Дбати про благоустрій стає доброю традицією у Супрунівці

Дата: 02.05.2019 10:45

Весна в Супрунівці розпочалася з наведення порядку. Господарі осель чепурять двори, городи, сади, щоб було чисто й охайно в обійсті. Дбає про благоустрій населених пунктів і Супрунівський старостат

Відповідно до розпорядження селищного голови Ігнатьєва І.А. «Про благоустрій населених пунктів та проведення Всеукраїнської акції «За – чисте довкілля» зобов’язано всіх керівників установ і організацій (незалежно від форм власності) та мешканців села привести в належний санітарний стан закріплені та прилеглі до них території, а також очистити від сміття узбіччя  автомобільних доріг, упорядкувати колодязі громадського користування.

Двадцятого квітня поточного року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» було проведено суботник і на території старостату. В.о. старости М.В.Боровик разом з колективом, «засукавши рукава», активно взялися до роботи. Насамперед попрацювали біля сільського меморіалу «Загиблим воїнам», впорядкували клумби, провели вирубку та обрізку старих дерев, чагарників.

Кипіла робота і в Ганнівсько-Тернівському НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ. Директор школи склала план заходів практичної та інформаційно-просвітницької роботи з учнями. Внаслідок дружної клопіткої роботи вчителів та учнів з наведення чистоти було ліквідоване несанкціоноване сміттєзвалище, упорядковано шкільну зону відпочинку, зроблена обрізка та вирубка старих дерев. Також впорядковані клумби, побілені дерева, виготовлені та розвішені шпаківні. Класні керівники проводять виховні години: «Природа – наш дім», «Збережемо наше довкілля», трудові десанти «Хай сяє школа чистотою», вікторини юних натуралістів, конкурс малюнків «Природа очима дітей» і т. д. Отож після цього діти разом з класними керівниками із неабияким заохоченням взялись за роботу, внаслідок чого територія біля  школи була виметена та очищена від сміття.

В процесі Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» були задіяні всі колективи установ села. Зокрема, потрудилися і листоноші Супрунівського відділення поштового зв’язку- Стецій Н.В., Коваль Г.І., Боровик О.В., працівники ФП-Циганенко Н.П., Білоног Н.О., працівники Супрунівського сільського будинку Культури – Боровик К.В., Скрипченко М.В., Циганенко Л.М., які постійно підтримують чистоту і порядок на прилеглій території та доглядають за братською могилою в центрі села. Також добре попрацювали працівники  місцевої пожежної охорони, приватні підприємці.

Працівники старостату провели роз’яснювальну роботу щодо благоустрою села з місцевими жителями. В результаті жителі села Супрунівка ліквідували стихійне сміттєзвалище, прибрали територію місцевого цвинтаря, а керівник фермерського господарства «Шайденко Т.О.» _- Шайденко Володимир Іванович завіз пісок на кожне з чотирьох кладовищ, які розміщені на території Супрунівського старостату.

Як не прикро, але засміченість населених пунктів за останній час вражає. Проблема вивозу та утилізації побутових відходів актуальна для всієї нашої громади. Зазвичай у засміченості територій населених пунктів жителі звинувачують будь-кого, але тільки не самих себе. На берегах водойм та струмків, узбіччях автодоріг накопичується найбільша кількість сміття.. Великі території зелених зон  закидані поліетиленовими та скляними пляшками, консервними бляшанками, папірцями, одним словом, відходами відпочиваючих та «любителів» природи. Якщо раніше в рік було достатньо одного прибирання засмічених територій, то зараз цю роботу потрібно виконувати щотижня.

Благоустрій ще не закінчився, роботи з очищення територій від сміття тривають.

Супрунівський старостат висловлює щиру подяку за взаєморозуміння, підтримку та активну участь в  проведенні заходів з прибирання населених пунктів  усім, хто не залишився байдужим до цієї доброї та суспільно-корисної справи, хто знайшов для цього час, доклав власних зусиль для поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою  наших сіл і  прилеглих до них територій.