До уваги внутрішньо переміщених осіб! Роздача багатоцільової грошової допомоги за визначеними критеріями

Дата: 13.10.2022 09:23

У рамках Консорціуму Реагування (UKRAINE RESPONSE CONSORTIUM) під лідерством Бюро гуманітарної допомоги (ВНА) і міжнародної благодійної організації ACTED Благодійний Фонд “Право на Захист” реалізовуватиме проєкт “Задоволення нагальних міжсекторальних гуманітарних потреб ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні” в Хмельницькій, Київській, Сумській областях та місті Кривий Ріг. В межах проекту буде здійснюватися роздача багатоцільової грошової допомоги.

Хто може звернутися по допомогу від BHA&ACTED?

1. Родини (ВПО), які були переміщені протягом останніх 30 днів і не отримували грошової допомоги від ООН
  2. Постраждалі домогосподарства від раптових обстрілів:
  • родини, які втратили члена родини;
  • втратили засоби до існування (пошкоджений/втрачений дім,магазин, ферма, худоба тощо) внаслідок проведення військових дій
  1. Також подати заявку можуть внутрішньо переміщені особи, постраждалі від воєнних дій, що проживають у Хмельницькій, Сумській, Київській областях та Криворізькому районі, які перемістились більше ніж 30 днів тому, мають дохід менший 5400 грн на особу на місяць та відповідають хоча б одному з критеріїв вразливості:
  • Домогосподарства з двома і більше дітьми
  • Домогосподарства з людьми з інвалідністю
  • Домогосподарство ведеться однією особою (включаючи як чоловіків, так і жінок)
  • Домогосподарство, в яких є вагітні жінки
  • Домогосподарство, в яких є жінки, які годують грудьми (з 1 або більше дитиною/дітьми до 2 років)
  • Домогосподарство з літніми людьми (55 років і старше)

та, які не були зареєстровані на отримання грошової допомоги від інших міжнародних організацій раніше.

Якщо домогосподарство/особа відповідає критеріям вразливості для отримання грошової допомоги, вона буде перенаправлена на збір особистих даних про кожного члена домогосподарства, які приїхали разом.

Для включення у грошову допомогу домогосподарство лімітовано до таких членів:

• голова домогосподарства

• дружина/чоловік

• його/її діти (до 23 років)

• його/її батьки *його/її дідусь і бабуся, лише якщо вони перебувають на їхньому утриманні.

В іншому випадку люди повинні бути зареєстровані окремо.

Для збирання даних повинні бути присутні всі члени домогосподарства.

З собою потрібно мати оригінали документів, що підтверджують відповідність критеріям,  на кожного члена родини :

податковий номер (ідентифікаційний код) як дорослим членам домогосподарства, так і дітям;

• національний паспорт або інші документи, що посвідчують особу (якщо картка ID + витяг з пропискою);
  • довідка ВПО в паперовій формі (за необхідністю);
  • довідка з банківськими реквізитами (номером IBAN) (дозволяється в електронному вигляді);
  • свідоцтво про народження дітей (за необхідністю);
  • документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за необхідністю);
  • посвідчення/медична довідка у разі інвалідності;
  • У разі пошкодження чи руйнування майна (достатньо одного з документів):

1) постанова слідчого про відповідні пошкодження;

2) відповідне судове рішення

3) експертний висновок щодо матеріальної шкоди;

4) довідка про пошкодження майна від органів самоврядування

+ додатково потрібно надати підтверджуючі документи про право власності на пошкоджене майно (за наявності).

• У разі втрати одного з членів родини -  Свідоцтво про смерть та виписка з моргу.