A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

УРЯД ЗАПРОВАДИВ МЕХАНІЗМ «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ДИТИНОЮ» ПРИ ОПЛАТІ ПОСЛУГ З ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ ТА ПІДТРИМКИ ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

Дата: 16.05.2023 15:51
Кількість переглядів: 133

Шановні батьки з малозабезпечених родин, які мають дитину з особливими потребами (здатної до самообслуговування) та малозабезпечені багатодітні родини, будь ласка, зверніться до Відділу охорони здоров'я та соціального захисту населення Миколаївської селищної ради за адресою: смт. Миколаївка, вул. Поповича, 33, або за телефоном 0662118472 для того, щоб Ваша динина отримала кошти від держави на оздоровлення.


Днями Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою запровадив механізм «гроші ходять за дитиною» при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Відтепер родини з дітьми, які опинились у найбільш складних умовах – проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації, перебувають у зоні активних бойових дій або на кордоні з російською федерацією та зазнають активних артилерійських обстрілів (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області), є малозабезпеченими та мають дітей, які належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку. Батьки (особи, що їх замінюють) дітей, які відповідають зазначеним вище критеріям, отримуватимуть сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку електронним повідомленням. Зокрема, за наявності в отримувача бюджетної допомоги встановленого мобільного застосунку Дія на електронному носії, йому автоматично надійде повідомлення про можливість отримання бюджетної допомоги.

Для того, щоб скористатися послугою, батьки (особи, що їх замінюють), у яких проживають такі діти, зможуть отримати картку зі спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти в розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14,165 тис. грн) для дітей віком 6-18 років. Ці гроші батьки (особи, що їх замінюють) зможуть використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані в карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільска області). Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Наразі у цьому реєстрі є 16 оздоровчих закладів для дітей, які відповідають наведеним вище критеріям.

Дія проєкту розпочнеться з 1 червня. Отже, вже з початку літа, сім’ї, чиї діти відповідають зазначеним вище критеріям, зможуть скористатися такою нагодою.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора