До уваги мешканців Миколаївської громади!

Дата: 01.09.2020 13:33

На території Миколаївської селищної ради почастішали випадки загорання сухої рослинності

Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну лісову пожежу!

Чи не кожного дня чимало сил та засобів витрачається на ліквідацію масштабних лісових пожеж на території України. І шкода, що громадяни не розуміють у скільки державі обходиться один залишений у лісі недопалок або сміття.

Однак, досить часто під час пожеж на відкритих територіях страждає не тільки лісовий фонд, а й травмуються самі громадяни.

Тож, зважаючи на спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі - загроза виникнення загорянь буде тільки зростати.

Зважаючи на такі прогнози, Миколаївська селищна рада закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
    • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
    • заїжджати автомобілем до лісу;
    • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
    • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я;
    • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
    • створювати смітники та спалювати відходи;
    • спалювати рештки рослинності, суху траву

У разі, якщо ви стали очевидцем навмисного підпалу сухої рослинності, просимо повідомити за телефоном: +38-095-839-02-77

Фото взято з вільного доступу мережі Інтернет, носить ілюстративний характер