Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання КУ «Центр з надання соціальних послуг»

Дата: 12.08.2020 14:06

Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Центру (далі - відділення стаціонарного догляду) утворюється для обслуговування не менш як 10 і не більш як 30 одиноких громадян, до якого на постійне або тимчасове проживання, на повне державне утримання безоплатно приймаються:

• одинокі громадяни похилого віку;
  • особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку);
  • хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я за станом здоров'я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

У відділенні стаціонарного догляду громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують соціальну послугу стаціонарного догляду та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

1) житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим
інвентарем і столовим посудом;

2)     раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з
урахуванням віку і стану здоров'я, у межах натуральних норм харчування,
передбачених для мешканців інтернатних установ;

3)   цілодобовим медичним обслуговуванням;

4)     слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними
виробами, засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами
відповідно до медичного висновку;

5)   комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення,
радіофікація, тепло-, водопостачання тощо).

Відділення стаціонарного догляду утримується за рахунок коштів
місцевого бюджету, а саме: загального фонду і спеціального фонду, який
формується за рахунок 75% відрахувань з пенсій підопічних відділення,
відповідно до постанови КМУ № 269 від 04.03.2004р. «Про затвердження
Порядку    перерахування    органами    Пенсійного    фонду    України    або
структурними підрозділами з питань соціального захисту населення коштів установам (закладам), у яких особи перебувають на повному державному утриманні, та їх використання», коштів бюджетів сільських, селищних, міських рад, коштів об'єднаних територіальних громад та благодійних надходжень від установ, організацій приватних підприємців, сільськогосподарських виробників, релігійних організацій.

Використання таких коштів проводиться відповідно до постанови КМУ № 129 від 19.03.2013р. «Про внесення змін до Переліку товарів, робіт та послуг, на закупівлю яких спрямовуються кошти, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом України та органами праці та соціального захисту населення установам, де особи перебувають на повному державному утриманні».

Громадянам, які перебувають у відділенні стаціонарного догляду, пенсія виплачується у встановленому законодавством України порядку.

За рішенням комісії щодо регуляції питань, пов'язаних з внесенням громадянами плати за обслуговування до відділення стаціонарного догляду на загальних підставах можуть прийматися (за наявності вільних місць) громадяни похилого віку, особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення        їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі зазначені категорії громадян перебувають у відділенні стаціонарного догляду на умовах оплати згідно із затвердженими тарифами або за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів.

Право на позачергове влаштування до відділення стаціонарного
догляду мають одинокі ветерани війни, особи, на яких
поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх
соціального захисту'1, жертви нацистських переслідувань, особи, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і З
категорії, особи, депортовані за національною ознакою, у разі, коли вони не
здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та соціально-медичного обслуговування.

Одинокі ветерани праці, самотні громадяни похилого віку та члени сімей загиблих військовослужбовців мають переважне право на влаштування до відділення стаціонарного догляду.

Громадяни, які уклали договір довічного утримання (догляду), до
відділення стаціонарного догляду не приймаються.