Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

ГАЛУЗЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я НА СУМЩИНІ СТАЛА НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНОЮ ЧЕРЕЗ ПАНДЕМІЮ COVID-19

Дата: 26.11.2021 13:22
Кількість переглядів: 244

        Понад 65 відсотків осіб, які постраждали внаслідок нещасного випадку під час виконання посадових обов’язків за підсумками ІІІ кварталів 2021 року, є працівниками галузі охорони здоров’я Сумщини. Більшість з них постраждали через гостре професійне захворювання на COVID-19.

        Загалом упродовж 9 місяців 2021 року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області зареєструвало 126 потерпілих від нещасних випадків - гострих професійних захворювань на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1/П (підтверджено зв’язок із виробництвом).

        З них 82 особи є працівниками закладів охорони здоров’я, з яких 75 – постраждали внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

        Серед постраждалих внаслідок нещасних випадків усіх видів за цей період найбільше медичних сестер і братів – 29 осіб. Також серед найбільш небезпечних професій сімейні лікарі (9 постраждалих), молодші медичні сестри та брати з догляду за хворими (9), молодші медичні сестри і брати (7) та лукарі-інфекціоністи (6).

        Нагадаємо, випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19 внаслідок виконання посадових обов'язків є гострими професійними захворюваннями та вважаються нещасними випадками на виробництві.

        У разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання ФССУ здійснює для потерпілих такі виплати:

        1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

        2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

        3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

        4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу;

        5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

        6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

        Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти Фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора