A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

НА СУМЩИНІ ЩОМІСЯЧНІ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ДЛЯ ПОТЕРПІЛИХ І ЇХ РОДИН ЗРОСЛИ НА 380 ГРИВЕНЬ

Дата: 01.12.2021 10:00
Кількість переглядів: 273

        На Сумщині середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України для потерпілих на виробництві, зокрема для медиків внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19, і членів їх родин склав 3,4 тисячі гривень за підсумками 10 місяців 2021 року.

        Виплати зросли на 380 грн, або 12,7% порівняно з січнем–жовтнем минулого року.

        Загалом в Україні середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду для потерпілих на виробництві, зокрема для медиків внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19, і членів їх родин склав 4,4 тисячі гривень за підсумками 10 місяців 2021 року.

        Виплати зросли на 590грн, або 15,5% порівняно з січнем-жовтнем минулого року.       

        Щомісячна страхова виплата встановлюється потерпілому у разі часткової або повної втрати професійної працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Допомога компенсує втрачений заробіток або його частину відповідно до ступеня втрати працездатності. Також зазначена допомога призначається особам, які мають на це право, у разі смерті потерпілого.

        Загалом у разі настання страхового випадку ФССУ здійснює такі виплати:

        1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

        2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

        3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

        4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

        5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

        6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого.

        Для медичних працівників, які постраждали внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19, окремо також фінансуються одноразові допомоги за кошти державного бюджету.

        Також для всіх потерпілих передбачено надання медико-соціальних послуг за кошти Фонду соціального страхування України, зокрема, оплата лікування всіх прямих наслідків страхового випадку, санаторно-курортного лікування, забезпечення ліками і медвиробами, засобами реабілітації тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора