Миколаївська громада
Сумська область, Сумський район

Власний бізнес за сприяння служби зайнятості: запитання та відповіді

Дата: 03.03.2020 11:40
Кількість переглядів: 531

 

Служба зайнятості допоможе вам започаткувати власний бізнес? 

Фото без опису

Якщо ви є зареєстрованим безробітним, хочете працювати на себе, прагнете самостійно створити власне робоче місце, маєте хист до підприємницької діяльності, а також чітку бізнес ідею, то долучайтеся до програми розвитку підприємництва серед безробітних.

Обласна служба зайнятості протягом багатьох років ефективно реалізує активну програму сприяння зайнятості – одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності.

Хто може брати участь у цій програмі? 

Долучитися до програми із започаткування власного бізнесу можуть зареєстровані у службі зайнятості безробітні, які відповідають критеріям: 

  • досягли вісімнадцятирічного віку;
  • не уклали новий трудовий договір за сприяння служби зайнятості чи самостійно протягом одного місяця після реєстрації безробітним;
  • спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу. 

Варто зауважити, що допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності не виплачується безробітним, які протягом останніх 24 місяців перед тим, як особа зареєструвалася безробітним, працювала як фізична особа-підприємець, незважаючи на те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації.

Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня  державної реєстрації.

Послідовність дій безробітного, який бажає започаткувати власну справу? На яку суму потенційний підприємець може претендувати?

  1. наявність бажання стати підприємцем і розуміння, який бізнес особа хоче започаткувати;
  2. складання з кар’єрним радником індивідуального плану працевлаштування з переліком дій, які кожен має вчинити для досягнення бажаної мети – започаткування власної справи;
  3. проходження поглибленого профілювання та необхідних тестів на виявлення схильностей та здібностей до ведення підприємницької діяльності;
  4. проходження безкоштовного професійного навчання “Генеруй бізнес ідею. Розпочни власний бізнес”, яка проводиться за методологією Міжнародної організації праці; 
  5. написання та захист бізнес-плану;
  6. державна реєстрація як суб’єкта підприємницької діяльності;
  7. отримання коштів на старт бізнесу. 

Розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю на започаткування підприємницької діяльності розраховується індивідуально за визначеним порядком. Максимальний розмір такої фінансової підтримки  у 2020 році може сягати понад 90 тис. грн. (за умови призначення допомоги у максимальному розмірі). Середній же розмір одноразової допомоги по Україні в цьому році становить 46 тисяч гривень.

Чи є часові рамки такої програми для безробітних та який бюджет державної служби зайнятості на її реалізацію?

Активна програма сприяння зайнятості для організації безробітними підприємницької діяльності реалізується на постійній основі.

У проекті бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2020 рік на цю активну програму підтримки безробітних  передбачені видатки в розмірі 386 млн. грн. проти 82,2 млн. у минулому році (зростання в 4,7 разів).

Зобов’язання служби зайнятості і зобов’язання підприємця. Чи потрібне повернення коштів, на яких умовах?

Законодавством не передбачено повернення коштів, виплачених безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності.

До відома

Щороку підприємцями стають тисячі колишніх безробітних. Протягом 2019 року власну справу за сприяння служби зайнятості започаткували 2,4 тис. осіб, цього року в планах допомогти у започаткуванні власного бізнесу 8,5 тис. безробітним, що в 3,6 разів більше.

У 2019 році на Сумщині власну справу започаткували 80 безробітних - удвічі більше, ніж позаторік. Для відкриття бізнесових проектів їм виплачено більше 2,7 млн. грн. У порівнянні з 2018 роком кількість осіб, які започаткували власну справу, зросла на 41, а сума виплачених їм на ці потреби грошей — на 1,6 млн. грн.

Найчастіше колишні безробітні відкривають свій бізнес у сфері торгівлі, професійної та наукової діяльності, ремонту побутової техніки, а також у переробній промисловості та  сільському господарстві.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора