнень та надала заяву про повернення виконавчого документу без виконання.
Ось так, пройшовши через непорозуміння і конфліктну ситуацію, дорослі люди змогли вибачити одне одного заради майбутнього своєї доньки. Повноцінна сім`я не вимірюється коштами, найцінніше – любов і взаємоповага.
18.09.2018
Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЖИТЛО
Пане міністре, живу у неприватизованій квартирі – все не було часу цим зайнятися. Підкажіть, будь ласка, як мені приватизувати житло.
Тетяна Литвин
Хто має право на приватизацію?
Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.
Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.
Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз.
Які об'єкти не підлягають приватизації?
Цей перелік чітко визначений законодавством:
- квартири-музеї;
- квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;
- квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.
Як можна приватизувати житло?
Варіант 1. Безоплатна передача громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.
Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.
Куди звернутися для приватизації?
Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.
Які потрібно зібрати документи?
- оформлена заява на приватизацію;
- копія документа, що посвідчує особу;
- технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;
- довідка про склад сім'ї та займані приміщення;
- копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);
- документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);
- копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;
- заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.
Кому може бути відмовлено у приватизації?
Громадянам, які:
- проживають у гуртожитках менше ніж 5 років, без правових підстав;
- проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;
- мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;
- потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;
- проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".
Чи можна оскаржити відмову?
Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.
Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?
Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.
Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, потрібно звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.
18.09.2018
*********************************************************************************
В УНІСОН З МЕЛОДІЄЮ ШКІЛЬНОГО ДЗВОНИКА КРОКУЄ ПЕРЕСУВНИЙ «ПРАВОВИЙ MessageBox»
Вже другий тиждень школами Сумщини крокує пересувний «ПРАВОВИЙ MessageBox» від обласної юстиції.
Мета такого інформаційного товариша – надати дітям можливість самостійно вибрати цікавий їм буклет чи листівочку та у зручний для них час ознайомитися з порядком дій в тій чи іншій ситуації та із загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!».
«ПРАВОВИЙ MessageBox» наповнений порадами з актуальних та необхідних для дітей питань: протидія булінгу та домашньому насильству, а також є корисна інформація для родин про порядок виїзду дітей за кордон.
За результатами знайомства учнів Сумської класичної гімназії з ПРАВОВИМ MessageBox, де він перебував на минулому тижні, можна зробити висновок, що школярі активно спілкуються з таким інформаційним товаришем, оскільки спеціалісти юстиції щоранку наповнювали його новими буклетами.
На цьому тижні мобільний правовий помічник розташувався у Сумській загальноосвітній школі №23. А потім, коли діти задовольнять свої потреби в такій інформації, «ПРАВОВИЙ MessageBox» буде рухатися далі.
Юстиція – відкрита для людей!
17.09.2018
*********************************************************************************
СИЛА ІІ ПАКЕТУ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває : 90 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ ТА 45 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ШТРАФУ НА КОРИСТЬ ДИТИНИ
Успішні результати І пакету законів #ЧужихДітейНеБуває дозволили зробити ще один крок – з 28 серпня у силу вступили нові норми. Вони передбачають додаткові фінансові санкції за невчасну сплату аліментів.
Державні виконавці Сумщини за перші дні дії нововведень побачили їх ефективність – на користь дітей стягнуто понад 79 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ, з яких – 5 мільйонів гривень із застосуванням санкцій ІІ пакету законів.
Сумчанин Євген, забувши про свою рідну дитину, про свій обов’язок бути батьком, накопичив за роки великий матеріальний борг перед своєю дитиною – майже 90 тисяч гривень.
Можливо, він би й далі не звертав увагу ні на дитину, ні на рішення суду, але під час розмови з державним виконавцем чоловік зрозумів, що на нього чекають суспільно-корисні роботи. І тут сталося диво – батько знайшов не тільки 90 тисяч гривень боргу, а ще й застосовані до нього фінансові санкції у розмірі 50% від суми боргу та 10% виконавчого збору. Ось так дитина, завдячуючи дії ІІ пакету закону #ЧужихДітейНеБуває, отримала 135 тисяч гривень.
Закон працює і це видно у результатах роботи заради забезпечення прав дітей на вчасне і повне отримання аліментів, їх благополуччя.
17.09.2018
*********************************************************************************
«ВИЗНАННЯ БАТЬКІВСТВА» – ЮСТИЦІЯ ПРЕЗЕНТУЄ ДРУГИЙ ВИПУСК ТЕЛЕПРОГРАМИ «Я МАЮ ПРАВО!»
Міністерство юстиції України постійно працює над підвищенням правових знань громадян.
Другий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» розкриває тему «Визнання батьківства». Відеоматеріал створений за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.
У програмі роз’яснюється, що потрібно робити та куди звертатися для визнання батьківства.
Зокрема, громадяни можуть скористатися первинною та вторинною правовою допомогою у центрах та бюро безоплатної правової допомоги. Визнання батьківства відбувається за такою процедурою:
1) Якщо батьки не перебувають у шлюбі, достатньо спільної заяви батька і матері про визнання батьківства.
2) Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі, а заява про визнання батьківства відсутня, прізвище та громадянство батька дитини визначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім’я та по батькові дитини зазначається за вказівкою матері. Якщо відомості про батька записані саме у такому порядку, для визначення походження дитини від батька потрібно подати позовну заяву про визнання батьківства до суду.
У позовній заяві потрібно зазначити: а) фактичні дані про дитину; б) будь-які відомості, які зможуть засвідчити походження дитини від батька. До заяви додаються необхідні докази, а також документи, що підтверджують сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позов про визнання дитини може пред’явити мати дитини; опікун; піклувальник; особа, яка утримує та виховує дитину; сама дитина, якщо вона досягла 18 років; особа, яка вважає себе батьком дитини.
Одним з доказів батьківства є результат судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи. Спеціалісти радять проводити таку експертизу лише у сертифікованих лабораторіях. В іншому випадку суд може не взяти результат експертизи до уваги.
На підставі рішення суду орган ДРАЦС вносить зміни до актового запису про народження – змінює інформацію про батька – і видає нове свідоцтво про народження дитини.
Захищай свої права разом з Мін’юстом!
Переглянути важливу правову інформацію можна за посиланням:
Інформер: https://youtu.be/4n2n2KYrRXc
Програма: https://youtu.be/EHzPFeR3M8M
13.09.2018
*********************************************************************************
ПРАВОВА ДОПОМОГА ЖИТЕЛЯМ ПУТИВЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
Безоплатна правова допомога, що її надають сільським мешканцям виїзні мобільні групи фахівців-юристів, сьогодні досягла Путивльщини, овіяного легендами краю Ярославни. Нині, коли й газет менше передплачується, і телебачення за сільськими осінніми клопотами рідше люди дивляться, правова допомога є актуальною.
Спілкуючись із жителями глибинки у селах Яцине і Волокитине, фахівці обласної юстиції побачили, що громадянам така форма роботи дуже потрібна, наскільки вдячні селяни, коли їм допомогли розібратися зі своїми проблемами, порадили, як діяти в конкретній ситуації.
Жителям сіл були надані консультації з приводу оренди земельної ділянки, спадщини, отримання дубліката свідоцтва про народження, отримання довіреності та її переклад, отримання субсидії, розірвання договору оренди у зв’язку з недотриманням умов.
Такі виїзди фахівців юстиції та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – нагода отримати безкоштовні правові консультації, щоб переконатися: юстиція на варті права.
Юстиція – відкрита для людей!
13.09.2018
*********************************************************************************
ЧЕСТЬ ТА ВІДВАГА БЕЗ НАСИЛЬСТВА: НА СУМЩИНІ ПРОЙШЛИ УРОКИ #СтопБулінг ДЛЯ КАДЕТІВ
Сумські кадети – це продовження кращих традицій служіння Вітчизні. Кадети знають основи, записані в кодексі честі: бути хоробрим, не порушувати дисципліну, поважати старших, піклуватися про молодших, поважати честь і гідність товаришів.
Зібрані, виховані та фізично загартовані ці хлоп’ята повинні бути прикладом взірцевої поведінки та не можуть дозволяти собі образи і приниження інших. А от знання про явище «булінг» зайвими не будуть – саме тому фахівці юстиції Сумщини завітали до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" імені І.Г. Харитоненка для проведення уроків #СтопБулінг.
Учні з цікавістю переглядали запропоновані відеоролики, які висвітлюють проблему булінгу серед школярів, вслухалися в кожне слово фахівців-юристів, які розповідали про відповідальність, що настає за вчинення булінгу. Разом, у ході розмови, кадети і юристи розбирали ситуації та можливі механізми реагування на випадки булінгу.
Відтепер кадети знатимуть як розпізнати булінг та як захистити жертву булінгу та не допустять подібної поведінки в своєму оточенні. Булінг – це не круто!
12.09.2018
*********************************************************************************
ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ НАПОВНЮЄ БІБЛІОТЕКИ АКТУАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ
Сучасні учні не оминають своєю увагою бібліотеки – тут вони отримують інформацію для навчання, культурного й інтелектуального дозвілля. Саме тому в тиждень протидії булінгу, що проходить на Сумщині в рамках інформаційної кампанії Мін’юсту #СтопБулінг загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції активно співпрацюють з бібліотеками.
«Жителів Сумщини необхідно інформувати з усіх важливих питань, – говорить перший заступник начальника юстиції Сумщини Ірина Данильченко. – У ці дні ми активно поширюємо інформацію про булінг – серйозну та вкрай гостру проблему сучасності, що торкається дітей. Отож фахівці юстиції забезпечили бібліотеки області інформацією про булінг та його види, про відповідальність за вчинення булінгу, можливі механізми реагування та захисту постраждалих осіб».
Окрім того, правові куточки бібліотек поповнюються інформаційними виданнями від юстиції щодо протидії домашньому насильству та про порядок виїзду дітей за кордон.
Юстиція – відкрита для людей!
12/09/2018
**********************************************************************************
«БУЛІНГ – ЦЕ НЕ КРУТО» – ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ПРОВОДЯТЬ ІНФОРМАЦІЙНУ РОБОТУ НА ВУЛИЦЯХ МІСТ І СІЛ
Про це повинні знати і дорослі, і діти: булінг – негативне явище і тільки разом ми можемо йому протистояти. Фахівці юстиції Сумщини у всіх районах області нині, коли розпочався навчальний рік та продовжується тиждень протидії булінгу, проводять вуличне інформування у рамках кампанії Мін’юсту #СтопБулінг.
Дуже часто ми чуємо з новин про прояви жорстокої поведінки дітей до своїх однолітків. Цю ситуацію не можна залишати без уваги, і юстиція Сумщини залучається до подолання цієї гострої та серйозної проблеми сучасності, щоб забезпечити право дітей на безпечний простір.
На вулицях Сумщини від фахівців юстиції люди отримують буклети, з яких можна дізнатися про булінг та його види, про відповідальність за вчинення булінгу, можливі механізми реагування на випадки булінгу та захисту постраждалих осіб. У кожному інформаційному виданні є телефони гарячої лінії та безоплатної правової допомоги.
«Булінг – це не круто» – дорослі повинні переконати в цьому підростаюче покоління. Круто – бути товариським, успішним, уміти дружити і цінувати товариські стосунки, знати права та обов’язки.
12/09/2018
***********************************************************************************
ЗАТРИМАННЯ АВТІВОК ЗМУСИЛО БАТЬКА СПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ
Яким тільки чином не доводиться витягати кошти з батьків для сплати аліментів власним дітям. Державні виконавці застосовують всі важелі впливу та обмежень, передбачені Законом #ЧужихДітейНеБуває, щодо осіб, які недобросовісно сплачують аліменти.
Так, в Ямпільському районі семирічна донечка Валерія змогла отримати від батька кошти у сумі 15700 гривень тільки після оголошення в розшук його транспортних засобів та затримання їх працівниками патрульної служби.
Отже, Закон #ЧужихДітейНеБуває діє, знаходячи для кожного батька свій метод, який змусить примусово сплатити кошти дитині.
Нагадаємо, що набрали чинності нові зміни до Закону #ЧужихДітейНеБуває, серед яких: збільшення мінімального рекомендованого розміру аліментів до рівня прожиткового мінімуму; посилення відповідальності за ухилення від сплати аліментів та зміна правил тимчасового виїзду дитини за кордон.
12/09/2018
*************************************************************************************
УРОКИ #СтопБулінг ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА СУМЩИНІ
Актуальній темі протидії булінгу присвячувалися уроки правових знань у 9 класах загальноосвітніх шкіл області. Вони відбуваються на хвилі інформаційної кампанії Міністерства юстиції України #СтопБулінг, що активно поширюється навчальними закладами. Розроблені якісні інформаційні матеріали, змістовні відеоролики зацікавлюють школярів, до яких, відповідно до віку, знаходять шляхи розуміння правники.
А для старшокласників тема цікава тим, що фахівці юстиції запрошують їх приєднатися до обговорення актуальних питань та розробки стратегії «Як подолати булінг».
Отож, уроки товариськості, добра і щирості – а саме такими вони є у школах, – тривають, наповнюючи й увесь навколишній світ позитивом.
Ознака нинішнього вересня – перші шкільні дні наповнені для школярів уроками правових знань. Фахівці юстиції і освітяни переконані: зроблені на правову освіту акценти, надають не тільки важливості навчальному процесу, а й зацікавлюють дітей, адже йдеться про важливе – права юних громадян України.
11/09/2018
************************************************************************************
У ШКОЛЯРІВ СУМЩИНИ – НОВИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТОВАРИШ
По всій Україні розпочався тиждень протидії булінгу в рамках інформаційної кампанії #СтопБулінг, яка покликана надати якнайповніші матеріали про це ганебне явище та навчити дітей, як йому протистояти.
На Сумщині відкриття тижня протидії булінгу в школах розпочалося зі знайомства з новим товаришем – сподіваємося, саме так діти сприйматимуть - пересувний «ПРАВОВИЙ MessageBox» для школярів, наповнений правовою інформацією.
На цьому тижні домівкою правового помічника школярів стала Сумська класична гімназія.
«Часто буває, що діти соромляться брати інформацію з рук дорослих, – коментує ідею перший заступник начальника юстиції Сумщини Ірина Данильченко. – А завдяки пересувному «ПРАВОВОМУ MessageBox» для школярів, вони зможуть самостійно, у зручний для них час, знайомитися з інформацією: щодо протидії булінгу та домашньому насильству, про порядок виїзду дітей за кордон».
У свою чергу фахівці юстиції щоденно наповнюватимуть бокси правовою інформацією.
Юстиція – відкрита для людей!
11/09/2018
************************************************************************************
ЗАКОН - ОДИН ДЛЯ ВСІХ, В ТОМУ ЧИСЛІ Й ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Дотримання законів та виконання судових рішень є основою демократичної, соціальної, правової держави. Однак не всі представники місцевого самоврядування вміють діяти відповідно до них.
Так, на Сумщині сільська рада порушила законодавство про працю, чим змусила органи держпраці винести постанову про накладення майже 112 тисяч гривень штрафу.
На виконанні в органах юстиції даний документ довго не пробув, оскільки сам штраф, виконавчий збір та витрати своєчасно були стягнуті з боржника державними виконавцями.
Отже, юстиція Сумщини вкотре доводить, що відповідальність за порушення закону неминуча.
Закон - один для всіх!
11/09/2018
************************************************************************************
АЛІМЕНТИ, СПЛАЧЕНІ ПІД НАТИСКОМ ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ
Як важко буває змусити батька сплатити аліменти власній дитині. Одній матері - це теж не завжди під силу. Проте під силу спеціалістам юстиції, які озброєні Законом #ЧужихДітейНеБуває.
Так, боржник зі сплати аліментів з Тростянця забув про батьківство та завинив перед дитиною кошти у розмірі 17 тисяч гривень. Державним виконавцем були винесені постанови про тимчасові обмеження, арешти майна та коштів і тільки після того, як неплатник був викликаний до органів юстиції для складання протоколу про адміністративне правопорушення за несплату аліментів, він не витримав натиску та сплатив борг у повному обсязі.
На Білопільщині, державними виконавцями, завдяки заходам примусового характеру, вдалося стягнути з небажаючих платити аліменти батьків понад 25 тисяч з одного, та 26 тисяч гривень з іншого.
Також нові санкції до боржників по аліментам, передбачені Законом #ЧужихДітейНеБуває, дали позитивні результати і в Буринському районі. Там один батько сплатив заборгованість у розмірі 25 тисяч гривень, а інший не сплачував аліменти протягом 8 років та вимушений був віднайти кошти у сумі 67 тисяч гривень, щоб віддати борг.
Ще один позитивний результат дії закону трапився в місті Суми, де тато, остерігаючись штрафів за несплату аліментів, порадував свою дитину коштами у розмірі майже 69 тисяч гривень.
Так, втілюючи в життя Закон #ЧужихДітейНеБуває, державні виконавці допомагають дітям отримувати належні їм кошти. Загалом з початку року на користь дітей Сумщини вдалося стягнути більше 77 мільйонів гривень.
11/09/2018
************************************************************************************
УРОК ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА ВІД ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ
Протягом трьох років батько-сумчанин не сплачував аліменти на користь свого сина Максима. Підростав син, накопичувалися борги, вони сягнули більше 33 тисяч гривень.
Після набрання чинності другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває державним виконавцем стосовно вищевказаного нерадивого батька застосовані нові фінансові санкції: накладений штраф у розмірі 50% від загальної заборгованості, що становить близько 17 тисяч гривень та нараховано виконавчий збір у розмірі понад 3 тисячі гривень.
Коли у чоловіка виникла потреба закордонної поїздки, його зустріло рішення про відмову в перетині державного кордону України. І саме такі вчинені державним виконавцем обмеження змусили «батька» знайти час та разом з багажем завітати до органів юстиції Сумщини, сплатити заборгованість по аліментах разом зі штрафом на користь своєї дитини, виконавчим збором та витратами на проведення виконавчих дій.
Висновок один: Закон діє і буде діяти, і на кожного несумлінного платника аліментів знайдеться засіб впливу, що змусить виконати покладені на нього обов’язки. І хай для інших це буде справжнім уроком!
10/09/2018
***********************************************************************************
75 ТИСЯЧ – І АЛІМЕНТІВ ЯК І НЕ БУЛО
Прикладом для наслідування всім боржникам зі сплати аліментів став батько з Липоводолинського району, який щомісячно сплачував аліменти. Проте розуміючи, що цих коштів не достатньо для життя і навчання доньки, виконав свій батьківський обов’язок та сплатив 75 тисяч гривень в рахунок погашення аліментів, мотивуючи свій вчинок тим, що донька навчається в коледжі та потребує матеріального забезпечення. В свою чергу вдячна стягувачка відмовилася від подальшого стягнення аліментів та написала заяву до органів юстиції про повернення виконавчого документу без виконання.
Таким чином, батько убезпечив себе від негативних наслідків, передбачених Законом #ЧужихДітейНеБуває та підвищив свій авторитет в очах дитини.
Нагадаємо, що наприкінці серпня набрали чинності нові зміни до Закону #ЧужихДітейНеБуває, серед яких: збільшення мінімального рекомендованого розміру аліментів до рівня прожиткового мінімуму; зміна правил тимчасового виїзду дитини за кордон та збільшення штрафів для батьків, які не створюють необхідні умови для життя, навчання та виховання дітей.
10.09.2018
************************************************************************************
Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
ПРОТИСТОЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ
Вітаю, шановний Павле Дмитровичу! Моя кума вже не один рік мучиться зі своїм чоловіком. Той, як вип’є, постійно піднімає на неї руку. Вона боїться щось робити, бо переживає, що все одно ніхто їй не допоможе, а після того як вона напише заяву до правоохоронних органів буде ще гірше. Скажіть, що і як їй треба зробити?
Олександра Коптунова
Перш за все, хочу порадити і вашій кумі, і всім жінкам й іншим українцям, які зазнають насильства, ні в якому разі не мовчати. Забудьте про всі сподівання, що агресор одумається і втихомириться. Навпаки, чим довше ви мовчите про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки.
Наскільки ця проблема актуальна для України?
Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати». Це підтверджувала й народна мудрість, яка казала «б’є – значить любить». Через це багатьом поколінням, передусім жінок і дітей, доводилося регулярно терпіти побої й знущання тиранів, будучи фактично жертвами фізичного насильства.
За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.
Що зробило Міністерство юстиції для посилення відповідальності агресора?
Ми не могли залишати цю проблему в тому стані, в якому вона перебувала роками. Тому було розроблено й прийнято Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.
Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?
Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути і 680 грн, тривалість громадських робіт збільшена до 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб.
Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років.
Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?
Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:
- уповноважених підрозділів органів поліції,
- загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,
- служби у справах дітей за місцем свого проживання,
- скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги.
Стосовно кривдника вже на цьому етапі може бути застосовано обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників.
Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.
Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились запитання – телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0(800) 213-103. Там ви зможете отримати поради і правовий захист.
10.09.2018
************************************************************************************
ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ЖИТЕЛІВ СІЛ ОХТИРСЬКОГО РАЙОНУ
Юстиція Сумщини продовжує працювати, охоплюючи правовою допомогою усю область. Сьогодні робоча мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснила виїзд до сіл Олешня та Стара Іванівка Охтирського району.
Можливість отримати кваліфіковану безоплатну правову допомогу зацікавлює жителів, отож вони, залишивши свої селянські клопоти, йдуть туди, де розміщаються яскраві палатки юристів. Десятки запитань, що стосуються орендних відносин, сплати аліментів, особливостей складення заповіту, та багато інших – люди дякували юристам за спілкування.
Окрім того, громадянам нагадали про можливість отримання консультацій у телефонному режимі за номером 0 800 213 103.
Юстиція Сумщини піклується про всіх жителів своєї області, не оминаючи найвіддаленіші її куточки, для того, щоб кожен отримав кваліфіковану правову допомогу – це ознака сьогоднішнього дня і дієвий внесок юстиції у розбудову правової держави.
Юстиція – відкрита для людей!
06.09.2018
************************************************************************************
ПОПЛАТИВСЯ ЗА КЕРУВАННЯ АВТОМОБІЛЕМ В НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ
Суттєве підвищення штрафів зупинило не всіх, окремі водії продовжують ризикувати своїм життям та життям оточуючих, сідаючи за кермо в нетверезому стані.
На Білопільщині водій роз’їжджав нічними вулицями в стані алкогольного сп’яніння, доки не був зупинений працівниками поліції. За вказані дії він отримав штраф у розмірі 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік. У зв’язку з тим, що штраф не був ним сплачений протягом п’ятнадцяти днів, сума штрафу, відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, була подвоєна і державним виконавцем було стягнуто з банківських рахунків боржника вже 20400 гривень. Та разом з тим, примусове виконання тягне за собою певні наслідки – стягнення 10 відсотків виконавчого збору та витрат.
Таким чином, безвідповідальний водій позбувся не тільки чималої суми коштів, а ще й набрався ганьби, оскільки одразу ж потрапив в реєстр боржників, який є відкритим та доступним для всіх https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
Можливо, ця історія зупинить когось, щоб не ризикувати ні власним життям, ні власними коштами, ні життям сторонніх осіб.
