ПОЛОЖЕННЯ про проведення відкритого онлайн-конкурсу читців присвяченого 145-річчю з Дня народження Олександра Олеся «Душа поета промовляє через слово»

Дата: 15.11.2023 12:57

про проведення відкритого онлайн-конкурсу читців

присвяченого 145-річчю з Дня народження Олександра Олеся

«Душа поета промовляє через слово»

1. Загальні положення:

Це положення регламентує статус і порядок проведення онлайн-конкурсу читців Миколаївської об’єднаної територіальної громади; вимоги до учасників та конкурсних творів; порядок подачі заявок для участі у онлайн – конкурсі; порядок проведення , критерії оцінювання,  підбиття підсумків, нагородження учасників та переможців. Організаторами Конкурсу є Відділ культури і туризму Миколаївської селищної ради Сумського району Сумської області (далі- Організатор) за підтримки Миколаївської селищної ради.

2. Мета та завдання онлайн-конкурсу:

• головною метою Конкурсу є вивчення, збереження та популяризація творчої спадщини українського письменника, поета, драматурга, перекладача  Олександра Олеся;

• активізація діяльності клубних закладів громади у розвитку жанру художнього читання;

• залучення внутрішньо переміщених осіб до культурного життя громади;

• виявлення та розкриття творчих здібностей аматорів художнього читання;

• виховання почуття патріотизму, національної гідності аматорів художнього слова;

• розширення культурних та інформаційних зв’язків між творчими колективами громади;

• стимулювання творчої діяльності читців-аматорів;

• долучення підростаючого покоління до збереження культурної спадщини українського народу шляхом вивчення та дослідження історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив;

• формувати систему духовно-моральних цінностей та почуття художньо-естетичного смаку на прикладі творів Олександра Олеся, скарбів культурної спадщини українського народу;

• заохочувати дітей та молодь до творчої діяльності.

3. Вимоги до учасників та конкурсних творів:

До участі в онлайн-конкурсі запрошуються представники всіх вікових категорій від 6-ти років, окремі виконавці, учасники драматичних колективів та гуртків художнього читання Миколаївської об`єднаної територіальної громади, вихованці творчих об’єднань та гуртків позашкільної освіти, внутрішньо переміщені особи.

Конкурс проводиться у  різних вікових  категоріях:

Учасники віком від 6 до 11 років;

Учасники віком від 12 до 17 років;

Учасники віком від 18 і старше.

Конкурсна програма учасників включає один твір:

Вірш або уривок з твору Олександра Олеся  чи власний твір.

Конкурсна програма може бути оформлена музичним супроводом.

Тривалість конкурсної програми не повинна перевищувати 10 хвилин.

Для участі в онлайн-конкурсі учасник повинен надати анкету-заявку встановленого зразка (додається) на електронну адресу kzmsb@ukr.net  до 28 листопада 2023 року.

Відео виступу учасників онлайн-конкурсу надіслати за електронною адресою kzmsb@ukr.net до 28 листопада 2023 року.

Конкурсні роботи учасників номінації оцінюються журі 29 листопада - 4 грудня 2023 року.

Нагородження переможців відбудеться 5 грудня 2023 року в приміщенні КЗ «Миколаївська публічна бібліотека» смт. Миколаївка, вул. Центральна, 2, о 11.00 годні.

4. Критерії оцінювання:

Для онлайн-конкурсу рекомендуються власні вірші або вірші Олександра Олеся, уривки з його драматичних, публіцистичних чи мемуарних творів.

Склад журі затверджується Організаційним комітетом - Засновником онлайн-конкурсу окремим наказом.

До складу журі можуть входити представники закладів освіти, культури та мистецтва, державних і громадських організацій.

Оцінка конкурсного виступу здійснюється за 10 бальною системою за  такими критеріями:

ідповідність твору тематиці онлайн-конкурсу;

івень виконавської майстерності;

івень володіння сценічною мовою, дикція;

удожній рівень та відповідність створення сценічного образу тематиці онлайн-конкурсу;

астосування художніх засобів для розкриття виразності твору;

овнішній вигляд.

Переможцем онлайн-конкурсу в кожній віковій категорії вважається учасник, який набрав найбільшу сумарну кількість балів.

Журі має право розділити звання переможця між учасниками онлайн-конкурсу, які за свій виступ набрали однакову кількість балів (відповідно І, ІІ, ІІІ місце)  або не надавати його жодному.

При рівному розподілі голосів, голос голови Журі вважається вирішальним.

6. Нагородження переможців онлайн-конкурсу:

Переможці визначаються за результатами голосування журі більшістю голосів. Рішення журі оформлюється у вигляді протоколу і є остаточним.

У кожній віковій категорії переможці онлайн-конкурсу визначаються згідно рішення журі і нагороджуються дипломами відповідно І, ІІ, ІІІ ступеня і пам’ятними сувенірами.

Інші учасники нагороджуються дипломами за участь у онлайн-конкурсі.

Учасники, які стали переможцями онлайн-конкурсу та відзначені дипломами і пам’ятними сувенірами, повинні подати ксерокопію довідки про ідентифікаційний номер з Єдиного Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів; для неповнолітніх – ксерокопію свідоцтва про народження разом з вищеперерахованими документами одного з батьків.

7. Фінансові умови онлайн-конкурсу:

Конкурс є некомерційним заходом і вступний внесок не передбачений.

Кошторис онлайн-конкурсу складається, затверджується і виконується Організатором окремим наказом.

Оплата членам журі за виконання своїх обов’язків не передбачається.

Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, інших джерел та надходжень, не заборонених чинним законодавством (спонсорських коштів, внесків підприємств, організацій, доброчинних  внесків окремих осіб).

Начальник                                                                                  Микола МЕЛЬНИК