Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ Виплати на поховання в умовах воєнного стану

Дата: 12.08.2022 09:40
Кількість переглядів: 375

Виплата допомоги на поховання в умовах воєнного стану регламентується чинним законодавством. Розмір такої грошової виплати залежить від категорії осіб, до якої належав померлий.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ТА РОЗМІР ДОПОМОГИ

 1. Якщо померла застрахована особа, необхідно звернутися до роботодавця померлої особи або найближчого відділення Фонду соціального страхування України незалежно від місця реєстрації.

Допомога надається в розмірі, що встановлюється правлінням Фонду соціального страхування України, але не менше розміру прожиткового мінімуму, установленого законодавством (ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Документи для здійснення виплат:

 • свідоцтво про смерть;
 • заяву про виплату допомоги на поховання.
 1. Якщо помер пенсіонер, необхідно звернутися до будь-якого сектору обслуговування громадян Пенсійного фонду України.

Розмір допомоги – двомісячна пенсія, яку отримував пенсіонер на час смерті (ст. 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»); якщо померлий був пенсіонер з числа військовослужбовців, то розмір допомоги – тримісячна пенсія, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Документи для здійснення виплат:

 • документ, що підтверджує особу заявника;
 • заяву про виплату допомоги на поховання;
 • витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або документ, що підтверджує факт смерті.
 1. Якщо померла безробітна особа, необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку.

Допомога на поховання у разі смерті безробітного виплачується особам, які здійснювали поховання, у розмірі прожиткового мінімуму (ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).

Документи для здійснення виплат:

-   заяву про виплату допомоги на поховання;

- свідоцтво про смерть;

- документ, що підтверджує факт смерті безробітного (довідка про смерть);

- документ, що засвідчує особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

 1. Якщо померла особа, яка не досягла пенсійного віку на момент смерті, не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована у центрі зайнятості як безробітна, необхідно звернутися до місцевих органів влади за останнім місцем проживання померлого.

Розмір допомоги на поховання встановлює орган місцевого самоврядування і у різних регіонах він може бути різний.

Документи для здійснення виплат:

 • заяву про виплату допомоги на поховання;
 • документ, що підтверджує факт смерті безробітного (довідка про смерть);
 • документ, що засвідчує особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

СМЕРТЬ НА НЕПІДКОНТРОЛЬНІЙ ТЕРИТОРІЇ АБО В МІСЦІ ПРОВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ

У випадку неможливості отримання документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою, для отримання допомоги на поховання особи, яка померла на непідконтрольній території або на території, де ведуться бойові дії, необхідно спершу підтвердити факт смерті.

Для цього слід звернутися до суду за місцем проживання (перебування) заявника із заявою про встановлення факту смерті на відповідній території, в якій зазначити який факт заявник просить встановити, та з якою метою, а також причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.

До заяви необхідно додати:

 • докази, що підтверджують викладені заявником обставини (наприклад, письмові свідчення очевидців, фото з місця поховання, примірник колективного акту про настання смерті та/або інші докази, що підтверджують факт настання тощо);
 • довідку про неможливість відновлення втрачених документів (наприклад, письмова відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану).

Судовий збір за подання заяви про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України не сплачується.

(пункт 21 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір")

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора