У Супрунівці в травні  працювали  і відзначали свята

Дата: 29.05.2019 14:30

У травні місяці зазвичай у селі багато роботи на землі, прибирання та наведення порядку у своїх домогосподарствах. Напередодні травневих свят на території Супрунівського старостату було здійснено поточний ремонт пам’ятників на Братських могилах та Меморіалу «Загиблим воїнам», прибрано на прибудинкових територіях, вулицях та кладовищах, щоб свята, які відмічає наша країна у травні, зустріти в чистому й охайному домі.

Робітник з благоустрою Волін В.М. старанно і добросовісно виконує доручену йому роботу.

День Перемоги

9 травня 2019 року наша країна відзначала День перемоги над нацизмом. Це день, який поєднує в собі радість та скорботу, гордість за нашу історію та щиру печаль за багаточисельними жертвами війни.

На свято 9 травня супрунівці  зібралися біля пам’ятника Воїну —  визволителю, щоб вшанувати пам’ять тих, хто захищав нашу Батьківщину у важкі часи, хто віддав своє життя за свободу своєї країни, за щасливе майбутнє наступних поколінь.

Потім  урочисте святкування, присвячене  Дню Перемоги  було перенесено до Супрунівського сільського Будинку культури. Незмінними ведучими  заходу були Людмила Циганенко та Марія Скрипченко.

Традиційно свято розпочалося з виконання державного гімну. Хвилиною мовчання вшанували померлих героїв Другої Світової війни, а також загиблого на Сході України Сапєгіна В.І. Далі, за традицією, відбулося покладання квітів до меморіалу «Загиблим воїнам» та Братської могили в центрі с.Супрунівка.

З вітальними словами звернувся до присутніх виконуючий обов’язки старости Супрунівського старостату Боровик М.В. який зазначив, що війна – це найстрашніше лихо, і сьогодні Україна знову переживає важкі часи  через війну на Сході та  висловив сподівання про якнайшвидше та мирне вирішення цього питання.

«Гірко констатувати той факт - сказав М.В.Боровик - що на території Супрунівського старостату не залишилось жодного ветерана Другої Світової війни і сьогодні в залі присутні  «діти війни» та діти померлих ветеранів,  тож бажаю здоров’я, щастя, миру, віри у світле майбутнє усім вам та жителям Супрунівського старостату».

Також виступаючий подякував за підтримку та порозуміння керівникам сільгосппідприємств ФГ «Шайденко Т.О.» та ТОВ «Білопілля-Агро» за надання подарункових наборів не тільки для «учасників війни» але і для «дітей війни».

Концертну програму розпочав учнівський колектив  Ганнівсько-Тернівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ під керівництвом вчителя Боровик Н.Г.

Вокальний ансамбль «Чарівниця» Супрунівського сільського Будинку культури виконав тематичні пісні: «Ветеранам минулої війни», «Не ламай калину», «Катюша» та «Під дубом столітнім», «Перемога».

Вірш «Дай, Боже, миру Україні», продекламований   жителькою села Супрунівка Ларисою Дермільовою,  також не залишив байдужим  нікого.

Подвиги наших батьків, дідів та прадідів повинні й надалі жити у наших серцях та в пам’яті, як нагадування про патріотів, які за волю і незалежність Батьківщини, наше мирне і щасливе майбутнє віддавали, віддають і будуть віддавати своє здоров’я і життя…

День матері

Щороку у другу неділю травня в Україні відзначається День Матері. Це свято Божої Матері, Матері-України і рідної, найдорожчої всім нам неньки.

Вшановуючи  Українську Матір – особливу, героїчну жінку, найріднішу для кожної людини, образ якої супроводжує нас усе життя, наповнюючи наші серця почуттями любові, людяності, доброти звертаюсь до всіх матерів, які мешкають на території Супрунівського старостату:

Низький уклін і щира дяка Вам, наші матері, за  ласку, недоспані ночі, переживання і молитви, які допомагають нам в житті, за Ваші терпіння, витримку, мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни. Не стане слів, щоб подякувати за Вашу материнську любов, що є для нас пожиттєвим оберегом, за тепло Вашого серця, яке завжди готове пробачити і зрозуміти. Спасибі Вам за підтримку, турботу та розуміння.

Особливо теплі слова  до Дня Матері переказую єдиній на території Супрунівського старостату жінці, яка має звання матері-героїні Скрипці Галині Петрівні - жительці с.Супрунівка та  особливій Мамі, син якої, на жаль, більше ніколи не привітає її з цим святом  – Сапєгіній Вірі Іванівні, мамі Віталія Сапєгіна, нашого земляка, який віддав життя у зоні проведення АТО, захищаючи всіх нас від ворога.

Доземний Вам уклін, дорогі Матері, та щира подяка!

В.о. старости Супрунівського старостату

М.В.Боровик

День вишиванки

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2006 році, яка запропонувала однокурсникам якогось дня разом одягати вишиті сорочки.

У перший рік свята у 2006 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

День вишиванки, який традиційно відзначається у третій четвер травня, єднає українців незалежно від їхньої статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів.

Тож 16 травня в Супрунівці жителі залюбки одягнули вишиті сорочки і прийшли у них на роботу чи до школи.

Колектив Супрунівського старостату також  підтримав 16 травня загальнонаціональне свято – «Всесвітній день виш?ванки».