ГУ ДСНС України в Сумській області: попередження

Дата: 16.06.2022 14:58

Дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах!

Зважаючи на збільшення кількості загорянь, Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у природних екосистемах!

Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Попередження про ВНП!

Що робити, якщо ваша дитина принесла додому вибухонебезпечний предмет?

• Не кричіть і не панікуйте - важливо не налякати дитину. Особливо, якщо в руках небезпечний предмет

• Перенесіть вибухонебезпечний предмет подалі від людей, обережно покладіть його на землю

• Повільно відійдіть на безпечну відстань та наберіть номер 101 або 102

• Спокійно обговоріть ситуацію з дитиною і поясніть, що потрібно робити в таких випадках

Мирного неба над головою, бережіть себе!

Елементарні правила поводження на воді, які можуть врятувати життя!

• відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко та ніколи не плавайте наодинці;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хв., причому цей час повинен збільшуватися поступово;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.