Про святкування Великодня та проведення поминальних днів у 2020 році на території Миколаївської селищної об’єднаної територіальної громади під час карантину

Дата: 16.04.2020 12:48

від 17 квітня 2020 року                    № 179              смт.  Миколаївка

Про святкування Великодня

та проведення поминальних днів у 2020 році

на території Миколаївської селищної об’єднаної

територіальної громади під час карантину

З метою забезпечення безпеки громадян під час проведення релігійних заходів з нагоди Великодня та поминальних днів у 2020 році на території Миколаївської селищної об’єднаної територіальної громади під час карантину, задля недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до частини 4 статті 3 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», статей 5, 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», підпункту 7 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), рішення виконкому Миколаївської селищної ради від 06 квітня 2020 року                 № 174 «Про комплексні заходи захисту населення на території Миколаївської селищної об’єднаної територіальної громади під час карантину, спалахів та епідемії хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19)», керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Миколаївської селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Богослужіння з 16 по 21 квітня 2020 року та поминальні богослужіння з 26 по 28 квітня 2020 року на території Миколаївської селищної об’єднаної територіальної громади проводяться релігійними організаціями без участі громадян у приміщеннях культових будівель і на прилеглих до них територіях.

В період відсутності богослужінь дозволяється індивідуальне відвідування храмів населенням не більше 2 осіб одночасно.

2. Рекомендувати релігійним організаціям:

2.1. провести напередодні Великодня обряд освячення святкових продуктів в мережевих об’єктах торгівлі та за запрошенням громадян за місцем їх проживання на територіях індивідуальної житлової забудови;

2.2. звернутися до громадян через наявні інформаційні ресурси з роз’ясненням порядку проведення Великодніх богослужінь у зв’язку з карантинними заходами.

3.Рекомендувати суб’єктам господарювання:

3.1. у галузі виробництва продуктів харчування - надати запрошення та доступ представникам релігійних організацій для проведення обряду освячення святкових продуктів;

3.2. у галузі торгівлі:

3.2.1. надати запрошення та доступ представникам релігійних організацій для проведення обряду освячення святкових продуктів;

3.2.2. розмістити біля входу до торгової зали інформаційні повідомлення для покупців про проведений обряд освячення святкових продуктів представниками релігійних організацій.

4. Рекомендувати населенню не відвідувати кладовища з метою поминальних заходів (19, 26, 27, 28 квітня 2020 року).

5. Комунальному підприємству Миколаївської селищної ради «Зеленбуд» (Тимченко А.М.):

5.1. виготовити та встановити біля входу на кладовища інформаційні таблички, розмістивши на них прийняте рішення виконавчого комітету Миколаївської селищної ради та загальну інформацію про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

6. Дільничним офіцерам поліції, у межах повноважень, забезпечити дотримання передбачених цим рішенням заходів, публічну безпеку та порядок під час святкування Великодня та проведення поминальних днів.

7. Дозволити священнослужителям (за їхньою згодою) під час проведення святкових богослужінь не використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання.

8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступників селищного голови.

9. Рішення набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Миколаївської селищної ради.

Селищний голова                                                   Іван ІГНАТЬЄВ