Про нещасні випадки невиробничого характеру на об’єктах Укрзалізниці

Дата: 15.04.2019 14:56

Сумська дистанція колії звернулася з проханням прийняти участь у проведенні протягом квітня 2019 року місячника профілактично-роз'яснювальної роботи щодо запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті серед населення, учнів шкіл, ліцеїв та коледжів, студентів вищих навчальних закладів, вихованців дошкільних навчальних закладів, працівників підприємств, що розташовані, у першу чергу, в районах, прилеглих до залізничних колій, інформування щодо Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, використовуючи для цього наочну агітацію, можливості телебачення, друкованих ЗМІ та інші форми пропаганди.

У зв'язку зі збільшенням у березні 2019 року випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті та з метою підвищення рівня безпеки громадян, що перебувають на об'єктах залізничної інфраструктури просимо провести роз'яснювальну роботу  за наступною інформацією:

АТ «Укрзалізниця» телеграфною вказівкою голови правління АТ "Укрзалізниця" Є. Кравцова від 21.03.2019 № Ц/6-58/107-19 повідомляє, що станом на 15.03.2019 на станціях, перегонах, територіях підрозділів АТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримала травми різного ступеня важкості 91 стороння особа проти 103 у минулому році, у тому числі 60 зі смертельним наслідком проти 60 у минулому році.

З початку березня 2019 року травмовано 29 сторонніх осіб проти 19 у минулому році, у тому числі 23 зі смертельним наслідком проти 9 у минулому році.

Так, у регіональній філії «Донецька залізниця» травмовано 4 громадян проти З у минулому році, з них 2 - зі смертельним наслідком проти 1 у минулому році;

у регіональній філії «Львівська залізниця» травмовано 10 громадян проти 18 у минулому році, з них 8 - зі смертельним наслідком проти 13 у минулому році;

у регіональній філії «Одеська залізниця» травмовано 15 громадян проти 10 у минулому році, з них 10 - зі смертельним наслідком проти 7 у минулому році;

у регіональній філії «Придніпровська залізниця» травмовано 14 громадян проти 18 у минулому році, з них 6 - зі смертельним наслідком проти 11 у минулому році;

у регіональній філії «Південно-Західна залізниця» травмовано 23 громадянина проти 37 у минулому році, з них 17 - зі смертельним наслідком проти 20 у минулому році;

у регіональній філії «Південна залізниця» травмовано 17 громадян проти 15 у минулому році, з них 11 - зі смертельним наслідком проти 5 у минулому році;

у філіях «УЗШК», «ПК» травмовано 8 громадян проти 2 у минулому році, з них 6 - зі смертельним наслідком проти 2 у минулому році.

Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту від 19.02.1998 №54, зареєстрованих у Мін'юсті 22.07.1998 за № 473/2913, а саме:

перехід залізничних колій у невстановлених місцях;

ходіння по залізничних коліях;

посадка та висадка на ходу поїзда;

перебування в стані алкогольного сп'яніння на території об'єктів залізничного транспорту.