Увага! Пташиний грип!

Дата: 18.12.2020 09:44

Білопільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що в грудні місяці поточного року  було виявлено неблагополучний пункт по грипу птиці в особистому селянському господарстві в с. Кандибине, Новоодеського району, Миколаївської області.

Пташиний грип -  це вірусна хвороба,  найбільше вражаються вірусом кури.

Клінічні признаки пташиного грипу може відбуватися у двох формах: легкій і важкій. У зараженої курки відзначають дивну, загальмовану і часом неадекватну поведінку. Птахи багато п’ють, несучість різко падає. Вражає нервову систему птиці, порушується координація руху, кури можуть хитатися або падати, спостерігаються дивні обертальні рухи головою. Крім усього іншого, у птахів утруднене дихання внаслідок заклеювання носових пазух запальними виділеннями, із дзьоба виділяється слизеподібний ексудат.

З метою недопущення проникнення збудника в господарства та мінімізації ризиків занесення грипу птиці необхідно чітко дотримуватись наступних правил:

щоденно проводити клінічний огляд птиці;

мінімізувати контакт з дикою та синантропною птицею;

птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);

не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймищах тощо;

не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;

Отже, якщо у вас виникли підозри щодо захворювання або загибелі птиці, звертайтеся до територіальних та районних установ ветеринарної медицини, ветеринарних фахівців зони обслуговування :

-        Білопільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області – 41800, Сумська обл., м. Білопілля, вул. Шевченка, 19, тел. 9-28-99.

Білопільська районна державна лікарня ветеринарної медицини – 41800, Сумська обл., м. Білопілля, вул. Соборна, 13, тел. 9-27-03

Начальник управління                      Сергій БОНДАРЕНКО