06.09.2018
************************************************************************************
САНКЦІЇ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОМ #ЧужихДітейНеБуває, ЗМУШУЮТЬ БАТЬКІВ БУТИ ВІДПОВІДАЛЬНИМИ
Своїй дитині житель Конотопщини заборгував 17 тисяч гривень аліментів та не поспішав платити. І лише складений державним виконавцем протокол, який перебував вже в суді на розгляді, змусив батька згадати про дитину.
Зазначаємо, що відповідно до норм Закону #ЧужихДітейНеБуває, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, за яке передбачене адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт.
Таким чином, завдяки санкціям Закону #ЧужихДітейНеБуває, дитина змогла отримати належні їй кошти.
05.09.2018
************************************************************************************
ШТАБ ЩОДО ПРОТИДІЇ АГРАРНОМУ РЕЙДЕРСТВУ ПРАЦЮЄ
На черговому засіданні оперативного штабу із забезпечення захисту прав і свобод власників земель чи збіжжя під головуванням голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка, розглянуто актуальні питання діяльності.
Керівник обласної юстиції Ірина Свистун повідомила членам штабу, що станом на 31 серпня на гарячу лінію протидії аграрному рейдерству надійшло 102 дзвінки. У більшості звернень вони стосувалися консультацій щодо різних ситуацій, особливо критичні розглядалися на засіданні штабу.
«Як не припиняється цикл польових робіт, так не припиняється і робота оперативного штабу, – говорить Ірина Свистун, – ми не маємо права залишати поза увагою жодне звернення, навіть якщо людині потрібно пояснити, чи правомірно росте край обніжка сусідська груша. Посиленої уваги вимагають питання надання землі учасникам АТО, перевірка правильності укладених договорів».
Нагадаємо, гаряча телефонна лінія щодо протидії аграрному рейдерству працює за телефоном 099-50-60-222.
З графіком виїздів мобільних груп можна ознайомитися за посиланням: http://sumyjust.gov.ua/graficrobotumobgrup.html
05.09.2018
************************************************************************************
УРОКИ ПРАВА – БІЛЬШЕ, НІЖ ШКІЛЬНА ДИСЦИПЛІНА
Яскравими логотипами «Я МАЮ ПРАВО!» розцвіли шкільні класи в перші дні навчального року. Це фахівці юстиції Сумщини прийшли до дітлахів, щоб провести перші уроки – уроки правових знань. Це справді, більше ніж уроки, адже правом тримається держава, правова країна має успішні перспективи заради кожного громадянина.
Найголовніше для кожної дитини – це знати свої права та обов’язки, отож, у рамках уроків учні середніх класів отримали інформацію про права та обов’язки дитини, передбачені нормативно-правовими актами та Конституцією України, грали в ігри та наклеювали на паперове дерево листочки зі своїми правами та правилами поведінки. Діти були дуже зацікавлені, задавали багато запитань, цікавилися напрямами діяльності юстиції.
Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» увійшов у життя суспільства для того, щоб кожен знав свої права та міг їх захистити, а особливо важливо доносити ці знання дітям, адже вони ще маленькі і дуже вразливі, і чим більше ми їх наповнимо правовими знаннями там впевненіше і сміливіше вони йтимуть по життю.
05.09.2018
************************************************************************************
«ПРОЗРІННЯ» ДЛЯ НЕДОБРОСОВІСНИХ БАТЬКІВ НЕМИНУЧЕ
Кожного дня державні виконавці Сумщини вражають сумами стягнутих боргів по аліментах, що їх батьки роками накопичували перед своїми дітьми. Так, на Путивльщині, тільки завдяки списанню коштів з арештованого рахунку батька, дитина змогла отримати більше 10 тисяч гривень аліментів.
У Тростянці ж батько заборгував власній дитині аліментів на суму більше 21 тисячі гривень. Отримавши постанови про накладення арешту на майно, кошти, тимчасові обмеження, боржник наче «прозрів», згадавши про обов’язок сплачувати аліменти, та негайно погасив заборгованість.
Також сумчанином було сплачено більше 35 тисяч гривень аліментів своїй неповнолітній дитині після накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно.
Дуже прикро, що батьки згадують про грошові зобов’язання та користь власних дітей тільки після того, як кошти вже арештовані.
Нагадуємо, що протягом 2018 року, завдяки реалізації Закону #ЧужихДітейНеБуває, на користь дітей Сумщини стягнуто більше 75 мільйонів гривень.
Чужих дітей не буває!
Закон – один для всіх!
04.09.2018
************************************************************************************
ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ТРУДОВІ КОШТИ СТЯГНУТО
Рішення суду, що вступили у законну силу, є обов’язковими для виконання. Це повинні чітко розуміти суб’єкти господарювання, щоб не доводити ситуацію до загострення і примусових заходів.
У місті Суми теплопостачальне підприємство повинно було сплатити на користь свого працівника заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі більше 37 тисяч гривень з подальшим утриманням податків та платежів, проте в добровільному порядку рішення суду не виконувало.
Одразу, коли стягувач звернувся до органів юстиції з виконавчим документом, державні виконавці стягнули не тільки суму всього боргу, а ще й витрати та виконавчий збір.
Отож, як говорить народне прислів’я «скупий платить двічі». А юстиція Сумщини завжди перебуває на захисті інтересів громадян.
04.09.2018
*************************************************************************************
ПРО «ЗАБУТІ» АЛІМЕНТИ НАГАДАЄ ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ
Якими б не були суми заборгованих аліментів, йдеться про 5 тисяч чи 30, юстиція Сумщини активно працює над тим, щоб діти отримали належне.
Батько з Недригайлівщини забув про сплату аліментів, проте, після накладення арешту на рахунки в банківських установах та втрати можливості користуватися банківською картою, він таки сплатив сину аліменти, у сумі майже 5 тисяч гривень.
Так само в Сумському районі арешт на кошти боржника у фінансових установах змусив батька сплатити аліменти дитині у розмірі понад 6 тисяч гривень.
Ще один боржник з Недригайлівського району «зміг» накопичити борг по сплаті аліментів більше ніж 8 тисяч гривень, маючи обов’язковий платіж лише 350 гривень на місяць. Державний виконавець знайшов важелі впливу на такого тата, роз’яснивши про можливі обмеження відносно нього та направивши постанову на його місце роботи про відрахування аліментів із заробітної плати, так як боржник щойно влаштувався офіційно працювати. Після цього донька Єлизавета отримала 3 тисячі гривень безпосередньо від тата та ще майже 6 тисяч надійшло на депозитний рахунок відділу від роботодавця, які на даний час перераховані стягувачу.
У Роменському районі сплатити аліменти у розмірі більше 30 тисяч гривень батька змусили чотири постанови державного виконавця про обмеження, передбачені законодавством.
Отже батьків, які забувають про своїх рідних дітей, санкції, передбачені Законом #ЧужихДітейНеБуває, змусять згадати про них та подолати цю ганебну проблему несплати аліментів власним дітям.
Нагадуємо, що вступив в силу другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, який ще більше посилює відповідальність злісних неплатників аліментів.
04.09.2018
**************************************************************************************
ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ СУМЩИНИ
НАВЧАЛЬНИЙ РІК ПОЧАВСЯ З УРОКУ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ
Знаково, що у рік реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» перший урок у сумських школах присвятили правовим знанням.
Фахівці юстиції Сумщини для учнів старших класів області провели уроки «Я МАЮ ПРАВО!», темою яких були права і обов’язки дітей.
У цікавій формі школярам розповіли про основні положення Конвенції про права дитини та про права, гарантовані Конституцією України. Розмова була по-дорослому серйозною, адже старшокласники вже не малолітні діти, вони перейшли до правової категорії – неповнолітні особи. Це передбачає повну адміністративну відповідальність та більш сувору кримінальну.
Школярі уважно слухали, задавали запитання та жваво обговорювали важливі для них теми, така зацікавленість – вияв поваги до права і щира впевненість – Україні бути правовою державою!
08.09.2018
**************************************************************************************
Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО
НОВІ РОЗМІРИ АЛІМЕНТІВ
Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що ви добилися підвищення аліментів для дитини? Бо я отримувала по 930 гривень, хоча добре знаю, що батько мого сина міг би сплачувати більше. Ці гроші дуже потрібні нашим дітям, бо тих копійок, які ми отримуємо зараз, ні на що не вистачає.
Соломія Довгопляс
Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.
Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.
Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?
Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.
Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З 28 серпня це буде:
- 1559 грн для дитини до 6 років,
- 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.
З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:
- 1626 грн для дітей менше 6 років,
- 2027 грн для дітей 6 років і старших.
Чи готові органи юстиції до запровадження цих положень?
З упевненістю можу сказати, що всі органи юстиції загалом, і органи виконання судових рішень Мін’юсту зокрема, на 100% готові до роботи з громадянами в рамках нового Закону.
Для їхньої підготовки ми провели величезну кількість тренінгів та семінарів, підготували чіткі покрокові інструкції щодо того, як саме реалізовувати законодавчі новації.
Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?
Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.
Хочу наголосити, що органи опіки та піклування проводитимуть регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.
Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше одного разу на три місяці.
Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Де можна отримати детальнішу консультацію по кожному конкретному випадку?
Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.
04.09.2018
************************************************************************************
СПЛАТИВ І ЗАБОРГОВАНІСТЬ, І ШТРАФ – ПЕРШИЙ РЕЗУЛЬТАТ ІІ ПАКЕТУ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває
Активна робота державних виконавців Сумщини по забезпеченню прав дітей на отримання аліментів продовжується. Більше того, вступив у дію ІІ пакет законів, що посилює санкції проти батьків – боржників по аліментах.
У Ямполі батько накопичив борг перед власною дитиною у сумі більше 45 тисяч гривень. Тепер, починаючи з 29 серпня, він повинен сплатити не тільки цю заборгованість, а ще й додатково 50 відсотків штрафних санкцій, які також сплачуються на користь дитини, а це – понад 22 тисячі гривень, а ще й понад 4,5 тисячі виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій. І це - невідворотно, адже держава захищає дітей.
Нагадаємо, що ІІ пакет санкцій закону #ЧужихДітейНеБуває передбачає додаткові важелі впливу: якщо у платника аліментів виникає заборгованість в сукупному розмірі більша, ніж сума відповідних платежів за 1 рік, то на таку особу накладатиметься штраф в розмірі 20% від заборгованої суми; 2 роки –30% , 3 роки – 50%.
Отож, краще сплачувати аліменти вчасно, так легше і морально, і фінансово.
04.09.2018
************************************************************************************
ЮСТИЦІЯ ГЛУХІВЩИНИ – ЩЕ П`ЯТЬ ПОЗИТИВНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ
Від п’яти до двадцяти восьми тисяч гривень сплачених дітям аліментів – такими були результати діяльності державних виконавців Глухівщини в останні дні літа. Отримавши постанови про обмеження, з якими прийшло розуміння, що невиплачені аліменти – справа серйозна, напередодні навчального року ще 5 батьків повністю розрахувалися з боргами по аліментах.
Юстиція Сумщини нагадує: за словами #ЧужихДітейНеБуває – реальне відстоювання прав дітей на вчасне отримання аліментів. Більше того, з 29 серпня вступив у силу ІІ пакет законів, який передбачає ще й додаткові фінансові санкції за невчасну сплату аліментів.
Кожен, хто порушує права дитини, понесе відповідальність за свої дії.
04.09.2018
*
************************************************************************************
ЕКОНОМІЯ НА ВЛАСНІЙ ДИТИНІ НЕ ПРОБАЧАЄТЬСЯ!
На Охтирщині безвідповідальний батько тривалий час проживав за кордоном, на утримання власної дитини, починаючи з 2008 року, він сплачував кошти у мізерному розмірі, в результаті чого виникла заборгованість понад 32 тисячі гривень.
Погашати борг чоловік не поспішав, аж доки не прийшов час повертатися додому, а потім знову їхати на заробітки.
Упродовж попередніх років виконавча служба неодноразово зверталася до суду з поданням про обмеження виїзду боржника за кордон, але судом виносилися відмови.
Нині, завдяки змінам до законодавства, які передбачені пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває, у державного виконавця з’явилася можливість самостійно вирішити питання про обмеження виїзду боржника зі сплати аліментів за межі України.
Побоюючись, що не зможе перетнути кордон, батько сплатив всю суму заборгованості, яку десяток років накопичував перед своєю дитиною.
Нагадуємо, що протягом 2018 року на користь дітей Сумщини стягнуто більше 75 мільйонів гривень.
Чужих дітей не буває!
Закон – один для всіх!
03.09.2018
*************************************************************************************
НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ РІДНОМУ МІСТУ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ДАРУВАЛИ ПРАВОВІ ЗНАННЯ
На вулицях Сум панує радісна метушня – жителі та гості, від старого до малого, вітають рідне місто з Днем Народження - 363 річницею!
Фахівці юстиції також долучилися до святкування, адже можна скористатись нагодою і подарувати людям правові знання, звичайно ж, з посмішкою та вітаннями.
Охочих поспілкуватись зі спеціалістами-правниками виявилось дуже багато, адже більшість мешканців області вже знають про правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Тож коли побачили знайому символіку, без роздумів підходили до привітних фахівців.
Теплі вересневі дні – це завжди новий крок для тисяч дітей, які тільки знайомляться зі школою чи продовжують свою подорож Країною знань. А школа – це не лише навчання. Це нові друзі, розвиток і формування особистості. Й, на жаль, часто – середовище розповсюдження такого явища, як булінг.
Завдання спеціалістів юстиції – навчити дітей та дорослих запобігати й боротись з цим ганебним явищем.
Дорослі громадяни отримали також покрокові інструкції як протидіяти домашньому насильству, куди звертатись за допомогою та яке покарання отримає кривдник.
Щаслива країна починається з родини чи невеликого міста, тож, будуймо свою країну разом – правову і квітучу!
03.09.2018