Якість питної води - найголовніше
Вода це найважливіший природний ресурс нашої планети. Без неї неможливий розвиток живої природи. Вода – незамінне джерело у життєвих процесах організму людей, тварин та рослин. Вона є найпростішим хімічним компонентом живої матерії, яка об’єднує усі організми, які населяють нашу планету.
Для здоров’я населення найбільше значення має не кількість, а якість питної води, причому якість є найбільш важливим показником, ніж доступність води.
Якість питної води у всіх містах та населених пунктах країн світу, зокрема в Україні, відхиляється від норми. Це пов’язано через погіршення екологічного стану всієї планети в результаті промислової діяльності людини. В окремих регіонах питна вода для населення поставлена на межу катастрофи. Шкідливі та отруйні речовини у ній зростають в декілька десятків разів, що різко погіршує здоров’я всіх вікових категорій, особливо жінок та дітей. Перед всіма країнами світу давно постала проблема очищення та оздоровлення питної води. Проте всі існуючі на сьогодні методики очищення води не в змозі повернути їй у повній мірі природні та корисні для людей біологічні властивості.
В нашій країні гарантоване постачання питної води для населення забезпечується «Водним кодексом України», Законом України «Про питну воду і питне водопостачання» ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" та загальнодержавною програмою «Питна вода України»
Згідно з нормативами, зазначеними у вищевказаних документах, питна вода повинна відповідати наступним гігієнічним вимогам:
- Володіти хорошими органолептичними властивостями, бути прозорою, не мати стороннього присмаку та запаху.
- Не бути шкідливою за хімічним складом.
- Не містити хвороботворні бактерії та інші збудники захворювань.
- Не мати негативних властивостей, що обмежують її використання у побуті. Головним критерієм безпеки питної води в епідемічному відношенні є повна відсутність у воді шкідливих мікроорганізмів – збудників захворювань.
Для оцінки якості води в санітарній практиці користуються бактеріологічними показниками. Одним з показників бактеріального забруднення є кишкова паличка. Відомо, що кишкова паличка у порівнянні з іншими мікробами найбільш стійка у зовнішньому середовищі. Саме ця властивість кишкової палички використовується в якості санітарно-бактеріологічного показника забруднення води.
Епідемічну безпеку питна вода проходить у системі централізованого водопостачання. Найголовніший етап водопідготовки – дезінфекція та знезараження питної води, яка досягається за допомогою комбінованих засобів обробки.
Відповідальним особам необхідно вдосконалювати сучасне обладнання, яке відповідає за контроль якості питної води. Україна має безліч проблем, та попри всі негаразди ми упевнено крокуємо вперед і дбаємо про власне здоров’я.
Отже. Якщо ми вирішимо проблему питної води, ми вирішимо проблему здоров’я населення країни, а згодом і планети Земля.
Сумське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області